Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 299929 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 shoppy

Cred ca la prima licitatie ofertantii stateau sa depuna oferta in ultima clipa iar contestatarii stateau sa depuna contestatiile in ultima zi(sau imediat dupa ce depunea cineva o oferta), anularea automata a licitatiei fara nici un fel de oferta/contestatie sigur a fost un prilej de haz maxim.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 serbanandrei

Salut
Constestatiile sunt indreptatite. Cand se cer 3 tipuri de autobuze cu dimensiuni  diferite este clar ca nu oricine face asa ceva. Si nu era obligatoriu sa fie acceasi marca toate. Sa ma lase cu costurile ca nu tine daca sunt facute bine caietele de sarcini.

O intrebare pentru Primarie: de ce nu vor sa testeze autobuzul facut de EUROBUS ? Acum 2 ani  ne-au facut capul mare si au  testat autobuze electrice de ziceai ca ne arde si le luam imediat!! Ce s - a intamplat apoi .... ? CA DE OBICEI PRAF IN OCHI PENTRU PROSTI !!!

Daca se  dovedeste in urma testelor autobuzul de la EUROBUS este fiabil si pretul este Ok  ,intretinerea si garantia este iar OK ,de ce nu ?

Pentru ca cineva de la Primarie vrea sa chipurile sa fie toate la fel.( Cred ca cineva si nu spun  cine vrea MERCEDES)

Iar firma SOLARIS  face cam tot ce solicita ei dar cu alte termene probabil .

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 ikarus13

Eu zic ca ar fi o minune sa se cumpere tot Mercedes...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert24

Daca analizati caietul cu atentie o sa vedeti ca are o dedicatie speciala!

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

De unde ți-ai dat seama?

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Zi-ne si noua te rog pt cine e dedicatia :) nu toti ne prindem de subtilitati.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert24

Cine se incadreaza perfect? Cine nu a depus contestatii? Hai ca sunteti baieti mari. Cititi cu multa atentie.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

...





Acum ca sa fiu sincer, prefer ce a facut RATB cu acest caiet de sarcini decat ce a facut Metrorex cu CAF.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Acum, ca s-o dau pe sinceritate, Mercedes este rugăciunea mea din fiecare seară. Speram să mă dau cu un C2G până la vară când intenționez să plec în străinătate, dar văd că nu. :(

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 V3nt0R

Sa fim seriosi acum, orice altceva in afara de Citaro ar fi complet dezamagitor, nu numai ca avem deja 1.000 si au invatat sa se integreze perfect in peisaj, dar ... mai exista alte autobuze urbane care sa arate atat de bine ? Poate fiabile, care consuma mai putin, or mai fi, dar prefer sa cumpere cu 50 mai putin si sa fie frumoase, decat sa se aduca niste cazane care sa semene cu MAZ-urile din anii 90 sau mai stiu eu ce alte bombe .

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert24

Cel putin Solaris, Volvo si MAN au produse foarte bune!

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 andrei11

V3nt0R wrote:
...nu numai ca avem deja 1.000 .

Cică ar fi vreo 700... :D

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Macar cei de la RATB si-au dat seama ca Mercedes ofera niste produse de calitate superioara fata de orice altceva, desigur ar mai fi cei de la Man si Solaris dar o data ce ai o flota atat de mare de autobuze Mercedes Citaro ar fi aiurea sa cumperi altceva. Da se vede clar ca este cu dedicatie dar de aceasta data este in favoarea bucurestenilor, nu cum a facut Metrorex cu CAF-urile alea...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 shoppy

Nu carecumva sa aflati ca face si Volvo autobuze, ca dupaia era musai sa avem Volvo, nu conteaza cate, acceptam si 300 mai putine, numai sa fie Volvo.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use