Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4036 posts, 920200 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 222 223 224 225 226 227 228  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse Victor92

“Banda neagra” - termen colocvial = folii din acelea negre luate din talcioc si puse pe geamuri sa nu se vada nimic ...

Intr-adevar. Toate autobuzele Euro 4 au venit cu folie transparenta pe parbriz gandita sa le ofere soferilor un confort.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse ADK

Mai mult să nu le intre soarele în ochi, confort pentru ce?

 


Re: Discuții diverse Adiola1972

Astăzi, se împlinesc fix 7 ani de autobuze Mercedes Citaro pe linia 162!

 


Re: Discuții diverse cris_m

Din partea moderatorului:

@Adiola1972 situatia autobuzului 4813 a fost lamurita inainte, asadar prima parte a mesajului a disparut cu totul. Mai mult, acesta nu e mai presus fata de alte autobuze, cel putin acest lucru nu reiesea din mesajul tau. A fost defect/tamponat sau a produs vreun incident/accident pe linia 162? Eu cel putin inteleg ca nu...
@AlexTennis2005, mesajul tau a disparut cu totul, urarile au topicul lor separat, nu facem urari in topic de discutii despre autobuze. Ok?

Am rugamintea la amandoi sa recititi regulamentul. Nu dureaza mai mult de 10 minute...

 


Re: Discuții diverse Dragos31

01.12.2018 --> 01.12.2019

Un an de circulatie al autobuzelor Otokar Kent C in Bucuresti  :yes:

6333 - Linia 361 - Sos. Bucuresti-Ploiesti(Aeroportul Aurel Vlaicu) - 01 Decembrie 2019





6652 - Linia 641 - Piata Presei - 01 Decembrie 2019





6818 - Linia 783 - Aeroportul "Aurel Vlaicu" - 01 Decembrie 2019



 


Re: Discuții diverse reiny2000

4297 astăzi pe r422 făcea ca un tractor românesc din 54' și când a trecut pe lângă mine am simțit că mă taie plămânii

 


Re: Discuții diverse cris_m

Mai mult ca sigur avea toba sparta...

 


Re: Discuții diverse Dragos31

6207 - Linia 313 azi.
Protectia cazuta pe un scaun, cabluri neprotejate  :popa:



 


Re: Discuții diverse m0untain

Azi dimineata in 135 :)
https://youtu.be/gVHuoVId52Q

 


Re: Discuții diverse Victor92

A fost resetat sistemul.

 


Re: Discuții diverse George

În Otokare e o căldură africană, le poate spune cineva şoferilor să dea căldura mai încet?! Nişte mizerii de autobuze mi-e dor de Citaro 4, cu o căldură discretă şi uniform distribuită!

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse anndrei

Se pot regla si temperatura si aerotermele care sufla caldura in salon, dar unii soferi habar nu au ce functie are fiecare buton al panoului de comanda...habar nu au. O baga pe aia ,,sunt proaste autobuzele, pocnesc sigurantele precum nucile". :lol:

 


Re: Discuții diverse Nenea_titi

Și pe vremea lui Ceaușescu ne plângeam că e cancer în Dacuri. Acum ne plângem că e căldură în Otokare. Oricum, mulți șoferi de Otokar sunt la nivelul DAC. La fel și nivelul tehnologic al autobazelor.
La fel și când or veni noile tramvaie, vom zice că în V3A temperatura era mai bună, deși pe vremea lui Ceaușescu era in tramvaie mai frig ca afară.

Adevărat că nici iernile nu mai sunt ce au fost odată.

 


Re: Discuții diverse George

E ca în trenul personal de tip vechi: bocnă sau saună. Există şi calea de mijloc, ideală.

 


Go to page:  1  ... 222 223 224 225 226 227 228  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422640 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use