Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4033 posts, 886558 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 89 90 91 92 93 94 95  ... 289
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Sincer, la echilibrare ma gandeam si eu. Si totusi e luat destul de mult din material.

 


Re: Discutii diverse shoppy

Marii producatori au inventat o anvelopa care avea un profil extrem de conservant si o anume compozitie ce scadea consumul chiar si cu 2l/100km, asa ca s-au grabit sa anunte ca masinile lor(lasand sa se inteleaga ca implicit motoarele) au un consum cu 2l/100km mai mic. Pacaleala a tinut pana cand acele anvelope au ajuns la temperaturi sub 7grade unde cauciucul se facea pietroi si daca mai dadeai si de apa / zapada / gheata erau mult mai proaste decat anvelopele normale, asa ca astea noi au devenit anvelope de vara si alea normale au devenit de iarna; evident consumul este dat in continuare pe anvelopele de vara si masina este vanduta cu acele anvelope ca sa se atinga consumul acela.

Cat despre anvelopa din poza, daca o ti pe asfalt uscat atunci functioneaza foarte bine, dar daca intrii pe orice alta suprafata cum ar fi contaminata cu pietricele, uda sau cu zapada, atunci patineaza ca naiba, de aceea exista si martori de uzura pe anvelopa iar legea spune ca nu ai voie sa circuli cu anvelope lise sau cu rizuri cu adancime mai mica de 2mm.
Deci cum nu este nimeni in stare sa asigure ca acea anvelopa nu va circula decat pe asfalt curat si uscat, este adevarat ca nu are ce cauta in trafic.

 


Re: Discutii diverse Calaretul

In urma cu 30 de minute l-am vazut pe 4113 in linia 335. Stie cineva cum de a ajuns acolo? Transferat la autobaza Titan , sau s-a impartit linia 335 ?

 


Re: Discutii diverse Andrei98

De la 1 Ianuarie s-au modificat turele catorva linii. viewtopic.php?f=228&t=104&start=2394#p262532

 


Re: Discutii diverse Victor92

Enigma s-a rezolvat: cele 5 autobuze pentru Tulcea sunt acum la Autobaza Pipera: 4119, 4264, 4471, 4523, 4525.
9EC8A38F-6DCD-4B54-8DF7-4C2D7CC243DE.jpeg (1.45 MB; downloaded 2519 times)

 


Re: Discutii diverse Victor92

O alta imagine, din alt unghi.
DSC_0654.JPG (206.69 KB; downloaded 2405 times)

 


Re: Discutii diverse ByOnu

Pentru cei cunoscatori, aveti idee dupa ce criterii le-au ales? Cu siguranta au fost niste discutii in fiecare autobaza cu privire la ce sa trimita fiecare. Criteriul evident este sa fie Euro 3 si fara AC (foarte cinstit pana aici). Au mai multi km la activ decat media? Ceva notabil despre ele?

:bere:

 


Re: Discutii diverse Victor92

Cele 5 autobuze au plecat de la Pipera spre Tulcea. Nu mai sunt la autobaza din Capitala.

 


Re: Discutii diverse Robert

Cred că au mers pe principiul care au șansele cele mai mari să ajungă la Tulcea fără depanare :D

 


Re: Discutii diverse dany

Ieri in jurul pranzului un amic de al meu a zarit cele 5 autobuze pe A2. Acum vine si intrebarea, oare regia de transport din Tulcea le va putea folosi(aici ma refer la legislatie) sau au fost trimise degeaba?

 


Re: Discutii diverse Costin

Bineinteles, asa cum si RATB-ul foloseste etajatele de la Constanta.

 


Re: Discutii diverse cris_m

Era o chestie zilele trecute in presa, cum ca din cauza unor acte nu se vor putea folosi de aceste ajutoare. In articol se facea referire la cele deja ajunse la Tulcea. Daca nu ma insel, la Digi24 am vazut articolul :?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Cu ce soferi au fost trimise?

 


Re: Discutii diverse barbuandrei

Robert wrote:
Cred că au mers pe principiul care au șansele cele mai mari să ajungă la Tulcea fără depanare :D

Total gresit. Au fost alese de catre sefii de atelier / autobaza din fiecare garaj , masinile ce nu prezentau o stare tehnica 'buna'.

 


Go to page:  1  ... 89 90 91 92 93 94 95  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use