De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 91975 views
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

Le-au inghetat hamsterii pe roti  :|

IMG017_med.jpg (62.04 KB; downloaded 3297 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Vezi dacă te-ai mutat din Drumul Taberei? Aşa-ţi trebuie :))

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Pentru prima data trebuie sa laud broscarii de la Enel. In toata perioada asta, in afara de ziua de Craciun, nu s'a oprit curentul, cu tot viscolul si "incalzirea globala" din iarna asta.
O singura data a fost o variatie de tensiune si s'a resetat internetul, dar nu de la mine, ci de la centrala. Rezultatul: m-am trezit iar cu porcaria Romtelecom+Phorm. Am sunat la Romtelecom si am scapat de ei. Oricum netul merge prost in ultima vreme. Google, Facebook si altele merg in reluare. Sa fie ACTA de vina? Doar nu credeti ca parlamentul asta corupt n'o voteaza... Ei fac deja teste, se pregatesc sa o implementeze. Phorm s'ar putea sa fi fost doar o diversiune.

Servicii mizerabile au insa primariile. Am mers astazi prin oras. Chiar in fundul guvernului, pe strada Louis Blanc, pe unde odata troleibuzele luau o curba de aproape 180°, acum era zapada necuratata si mi-am blocat cu masina acolo. Pe langa deszapezirea inexistenta, a mai aparut si o cioara cu jeep care comenta ca de ce ma bag eu cu masina mica pe strada lui ma-sa, dar s'a carat cat timp mai avea masina mare si capatana intreaga sa iasa singur de acolo. Tot in zona aia, strada Rozelor, actuala "Washington" era impracticabila. Primaria liberalului Diliman dar si maidanezii de sector nu raspund la telefon. In schimb, strada din fata pedeleului era curata ca strazile principale. Penele, pedele, pesede: aceeasi mizerie.

Aceeasi mizerie sunt si serviciile oferite de compania nationala de autostrazi si drumuri publice si :evil:-ul stie ce nume mai are, care stie sa ia rovinete si alte porcarii, dar drumurile sunt impracticabile.

Am si o idee de afacere daca plec in alta tara: "Calatoria in timp este acum posibila. Vizitati Romania." Asta e senzatia. De asta cred ca Euronews a disparut din grila de programe, ca sa nu te uiti la calendar cand vezi imagini din tarile vecine.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Ca off-topic, EuroNews, BBC şi TV5 au dispărut şi din grila RDS (alături de Antena 2, GSP TV şi DDTV, nu că aş regreta vreunul din cele 3). Da' bine că am Fishing&Hunting, Favorit, Etno, Taraf, OTV, Romantica şi Euforia  :lol:  :twisted:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Gabi23

Dr2005 wrote:
Ca off-topic, EuroNews, BBC şi TV5 au dispărut şi din grila RDS (alături de Antena 2, GSP TV şi DDTV, nu că aş regreta vreunul din cele 3). Da' bine că am Fishing&Hunting, Favorit, Etno, Taraf, OTV, Romantica şi Euforia  :lol:  :twisted:

TV5, Antena 2, GSPTV si DDTV sunt in grila standard de programe a RDS  ;).

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Da, pe hârtie, că fizic nu sunt, cel puţin în serviciile analogice.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Gabi23

Pai si de ce oare eu le prind... fara sa fac nici un efort in plus  :idea:? Cred ca trebuie sa dai o "cautare" si sa te mai uiti ce canale prinzi  :ugeek:.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Celestin Draganescu

Dr2005 wrote:
Da, pe hârtie, că fizic nu sunt, cel puţin în serviciile analogice.


Go Digital! RDS Digital rulez :)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Utilizator anonim

Celestin Draganescu wrote:
Dr2005 wrote:
Da, pe hârtie, că fizic nu sunt, cel puţin în serviciile analogice.


Go Digital! RDS Digital rulez :)


Nu stiu daca se prinde si antena de pe casa  :twisted:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre georgica2704

euronews se prinde doar la digital la fel ca si BBC . TV5 ,Antena 2 se prinde si la servicul analogic . da-ti o rescanare o sa le gasiti. ;)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Celestin Draganescu wrote:
Dr2005 wrote:
Da, pe hârtie, că fizic nu sunt, cel puţin în serviciile analogice.


Go Digital! RDS Digital rulez :)

Mda, go digital, să stau cu 7000 de telecomenzi şi să mai plătesc şi decodoare pentru 3 TV-uri.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

In seara asta am 212V la priza. Nu foarte suparator in mediul casnic, cu exceptia becurilor cam chioare; din nefericire un om destept (serios! desi eu as fi avut ceva obiectii...) a montat un releu pe circuitul liftului si al interfonului, sub un anumit prag stai si te uiti la usa blocului sau daca intri... urci dealu' cu piciorul  :roll:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

O intrebare pentru cei care au televiziune (analogica sau digitala) de la RDS: prindeti canalul 6TV? Si daca DA, in ce pachet? Este important ca sa stiu daca merita sa ma abonez la ei...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

N-am auzit în viaţa mea de canalul ăsta. Există 10TV, o porcărie marca RDS, care a funcţionat doar 3 luni şi care din vara trecută nu face decât să redifuzeze aceleaşi 4 emisiuni făcute în perioada aia (Naşul, M'bela, Campionii şi emisiunea matinală) non-stop.

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421137 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use