Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 402627 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 72 73 74 75 76 77 78  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 dm5758

Astazi am vazut pe linia 133 autobuzul cu numarul 6666

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Tom

Da, există și are și numărul B-666-STB. Deși există și Mercedes 4666, nu are și număr de înmatriculare al Bestiei.  :twisted:
E o premieră după casarea DAF-ului 666, pentru STB-sa care se știe că evită acest număr când se întlocuiește troleibuzul 66 cu autobuz în caz de lucrări sau avarii.

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Asta pentru ca la vremea aceea nu au vrut preferentiale :ugeek:

 


Re: Otokar Kent C - 12 Nenea_titi

Tom wrote:
Da, există și are și numărul B-666-STB. Deși există și Mercedes 4666, nu are și număr de înmatriculare al Bestiei.  :twisted:
E o premieră după casarea DAF-ului 666, pentru STB-sa care se știe că evită acest număr când se întlocuiește troleibuzul 66 cu autobuz în caz de lucrări sau avarii.


667.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

De la moderator:
Discutati cam mult pe seama unor numere....  :no:

 


Re: Otokar Kent C - 12 adrian buda

Ca scapare de weekend probabil, astazi le gasim pe 6599 si 6608 pe 232.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 V2A

L-am surprins pe 6608 în stația ”Sere”, sens Piața Unirii.
(scuzați căruciorul meu de cumpărături din stânga, m-am grăbit să prind o poziție bună penru poză  :oops:)





 


Re: Otokar Kent C - 12 RATBCFR FaN

Azi avem și Otokar pe 605. Am văzut un 66XX pe la Ștefan cel Mare ,sens Băneasa.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

Altă scăpare de week-end ar mai fi și 6621, azi in 605.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Vor mai fi scapari de genul, mai ales in weekend, se doreste macar in weekend sa fie mai multe masini cu aer conditionat in traseu. Si teoretic cred ca e posibil, avem 900 de autobuze cu AC in prezent, din care doar cateva Euro 4 sunt indisponibile, fara a le pune pe cele vreo 170 Euro 3 echipate.

 


Re: Otokar Kent C - 12 adrian buda

Si 6593 pe 301. E o miscare buna a autobazei Pipera de a trimite autobuze noi, cu aer conditionat functional, pe mai multe linii. Poate invata si cei de la Obregia sa nu mai repartizeze doar euro 3 fara aer conditionat pe 381 in zilele de weekend...

 


Re: Otokar Kent C - 12 Victor92

Asta sa fie problema ca avem sau nu autobuze cu aer in weekend. Important e sa vina mijloacele de transport la timp, sa fie curate, intretinute si sa se respecte graficele.

 


Re: Otokar Kent C - 12 bobby

La capitolul scăpări îl mai avem și pe 6628 pe 243.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

In special in weekend nu mai pot fi numite scapari, va deveni normalitate sa vedem Kenturi si pe alte linii inafara de cele prevazute in planul de modernizare.  ;)

 


Go to page:  1  ... 72 73 74 75 76 77 78  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420532 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use