Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4713 posts, 1185700 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 191 192 193 194 195 196 197  ... 337
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

V2A wrote:
A revenit 6444! Este în 123 și a primit abțibilduri cu ”Achiziționat de Primăria Capitalei”.

Intrucat nu apar imagini pe forum cu 6444 dupa revenirea la traseu de la finalul lunii Septembrie, atasez eu mai jos o captura de azi din zona Baneasa cu noua sa "fata" .

6444 - Linia 335 - Sos. Bucuresti-Ploiesti - 01 Decembrie 2019



 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Victor92 wrote:
A revenit in peisaj si 4402. Nu stiu care e motivul pentru care a lipsit, dar de prin august (daca nu ma insel) a fost defect. Teoretic, il gasiti pe linia unde e turat - 226.

A stat pe dreapta din cauza lunetei sparte. In aceeasi situatie au mai fost 4341 si 6291, care au fost si ele reparatale zilele acestea.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

Au revenit 4386, 4489, 4835 și 4854. De câteva zile a revenit și 6299, după aproape jumătate de an de absență.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Vom mai avea reveniri la Titan, vor prelua inca trei noi linii regionale de la jumatatea lunii decembrie cel mai probabil, iar parcul zilnic circulant ar trebui sa se mareasca cu minim 7 autobuze. In acest moment sunt zile in care unele linii au ture lipsa din cauza ca sunt destul de multe masini defecte

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Nu mai aduceti pe forum zvonuri de garaj. Au revenit acele masini, iar zilele acestea vor reveni 4490 si 4532. Tot odata se lucreaza intens la 4842 si 4950, cele două mașini ce au primit motoare noi, insa sa nu uitam ca repari o masina si pica alte doua, in acest moment avand pe dreapta, fata de cunoscuta lista, urmatoarele masini: 4526, 4762, 4764, 4849, 4975, 4979, 6293, 6451, 6538, 6545 si 6812.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Zvonuri de garaj legate de ce? Eu tot ce aduc pe forum ca si noutati, aduc si am adus din documente oficiale care au trecut prin fata ochilor mei. Totusi este de apreciat ca isi dau interesul pentru a repara masinile si sper sa o tina asa si sa reactiveze si masinile ce sunt imobilizate de mult timp

 


Re: Mentenanţa autobuzelor andrei11

Care e zvonul de garaj ?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor barbuandrei

Acel zvon cu liniile regionale noi, de care s-a mai vorbit si in trecut si nu s-a concretizat nimic. In STB circula foarte multe zvonuri si in prezent, ultimul fiind mutarea autobazei Pipera in autobaza Titan, la care intrebarea mea este: Unde? Seara deabia daca mai poti arunca un ac in acest garaj.  :think:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor CiprianTRB

Normal acele linii regionale trebuiau atribuite de ADTPBI unui operator privat prin licitația organizata ... Dar au lăsat licitația de izbeliște... Primăria Cernica cere transport... Și trebuie sa fie operate de cineva acele linii... Va lua și STV câteva linii dar nu pot sa le opereze pe toate...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Atasat dovada ca exista si un document care sa ateste “zvonurile de autobaza” iar acesta dateaza din 06.11. Exista si grafice de circulatie pentru aceste linii pe care le-am postat in sectiunea dedicata liniilor regionale si exista si hotarare de consiliu local
545918B0-95F6-4936-A1A5-998C3B11144C.jpeg (1.5 MB; downloaded 2417 times)

 



Re: Mentenanţa autobuzelor shoppy

Serios acum, este o propunere, deci nu doar ca poate nu a fost aprobata, si nu doar ca poate nici macar nu a fost depusa, cat timp nu are vreo semnatura, stampila sau numar de inregistrare, poate sa scrie oricine orice, de la Firea pentru Iohnais, nu-i nimic ilegal.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Ok fie ca tine, nu are nici o valoare pentru ca nu este semnata si stampilata. Ce sens ar avea ca o institutie a statului sa transmita pe mail catre o alta institutie o hartie care sa nu aiba nici o valoare si care dupa opinia ta sa dezinformeze, mai ales ca a fost insotita si de grafice de circulatie?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Costin

Daca exista hotarare de consiliu local, e doar o chestiune de "cand", nu "daca", iar astea sunt publice teoretic, deci nu ar fi greu de gasit. In rest ramane totusi observatia ca e o propunere, adica STB poate raspunde mai tarziu cu "n-am resurse", dar cata vreme exista HCL, candva, cumva, liniile vor aparea. Asa ca nu va mai certati, va rog :)

 


Go to page:  1  ... 191 192 193 194 195 196 197  ... 337
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420706 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use