Despre asociație și site-urile metrouusor.comAsociația "Metrou Ușor": Obiective, activități, proiecte, informațiiPetiții, luări de poziție, proiecte și solicitări realizate de Asociația „Metrou Ușor”

 

Topic: Îmbunătațirea condițiilor pe legatura feroviară GdN-Aeroport

3 posts, 3330 views
Îmbunătațirea condițiilor pe legatura feroviară GdN-Aeroport Costin

Asociatia Metrou Usor a trimis la Ministerul Transporturilor precum si dlui Catalin Drula (consilier al primului ministru) urmatoarele:

Stimata doamna / stimate domn,

Asociatia Metrou Usor isi doreste imbunatatirea conditiilor de calatorie si de transport pe legatura feroviara dintre Gara de Nord si Aeroportul Henri Coanda. Drept urmare va trimitem spre analiza propunerile din documentul atasat. Va stam la dispozitie pentru intrebari, clarificari, discutii etc.

Cu deosebita consideratie,
Asociatia Metrou Usor


propunere_tren_aeroport(1).pdf
propunere_tren_aeroport(1).pdf (728.96 KB; downloaded 1010 times)


Acum asteptam raspuns...

 


Re: Imbunatatirea conditiilor pe legatura feroviara GdN-Aero shoppy

Cand mai redesenati harta sa trageti linia direct de pe pod ca este prevazut pentru linie dubla si nu mai trebuie construit alt pod peste canalul de irigatii.
http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.57...3&z=18&m=b

(Alta idee mai generala ar mai fi ca toate figurile trebuie sa aiba numar/descriere si sa fie referite in text.)

 


Re: Imbunatatirea conditiilor pe legatura feroviara GdN-Aero Costin

Am primit un prim raspuns.

Bună ziua și mulțumesc,


Mi se par justificate propunerile dvs. și în acest sens am transmis un mesaj către Ministerul Transporturilor, cu informarea premierului, rugîndu-i:

1) să le ia în considerare

2) să vă contacteze pentru discuții


Vă rog să mă țineți la curent,


Cătălin Drulă

 


Home page  • 
Parent forum: Petiții, luări de poziție, proiecte și solicitări realizate de Asociația „Metrou Ușor”  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use