Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4036 posts, 903734 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse ByOnu

Absolut de acord, Robert, vorbeam in perspectiva sosirii celor 400 de autobuze noi si in perspectiva in care Euro 3 le cam stau in gat (Firea anunta casari). Zic doar ca decat la autogen sau abandonate in Depoul Berceni, mai bine donate prin tara sau Md. Sunt inca muuuult peste ce mai gasesti prin tara. :)

Colegul nostru, Zofei, mi-a dat un hint cu urmatorul articol. Sunt doua Euro 3 de la Titan: 4208 (AC in 2009) si 4252.

https://www.facebook.com/silviaradu.md/ ... 9373775240

 


Re: Discutii diverse Florinds

Ne sfideaza, asta se intampla... Cu sapte autobuze putea crea o noua linie sau suplimenta numarul de ture pe alocuri pentru un interval decent. Raman familii cu copii mici sau pensionari in statie pentru ca nu pot urca in autobuze si s-a gasit cine sa doneze...

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Autobuze sunt destule și fără astea 7, dar stau funcionale în garaje din multe motive...  :popa:

 


Re: Discutii diverse ByOnu

Florinds wrote:
Raman familii cu copii mici sau pensionari in statie...


Tulcenii ce sa mai zica?

Imi place cum te-ai axat pe familii, copii si pensionari. :lol: Eu care sunt plecat de dimineata la job iar de acolo ma duc la cursuri pana la 21.30 seara nu pot sa generez o lacrima asa cum genereaza copiii si pensionarii.  :lol:

Nu zic ca n-ai dreptate, dar 7 autobuze nu schimba nimic.

 


Re: Discutii diverse Victor92

4208 nu a plecat (inca) in Moldova.

A trecut acum 3 minute pe la Faur sens Bulevardul Basarabia...

 


Re: Discutii diverse CA 205

Imi place ca unii moldoveni din comentariile din postarea de mai sus de pe Facebook credeau ca sunt autobuze Euro 5 sau 6: ''Maximum 1 an şi vor deveni nişte hârburi, din cauza drumurilor din Chişinău! Repet! Pentru aşa autobuze TREBUIE de reparat drumurile! În caz contrar, cumpăraţi tractoare. Tractoarele prin gropi merg! Dar autobusele din categoria Euro 5 sau 6 prin gropi nu merg.''
:lol:  :bere:  :popa:

 


Re: Discutii diverse Calaretul

In aceasta seara , 4970 care apartine ( sau apartinea) autobazei Titan , vine in terminalul Faur din linia 330 , dupa care trece la firma " Se retrage " , doar ca pe firma scria ca Se retrage la autobaza Pipera. A fost transferat la autobaza Pipera acest autobuz ?

 


Re: Discutii diverse cris_m

Probabil au luat hartile de la Pipera... L-am mai vazut si eu zilele trecute, dar era intr-o linie "traditionala" a Titanului (102, 101 nu mai stiu exact).

O curiozitate mai am, din ce stiti este permis accesul in vehiculele RATB cu biciclete (in special in tramvaie). Daca intr-adevar nu este permis, unde scrie acest lucru? Intreb pentru o cunostinta care nu a fost lasata sa se urce cu bicicleta in 46 de la Victoriei, un tramvai care este intr-adevar extrem de "aglomerat"... :roll:

 


Re: Discutii diverse BGP2597

Eu acum 2 zile când a plouat am văzut 2 băieți cu bicicletele într-o Tatra pe 35. Au mers ceva stații fără nici cea mai mică problemă.

 


Re: Discutii diverse Florinds

@ByOnu, m-am axat pe ce e mai sensibil si nu rezista la stat in picioare. Copiii mici si batranii obosesc foarte repede, nu pot sta in brate sau cu bastoane 30 minute pana la urmatorul autobuz.
Daca sapte autobuze nu schimba nimic, propun sa mai donam inca pe atat (macar procentual) si apoi inca pe atat si tot asa...

@Gabi, ne raportam la ce avem (insuficient), mai e si varianta sa putem cumpara pentru toata tara si apoi sa le donam pentru voturi...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Toate liniile din Bucuresti trebuie suplimentate. Este clar ca nu se vrea. Cand i-am trimis o sesizare Domnului Tobescu privind suplimentarea liniei 106 in care este repartizata o singura masina ce vine la 50 de minute, mi-a raspuns cu ,,parere de rau" ca tot parcul (toate autobuzele) este scos in traseu si nu mai exista niciun autobuz liber. Minciunaaa! Dupa scurt timp au trimis 3 la Tulcea iar acum mai trimit si in Moldova. Sa va fie rusine Domnule Tobescu ca mintiti calatorii.

 


Re: Discutii diverse Florinds

Pai vezi ca sunt afisate pe autobaze liniile cu putine autobuze... Pe liniile respective ar fi facut diferenta aceste autobuze.

 


Re: Discutii diverse Victor92

Nu stiu daca v-ati intrebat pana acum care autobuz Mercedes Citaro are cei mai multi, dar si cei mai putini kilometri la "bord".

In privinta campioanei, pot sa va spun ca la sfarsitul lunii Aprilie 2018, 4803 are cei mai multi kilometri din tot parcul de autobuze pe care RATB il detine.

4803 a fost fabricata in Germania, la Mannheim, pe 13 Februarie 2008, iar la cei peste 10 ani vechime pe care ii are, "numara" pana in clipa de fata aproximativ 848 xxx de kilometri!

Este o masina foarte ingrijita si intretinuta de catre soferii titulari, fiind prezenta, constant, pe linia 780.

4803 - Linia 780 - Gara Basarab - 29 Mai 2015



 


Re: Discutii diverse Albert

ByOnu wrote:
Absolut de acord, Robert, vorbeam in perspectiva sosirii celor 400 de autobuze noi si in perspectiva in care Euro 3 le cam stau in gat (Firea anunta casari). Zic doar ca decat la autogen sau abandonate in Depoul Berceni, mai bine donate prin tara sau Md. Sunt inca muuuult peste ce mai gasesti prin tara. :)

Colegul nostru, Zofei, mi-a dat un hint cu urmatorul articol. Sunt doua Euro 3 de la Titan: 4208 (AC in 2009) si 4252.

https://www.facebook.com/silviaradu.md/ ... 9373775240

Se anunța deja casari de E3?Ar fi păcat,mai ales ca noi stam ca prostii prin statie.Si sa nu mai spun ca pe astea pe care vor sa le caseze puteau sa le doneze la autobaze sărace...

 


Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use