Propunere de imbunatatire a traficului pe liniile 21 si 32

Comunicate oficiale, petiții și sesizari diverse transmise autorităților precum și răspunsurile primite

Propunere de imbunatatire a traficului pe liniile 21 si 32

Mesajde Costin » Lun, 09 Dec 2019, 22:15

Recent se lauda STBul ca a suplimentat linia 21 pentru imbunatatirea intervalelor de succedare. Am si avut o reactie rapida la momentul respectiv, doar pe pagina de Facebook a asociatiei, in care criticam solutia pentru ca este gresita (mai multe tramvaie blocate in trafic nu inseamna intervale mai mici), cu toate ca intentiile sunt evident bune. Astfel am decis sa venim cu cateva solutii care sa imbunatateasca traficul celor mai solicitate (si blocate in trafic) doua linii centrale din Bucuresti - 21 si 32. Gasiti atasata propunerea, si pe masura ce vom primi raspunsuri, le vom publica aici. Din motive 'logistice' am publicat acest mesaj inainte sa trimitem fizic propunerea, ceea ce se va intampla maine la ora 11:00, dar nu se va mai schimba nimic pana atunci.
Fişiere ataşate
pdv-21-32-propuneri.pdf
(808.77 KiB) Descărcat de 407 ori
Costin
Site Admin

Re: Propunere de imbunatatire a traficului pe liniile 21 si

Mesajde Costin » Joi, 26 Dec 2019, 13:53

Un prim raspuns - o redirectionare
Fişiere ataşate
Scanned from a Xerox Multifunction Printer.pdf
(44.29 KiB) Descărcat de 39 ori
Costin
Site Admin

Înapoi la Petiții, luări de poziție, proiecte și solicitări realizate de Asociația „Metrou Ușor”