Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 300322 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Cristy

Teoretic da, tinand cont ca aceasta cerinta a fost impusa prin caietul de sarcini.
Btw, lipsa totala de transparenta. Nici pe SEAP, nici pe portalul CNSC nu pot sa gasesc nimic cu privire la contestatiile depuse.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Costin

Categoric toti ofera garantie. Problema este pretul.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Florinds

Depinde ce vrei... Nu o sa coste niciodata piesele de la Dacia ca la Mercedes. Cu una dai cu capul de plafon, cu cealalta nu se misca apa pe bord.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Mihaitza07

Am gasit contestatia publicata astazi. O puteti descarca de pe urmatorul link, din pacate nu ma lasa sa o atasez fiind o extensie p7s.
http://e-licitatie.ro/Public/Common/Not ... nView.aspx

Din ce am citit pe repede inainte se pare ca Otokar a primit cel mai mare punctaj la criteriul de evaluare Calitate si au castigat licitatia chiar daca autobuzele lor nu respecta limitele maxime de lungime impuse de RATB si implicit Municipiul Bucuresti in caietele de sarcini.
Curiozitate extrem de mare cum de s-a putut ca autobuzele otokar generatie 2010 sa aiba cel mai mare punctaj al Calitatii dupa ce au trecut prin mainile atator experti din facultati, etc.. in defavoarea MAN si Mercedes.. Cata calitate a plasticielor turcesti si a fabricatiei...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 cris_m

Mie nu-mi merge acel link. Nu stiu unde ai gasit tu... Ar fi de ajutor o captura de ecran  :bere:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Mihaitza07

Scuze, acum am observat ca nu merge, initial intrai direct la descarcare.
O sa explic pasii :
intrii pe e-licitatie.ro , dai la anunturi ->anunturi de participare . La autoritate contractanta scrii MUNICIPIUL BUCURESTI , la data publicarii selectezi 1 august 2017 , dupa care bagi codul din zona hasurata si dai cauta. O sa fie ultima licitatie de jos, cea de autobuze din 18.08.2017 . Dai click pe lupa de langa semnul exclamarii din dreapta jps, dupa care mergi in josul paginii la Documentatie, clarificari si decizii , click si ori descizi agrafa de la inceputul "  Contestatie ( [ CN178152/039 ] CONTESTATIE 14.03.2018.pdf.p7s )  " ori iar pe lupa in dreapta de unde dai descarca.
Acum cred ca este clar.
Cel mai bine ar fi daca ar reusi cineva sa o incarce pdf direct aici, mie imi da eroare nu stiu de ce...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

...
CONTESTATIE 14.03.2018.pdf
CONTESTATIE 14.03.2018.pdf (2.37 MB; downloaded 201 times)

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert24

Dosar 863/2018
KARSAN OTOMOTIV SANAYII E TICARET AS
MUNICIPIUL BUCURESTI
C4
Dosar initiat
Int 03-615

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 aztec

Deci ne cam bucuram....dar degeaba...lupta se duce intre turci....
Degeaba visam Mercedes sau MAN....primim niste turcisme si mai ieftine daca e sa descalifice otokar....
Singura sansa e de la zero....ce de *****

E singura contestatie? Mercedes si MAN au renuntat...?
Cum am ajuns...sa ne bucuram la contestatii......

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Licitația se va relua de la 0 sau de la "finala" dintre cei 4? (în cazul în care contestația câștigă, evident)

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 cris_m

Urmeaza si DNA-ul cat de curand :lol:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

Deci stia ceva @Robert legat de faptul ca acea garantie 4+4 oferita de Happy Garage SRL e un mare tun...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert

Singurul motiv la noi în România când o licitație durează luni de zile este acela de identifica modalități de a fura. Acum au identificat acel service asigurat folosit de o firmă gen Happy Puppy care foarte bine putea să câștige contractul și după 1 an intra în insolvență și i-ai de unde poți, că banii de service erau deja încasați.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Albert

Deci sa înțeleg ca bătălia se da între Karsan și Otokar?Sau mai putem spera și la altceva?Ca am văzut prin presa ca primărița a anunțat ca toate firmele au depus contestație...Și dacă ziceți ca principalul criteriu e prețul,atunci in 2006 cum s-a putut sa câștige Mercedes,având in vedere ca au participat și alte firme cu prețuri mult mai mici pe bucata?

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420704 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use