De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1570 posts, 362401 views
 
Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 113
 
 

📖 Pagination options
Re: Să mai şi râdem... 1689

Pentru Victoriei se potrivea mai bine Wag the Dog
Pentru Pipera - The Office
Pentru Pta Sudului - Marfa si banii (desi se potrivea si pentru Pacii)
Pentru Izvor - House of cards

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Banc de fabrica: mie imi plac fetele intre 2 varste, 18 ani si 19 ani.

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

Cam batraioare....
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

Plecand de la o discutie serioasa pe M5, George mi-a "ridicat mingea la fileu":
George wrote:
Faci mișto...progresul se vede oarecum dar la 5 ani de la închiderea zonei pe mine nu m-ar mulțumi nici dacă ar lucra 70/24.

Banc de pe vremea lu'impuscatu'...

Sedinta de partid in fabrica...
"Tovarasi, cum marim productia ?..."

Se ridica Tov.1 si zice: "Dragi tovarasi, eu propun sa extindem programul de lucru de la 8 la 14 ore pe zi, in felul asta cu siguranta ne vom atinge tintele din programul cincinal..."

Se ridica Tov.2 si zice:  "Dragi tovarasi, eu propun sa extindem programul de lucru de la 14 la 20 ore pe zi, in felul asta cu siguranta vom indeplini programul cincinal in doar patru ani..."

Se ridica Tov.3 si zice: "Dragi tovarasi, eu propun sa extindem programul de lucru de la 20 la 25 ore pe zi, in felul asta cu siguranta ne vom atinge tintele din programul cincinal in doar trei ani si jumatate!..."

Tovarasul secretar de partid "pe intreprindere" se uita lung la asta si il intreaba:
"Foarte buna propunere, tovarase, dar ce ne facem ca ziua are doar 24 de ore ?!...."

Tov.3: "N-are nimic, tovarasi, ne trezim cu o ora mai devreme !..."

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

Gara Arad, de'adevaratelea... In anul de gratie 2018....
O fi de ras sau de plans?!?!....





Va puteti lasa bagajele in "gaura centrala"...

In mintea unora probabil "hole"=~"hall"...
Altfel nu imi explic idiotenia...

 



Re: Să mai şi râdem... Goldmund

Si azi ceva despre familia ideala, familia traditionala:

https://www.youtube.com/watch?v=sr5wASw-www

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Elicopterul cu primul ministru si alti 3 ministrii a comfundat Cracaul cu Cracauaniul si au aterizat in curtea unei scoli gresite, la 40km distanta de unde trebuiau sa fie.

 


Re: Să mai şi râdem... 1689

Asta nu-i de ris. Cam asta de-ntimpla cind croitorul se ocupa de pantofi si cizmarul de gatit.
Era doar o vizita de lucru tovarasesc-electorala, asa ca oricum nu conta unde ajunge, dar daca era o situatie de criza si ne ajungea executivul la Deva in loc de Dilga ? Sau - si mai grav - trebuia evacuat si o luau in directie opusa ?
Elicopterele astea au o tendinta sa zboare necontrolat in utimii vreo treizeci de ani si sa-si lase pasagerii prin coclauri. Eu as avea mai mare incredere in tren. Macar ala - chiar daca nu stii cind ajunge - n-o ia chiar pe unde-l duce capul pe pilot.

 


Re: Să mai şi râdem... Valentin

Nu stiu daca a mai fost postata pe aici, dar mi se pare amuzant. E vorba de cele mai nasoale linii de cale ferata desi am vazut si unele tramvaie (seamana cu tatrele)  :lol:  In acelasi timp, mi se pare si interesant sa vezi cat de haotic se pot misca trenurile..




https://www.youtube.com/watch?v=ICNR7VWA4XU

 


Re: Să mai şi râdem... WT_fan06

Camil Ressu gen.  :D

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

https://independent.md/foto-noi-indicatoare-ale-circulatiei-rutiere-in-chisinau-barbatul-in-wc-si-lupul-urland-la-luna/

Noi indicatoare ale „circulației rutiere” în Chișinău: „Bărbatul în WC” și „Lupul urlând la lună”
Postat pe 08.10.2018 | 18:01 in AUTO

Noi semne ale „circulației rutiere” au apărut astăzi în Capitală. Deocamdată nu se cunoaște cine anume le-a instalat, iar internauții se dau cu părerea ce-ar putea însemna.

Unul dintre noile indicatoare a fost observat în sectorul Botanica al capitalei. Acesta face parte din cele care vin să atenționeze șoferii și reprezintă o persoană care stă pe vasul de veceu, iar mai jos este indicatorul care recomandă viteza de deplasare de 30 km/h. Întrucât indicatorul nu poate fi găsit în Regulamentul Circulației Rutiere, șoferii s-au dat în presupuneri ce ar putea însemna.

După ce unul dintre șoferi a publicat poza pe un grup popular de pe Facebook, o șoferiță a spus că l-a văzut astăzi însă, s-a gândit că e „supraobosită”. Un alt internaut a presupus că acesta reprezintă asupra „materialului” din care sunt făcute drumurile în Moldova. „Aceasta înseamnă că nu degrabă vor fi construite drumurile bune”, a adăugat altcineva.

„Am făcut din ce aveam”, a mai comunicat cineva.




Foto: Pașa Cociu / Voditeli pomogaiut pesehodam

După publicarea știrii, un cititor al portalului nostru ne-a expediat o poză cu un alt „indicator rutier” nou, observat în capitală. De această dată, misteriosul indicator a fost surprins în cartierul Telecentru al capitalei, reprezentând un „lup urlând spre lună”.


 



Re: Să mai şi râdem... cris_m

TimesNewRoman loveste din nou  :mrgreen:  :lol:

Un român din Drumul Taberei și-a botezat câinele ”Metrou” și acum se plimbă cu Metrou în fiecare seară

De rușine că nu are metrou de 7 ani, de când s-a mutat la Romancierilor pentru că se face stație, Cătălin Pietrar, din Drumul Taberei, a decis să facă ceva. Acesta a adoptat un teckel, cea mai inteligentă rasă de câini din lume, teckel pe care l-a botezat ”Metrou”. Cătălin spune că în fiecare seară se plimbă cu Metrou și uneori se duce cu Metrou în oraș.

”Într-o zi s-a dus cu Metrou la muncă și toate colegele au fost pe spate, când le căutam erau la Metrou”, spune românul. Metrou are toate caracteristicile unui metrou: e foarte lung, îi place să umble prin tuneluri, după viezuri sau șobolani și când iese din casă durează atât de mult că soția mea spune: ”Atenție, se închid ușile!”.

”Metrou e cel mai frumos lucru din viața mea. Sunt fericit că în sfârșit am și eu Metrou”, spune Cătălin Pietrar. Nu e singurul caz de român descurcăreț. Un alt domn din Drumul Taberei și-a botezat bicicleta ”Metrou” și se laudă că se duce cu Metrou la muncă.

 


Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 113
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419407 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use