Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Euro 3

740 posts, 271084 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 53
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 CiprianTRB

Pe ce linii mai circula  4306 ? Aveti poze recente cu el ?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Dragos31

Până la 31 Mai 2019, a fost o prezență constantă pe linia R430, acum nu știu pe unde mai "umblă"... Dacă te ajută, am câteva fotografii cu el din ultima lună de primăvară, una dintre ele e chiar pe pagina precedentă: viewtopic.php?f=12&t=38&start=350#p313582 =)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 CiprianTRB

Pe mine ma interesează pe unde circula acum, știu ca pana pe 31 mai a circulat pe R430. Mulțumesc oricum  :D

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Andrei98

Este în 226 azi.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 stefan_br

Mesajele de tipul dispecerat sunt la alt topic!

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Victor92

Unul dintre primele autobuze Mercedes-Benz Citaro Euro 3 care a sosit la Autobaza Ferentari in anul 2006 circula in prezent pe liniile regionale.

4183 are parcursi pana in clipa de fata putin peste 600 xxx de kilometri - estimare personala.

Autobuzul a fost fabricat in Germania, la Mannheim, la sfarsitul lunii Mai 2006.

4183 - Linia R428 - C.F.R. Progresul



 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 V2A

4493 - primul Mercedes Citaro al STB care revine la autobaza de origine în urma transferurilor repetate: Obregia (2006-2008) -> Titan (2008-2019) -> Obregia. Astăzi este repartizat pe linia 381.


 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Dragos31

4422 - O aparitie placuta in aceasta dupa-amiaza pe linia 336  8-)

4422 - Linia 336 - Bd. Iuliu Maniu(Statia "Piata Gorjului") - 10 Iulie 2019



 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Nenea_titi

Mda... Tot cu tuning... Ce caută sigla aia Mercedes pictată? Mișto și rămășițele fostei sigle RATB...
Offf mamă....  :popa:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Costin

Dupa cum ati observat cu totii, sper... am mutat toata povestea cu tuningul la "discutii diverse"... va rog sa continuati acolo, nu aici.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Nenea_titi

Azi, pe la 12:30, 4173 mergea cu capacul spate deschis, linia 641,și scotea un zgomot foarte puternic de frecare metal pe metal... I-am atras atenția șoferului și el a zis, că de la garaj i s-a zis că merge și așa...corect...merge și așa...

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 ADK

De mergea cu trapa deschisă înseamnă că încingea tare, de vină find termostatul sau e pusă mai multă apă decât antigel (tipic românesc ”să-mi rămână și mie” :roll:). Zgomotul puternic de fier pe fier pot fi tacheții, că merge și așa... merge până într-o zi. :roll:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 Nenea_titi

Nu am stat să îmi dau seama ce era, eram cu mașina în spatele lui, dar huruia ca toți dracii, scârțâia și hârâia parca toca pietre și tăia tablă. Probabil că așa trebuie să meargă...dacă șeful de garaj a zis că merge, apăi merge domne! Și așa. Deja îmi este frică să mai sui în orice vehicul STB... Excepție otokar... Până vor începe și astea să intre în rândurile suferinzilor.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Euro 3 shoppy

Poti sa pui in radiator doar apa demineralizata ca o sa mearga perfect, problema este ca o sa inghete iarna.
Ce au facut ei este ca au furat apa demineralizata si au pus apa de la furtun, cu calcar, care s-a depus in radiator, si performanta de racire a scazut, deci trebuie mers cu capota deschisa.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 53
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use