Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4036 posts, 909034 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 143 144 145 146 147 148 149  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse ByOnu

Albert wrote:
1.Ghiseele nu sunt ocupate,scrie foarte clar ca,clienții care platesc au prioritate...

Si cum imi impun eu aceasta prioritate? Cu siguranta vor aparea conflicte din partea pensionarilor. Eh, viata, am abonament. In doua saptamani se termina cu taraboiul asta cu elevii si pensionarii.

 


Re: Discutii diverse shoppy

Kent 6454 parcat adineaori pe Grivita la constatari, sper sa fie constatare si nu avarie(nu am vazut nimic busit la el).

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

#ADK, lampile de la usile autobuzelor Citaro nu functioneaza cu becuri P21W ci cu unele de putere mai mica care nu au fasung metalic ci se infig direct in contacte. Atunci cand erau noi autobuzele, luminile nu se stingeau fix cand se inchidea usa ci dupa aproximativ 1-2 secunde.
Si eu sunt de parere ca lampile din cabina soferilor nu ar trebui sa se aprinde deoarece este deranjanta lumina. La Otokar cred ca ii deranjeaza si lumina din salon care este foarte puternica si se reflecta in oglinzile din mijloc.

 


Re: Discutii diverse Victor92

Cat timp ati discutat despre problema becului din dreapta, iata ca am rezolvat situatia intre timp, am facut cheta cu soferu' si am montat becul  :lol:

Glumesc. Asa cum se poate distinge din pozele de la Aerportul International "Henri Coanda" din Otopeni, ambele becuri functionau in parametrii corespunzatori.

Asadar, am avut din nou astazi autobuz Mercedes-Benz Citaro la Aeroport. 4776 a fost un obisnuit de-al casei pret de mai multi ani cand a "lucrat" pe linia expres 783.

In prezent, autobuzul Mercedes-Benz Citaro Euro 4 este repartizat pe liniile regionale din nord-ul Capitalei. Fabricat la inceputul anului 2008 in Germania, la Mannheim, autobuzul are parcursi pana in clipa de fata - 15.02.2019 - aproximativ 855 xxx de kilometri.

Cu un mic efort, interiorul acestuia ar arata in conditii mult mai bune la anii si kilometri pe care ii detine.

Sa urmarim cateva poze realizate la Aerportul International "Henri Coanda" din Otopeni din aceasta seara.









4776 afisaj - 15.02.2019 (2).JPG (236.47 KB; downloaded 1844 times)


4776 afisaj - 15.02.2019.JPG (230.64 KB; downloaded 1844 times)


4776 interior - 15.02.2019.JPG (263.82 KB; downloaded 1843 times)


4776 wifi - 15.02.2019.JPG (237.55 KB; downloaded 1844 times)


O poza amintire de pe vremea cand autobuzul era titular pe linia expres 783 - 22 Aprilie 2014



 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Nu, nu, becul de pozitie din partea dreapta tot nu functioneaza. Ce vezi tu este becul luminii de drum (faza scurta) :lol:

 


Re: Discutii diverse Victor92

Am uitat sa adaug ca m-am referit la faza scurta  ;)

 


Re: Discutii diverse Gabi23

#4776 a intrat în exploatare prin iunie 2008, în principal repartizat pentru linia 783. Erau alte vremuri, au trecut anii peste el, timpul trece ireversibil. Să privim spre viitor, să nu ne mai pierdem în discuții are becu' n-are becu'  :popa:

4776 - 783 - 11.07.2008.JPG (286.38 KB; downloaded 1785 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Pe 6 iunie a fost livrat la RATB  ;)

4776-RATB-06.06.08-2.JPG (169.07 KB; downloaded 1778 times)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse ADK

Sunt singurul care observ că doar E4-urile au venit cu parbrizele colantate ”anti-soare”?

 


Re: Discutii diverse Calaretul

Cred ca da :)  Si da, doar E4 a avut acel parasolar din fabrica. Din pacate Otokar-ul nu a avut aceasta 'optiune'  :cry:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Au si autobuzele Otokar parasolar din fabrica dar este mult mai ingust.

 


Re: Discutii diverse Calaretul

Da corect , rahatelul ala de 5-10 cm latime...si mai e si super tranparent si chiar nu te ajuta la absolut nimic. Anyway, sigur o sa puna soferii folie ca la Citaro deci nu asta este panica

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Pai turcii au pus in functie de pret. Pret mai mic totul este mai mic  :lol:
Cu siguranta vor pune la vara cand ii va deranja soarele puternic.

 


Re: Discutii diverse Andrei98

Totusi din cate imi amintesc pretul nu a fost chiar asa mic.

 


Go to page:  1  ... 143 144 145 146 147 148 149  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421827 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use