Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4719 posts, 1196460 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 338
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor alexandru_minciu91

Astazi in jurul orei 19:10 astepta tractarea si 4732/168 pe Soseaua Pandurilor,imediat după ce ia curba de la Academia Militară sens Răzoare/Drumul Taberei.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

A revenit 4345 de la autobaza Alexandria. Este în 117.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

A revenit la traseu 4865 al autobazei Ferentari. Este în 137.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor andrei11

Ca să ne mai descrețim frunțile  :P
Râde ciob  de oală spartă.
Voi cei de aici, cei care nu aveți necunoscute vis a vis de motoare, transmisii,etc, în limbajul curent se folosește denumirea de pompă de apă. Mi-am bătut capul - nu mult - vreo 30 secunde și NU am găsit vreun locușor din motor pe unde să circule apă. Întrebări :
1) Pe unde circulă apă prin motor ?
2) Dacă nu circulă apă prin motor de ce se folosește  denumirea de <<pompă de apă>> ?
:bere:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

Au revenit:
4878(pe 106)
4361(pe 178)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Albert

4312 a picat acum la Piata Romana....

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Dragos31 wrote:
Au revenit:
4878(pe 106)
4361(pe 178)

4361? Ai vazut gresit. 4361 nu a fost defecta. Este titulara in fiecare zi pe 336. Este una din masinile făcute "sorcova", de catre titularii ei.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

4151 este cuplat acum de B89MKN după stația Bd. Tineretului (sens centru) pentru a fi tractat. Autobuzul stă acolo de minim o oră şi jumătate.
4943 a revenit la traseu după accidentul de la sfârşitul lunii august de pe Bd. Lascăr Catargiu. Astăzi este în 232.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

4361  s-a defectat pe 13 septembrie la Lujerului...  Am fost cu ea pe 178 ieri o statie, am ramas cu sechele :lol: .

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Ok, dar asta nu inseamna o 'revenire'. Revenirea este dupa o perioada de imobilizare de cel putin 2 saptamanii, nu un defect de o zi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor Utilizator anonim

Majoritatea celor cazute si tractate revin in cel mult cateva zile. Reveniri sunt daca apar  4100 sau 4210  :popa:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei98

E greu de crezut intr-un fel revenirea celor doua, mai ales acum cu sosirea Otokarelor. Desi 4100 nu era o masina rea, spun ca am mers cu ea la timpul ei chiar si in ultima perioada de circulatie (adica in toamna anului 2012, practic acum 6 ani) ca fapt-divers si intrand in niste discutii putin amanuntite, nu tin minte cu ce a ”picat” dar a fost trasa pe dreapta langa Saviemul #276 (care cu putin efort, se poate vedea de la strada) si cu ”ocazia” asta, s-a inceput sa se ia diverse piese de pe ea (si asta din cauza ca, Obregia este un garaj cu o magazie prost aprovizionata). 4210 nu am mers niciodata cu ea, nici nu tin minte s-o fi vazut macar (desii din spusele multora, am inteles ca a fost retrasa in anul 2011) dar poate cu putin efort s-ar fi reparat, dar la Titan cum e o masina trasa pe dreapta cum incep baietii veseli sa ia fiecare ce are nevoie, poate nu degeaba alaturi de inca cateva autobuze (printre care si 4666, reparata intre timp) au fost bagate in halele de RT1/2. Dar indata cu schimbarea directorilor, asta prin 2014-15, autobuzul a fost scos de pe canal si completat cu piese din magazie cat despre 4100 n-as vrea sa stiu cum arata acum...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Desi nu are legatura cu acest topic, varianta corecta nu este ,,desii" ci ,,desi".

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Albert

4514 avea semnul defect si (probabil) se îndrepta spre autobaza...

 


Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 338
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421884 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use