Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4034 posts, 900743 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse cris_m

Eu zic sa asteptati sa le vedeti efectiv la treaba, nu asa scriptic. Doavada ca s-au razgandit intre timp asupra unor linii.

 


Re: Discutii diverse alexandru_minciu91

De la un şofer de la Alexandria stiu ca vor sa intre cu Otokar in 122.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Tom

adrian buda wrote:
In depoul Berceni sunt doar 4 autobuze, deci probabil sunt mai multe pe traseu.
L.E.: Pe 381 mai sunt cel putin 6563, 6565, 6571 si 6573.

Și 6551 era dimineață. Primul Șîkîdîm din seria 65xx pe care l-am văzut live la stradă.

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Unii pe aici nu citiți cu atenție informațiile, alții repostati practic mesajele lui Utilizator anonim...
Alex21, ti-am mai atras o dată azi atenția că generezi mesaje neadecvate pe forum!
@Tom: Discuția era despre autobuzele de la Obregia II, #6551 este al celor de la Floreasca.

 


Re: Discutii diverse Dragos31

SirVlady wrote:
311, 330, 236 (?), 136 (?), 301, 313, 131.


136 și 236 nu primesc. Am vorbit acum vreo săptămână cu un șofer de la Militari și mi-a confirmat acest lucru.

 


Re: Discutii diverse Robert24

V-am mai rugat de N ori toti din echipa administrativa a forumului: nu mai veniti cu zvonistica de autobaza. Soferii nu stiu sigur ce decizii se iau in conducere!

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Tom

Scuze, nu știam de la ce autobază este 6551. Dar rămâne primul Otokar din seria asta pe care l-am văzut.

 


Re: Discutii diverse adrian buda

Live din 6571, pe 381. I s-a blocat usa din spate pe pozitia deschis in statie la Universitate. Calatorii au impins usa cu forta si au inchis-o manual dupa 15 minute, iar soferul nu a mai deschis-o cel putin pana la Piata Sudului.

 


Re: Discutii diverse cris_m

alexandru_minciu91 wrote:
Sunt peste 3 Mercedes-Benz in 336 azi, le-am vazut cel putin pe 4357,4659 si inca unul caruia nu i-am reperat numarul...

Dimineata, cel lipsa s-ar putea sa fi fost 4413 pe care l-am surprins in intersectie la Apaca. Multumesc soferului pentru salut, il salut si eu pe aceasta cale, daca din intamplare citeste acest mesaj! :)
20190423_094422-2016x1512.jpg (905.97 KB; downloaded 2817 times)

 


Re: Discutii diverse Dragos31

A se remarca și ținuta acestuia... ;)

 


Re: Discutii diverse Alex21

Puteti sa update-ati topicul MERCEDES CITARO cu transferurile de acum? Doar daca se poate.

 


Re: Discutii diverse Dragos31

Chiar ar fi o idee bună. O susțin. :D

Și dacă tot o să o faceți, "puneți-l" și pe 4800 la Obregia, că e rămas la Ferentari... :bere:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse ADK

Câte Mercedesuri se află acum în conservare? ar fi bine să fie păstrate în stare de funcționare vreo câteva mașini de care nu mai este nevoie, când se va suspenda o linie de troleibuz sau tramvai pentru lucrări să aibă de unde lua mașini, nu cum s-a întâmplat cu 634 a luat din câte o linie o tură sau două, lăsând intervale nesemțite (mai ales în 141, așteptam prin 2013 de-mi venea rău).

 


Re: Discutii diverse andrei11

Câte mașini sunt << rezervă >> pentru diverse situații speciale se calculează strict  matematic ținând cont de diverși parametrii. Se învață formula la facultate. Să nu uităm că un autobuz ținut pe dreapta produce pierderi 100 %. Nu se apreciază din ochi.
Exemple echivalente sunt cu nemiluita, presupun că în casă ai o singură mașină de spălat, nu ai trei ca în caz că se defectează una s-o înlocuiești cu alta până ce se repară prima. Accepți riscul ca în caz de defecțiune să stai cu rufele nespălate o săptămână - zece zile  până ce rezolvi problema.
Ideea ai înțeles-o, se aplică cu succes în toate domeniile.

 


Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use