De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1570 posts, 362444 views
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 113
 
 

📖 Pagination options

Re: Să mai şi râdem... punmeister

Mda, atunci dorea autobuze SH care sa fie minim E5 si utilizate max. 4 ani... :popa:

 


Re: Să mai şi râdem... Puss in Boots

Cu acele criterii, alea nu erau SH-uri :D Ar fi fost mai ok sa achizitioneze in regim de urgenta vreo 50 de tramvaie SH cu care sa ne facem treaba si sa facem liniile de tramvai mai atractive prin intervale mai bune de circulatie. Consilierii duduii pe astfel de probleme sunt absolut cretini sau cine are grija de ce slobozeste pe gura duduia (in caz ca e cineva) este egal de prost sau si mai prost decat cea care vorbeste.

 


Re: Să mai şi râdem... Florinds

Apropo de Halep...
IMG-20180715-WA0093.jpg (33.55 KB; downloaded 3739 times)

 


Re: Să mai şi râdem... andrei11

Tramvaiul...


 


Re: Să mai şi râdem... ByOnu

Sa va aud..  :lol:
37747565_10205460988520083_523084139994284032_n.jpg (11.81 KB; downloaded 3645 times)

 


Re: Să mai şi râdem... FabiM

Venisem după o zi plină de munca de la serviciu și dau sa caut ceva pe placul meu și primul videoclip se dovedește a fi asta :lol: are like-ul de la mine in ciuda abonatilor de pe cont :)


 





Re: Să mai şi râdem... andrei11

Merg cu autobuzul catre casa. / Autobuzul este plin. Nu vreau sa ma inghesui pana la aparatul de compostat, mai bine rog o doamna sa imi composteze biletul. / Dar cum sa ma adresez oare ? Sa o tutuiesc sau sa ma adresez cu Dvs ? / La penultima statie nu a coborat, deci merge pana la capatul de linie. / Ma uit mai atent la ea, are o sticla de vin, adica sigur merge la un barbat. / Vinul nu este cel mai ieftin, deci barbatul arata bine.
In satul meu sunt doi barbati care arata bine: sotul meu si amantul meu. / La amantul meu sigur nu poate merge deoarece eu acolo ma duc acum. / Inseamna ca merge la sotul meu. / Sotul meu are doua amante: Claudia si Andreea. / Claudia e in delegatie…/ „Andreea, poti sa-mi compostezi si mie acest bilet, te rog ?” / Andreea: „De unde ne cunoastem??????”

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Să mai şi râdem... anndrei

Un țăran se plânge unui cioban:
-Am 10 oi și niciun berbec și nu are cine să le monteze.
-Păi nicio problemă, spune ciobanul, poți să le montezi chiar tu iar a doua zi dacă vezi că stau la soare înseamnă că e OK, adică a prins sămânța. Dacă stau la umbră înseamnă că nu a prins și trebuie să repeți în fiecare zi până le vezi că stau la soare.
Pleacă țăranul acasă, suie oile în ARO și se duce la pădure să nu-l vadă cineva și le rezolvă pe toate.
A doua zi când se trezește o întreabă pe nevastă-sa…
-Unde stau oile, la soare sau la umbră?
-La umbră, răspunde aceasta.
Le ia din nou, le suie în ARO, le duce la pădure și le rezolvă din nou.
Dimineața următoare o întreabă iară pe nevastă unde stau oile și asta îi spune că tot la umbră.
Şi iară… ARO... la pădure... ș.a.m.d.
Şi tot aşa timp de o săptămână.
După o săptămână când o întreabă din nou pe nevastă unde stau oile, aceasta îi răspunde:
-Nu stau nici la soare nici la umbră, de pe la 6 dimineața s-au suit în ARO și claxonează ca nebunele.

 


Re: Să mai şi râdem... BodoMinea

Vai de potențialii călători din trenurile noastre internaționale și nu numai. Asta e în Arad... Pe cea mai circulată cale de acces în țară pe calea ferată.
Via Răzvan Halen în grupul care se observă.
Screenshot_20180917-013415__01.jpg (366.62 KB; downloaded 3230 times)

Aș mai zice și de baggage, o formă foarte rar spre deloc întâlnită a lui luggage din engleză...

 


Re: Să mai şi râdem... cris_m

O idee simpatica, numele statilor de metrou redenumite dupa filme/seriale celebre. :)
FB_IMG_1537360585762.jpg (105.81 KB; downloaded 3184 times)

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 113
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use