Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4713 posts, 1186098 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 175 176 177 178 179 180 181  ... 337
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

A revenit si 4321. A lipsit o perioada si se pare ca a avut "parte" si de o tamponare frontala.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Alex21

Stii pe ce linie e azi?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

@Alex21: Poti verifica pe aplicatie: https://info.stbsa.ro/linii

L.E. E in 642  :bere:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Filip Rares

De 4100 ce se mai stie?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor hADRIAN

Conform aplicatiei e in 232.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor yoyoMax

Circula, ieri am mers cu el, arată minunat atât în interior cat si in exterior

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Costin

Revin cu rugamintea ca intrebarile astea sa fie puse DUPA o oarecare documentare, adica te uiti in aplicatie, vezi ca nu e, apoi cauti niste mesaje in urma pe forum, vezi ca nu e (sau nu e actual), apoi intrebi aici. Asa cum este mentionat si in regulamentul forumului, pe care la inscrierea pe forum l-ati citit si ati fost de acord cu toate prevederile lui, pentru ca altfel nu ati fi devenit membri ai forumului. Evident, regulamentul este disponibil oricand pentru consultare, nu doar la inscriere, in sectiunea dedicata de pe forum.

Adica, pe scurt, va rog sa nu mai puneti intrebari doar ca sa va aflati in treaba. Chestiunea este reglementata in regulament.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor yoyoMax

6216 de la Ferentari e semnul batjocurii, azi se târăște pe 116/141. Atârnă o tabla pe sub el, avea urme de combustibil scurs deasupra pasajului de la roata fata, stopul din dreapta era spart si lipit cu scotch, bara spate nu era aliniată bine, si mai era si crăpată. Asa ceva e de necrezut, si astea nu sunt semne ale uzuri timpului, sau ca sunt ele proaste, ci este pur si simplu bătaie de joc! Nu imi vine sa cred cum poate exista asa ceva, cum alte autobuze sunt întreținute corect si au mulți kilometri, de ce nu se poate asa cu tot parcul?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Pentru discutiile despre limitarile electronice ale vitezei aveti topicul de discutii diverse. Aici discutam de chestii de mentenanta, reparatii, carpeli etc.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor AlexTennis2005

Astazi 4441 astepta masina de interventii cred la Metro Militari. In jurul orei 19

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Albert

L-am văzut si eu. Avea si niște cabluri atârnate pe la motor...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

La Titan a inceput reparatia autobuzului 4838. Se doreste reactivarea tuturor E4, pe masura ce vin piese noi.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Se tot completeaza la el si la 4828 de cateva luni, acetea fiind scoase din hale. Vestea buna este ca de cam o luna au inceput completarea lui 4676 :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Care mai sunt defecte la Titan? 4302, 4676, 4828, 4838 sunt sigur. Restul?

 


Go to page:  1  ... 175 176 177 178 179 180 181  ... 337
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use