De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Sa ne cunoastem mai bine

60 posts, 31763 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Sa ne cunoastem mai bine DrulaM

Ma numesc Drula Marius si sunt intructor al depoului Simeria . Sunt mecanic ajutor din 1982 si mecanic din 1989 iar mecanic instructor din 1998.
Am ales aceasta meserie din 2 motive:
- in vremea aceea aveai bani daca lucrai la CFR si erai respectat
- mama si tata au lucrat la depou ; tata ca mecanic iar mama la dormitor trezea mecanicii la ora stabilita
Acum eu nu va indrum spre aceasta meserie pentru ca este o bataie de joc si nu mai renteaza . Nopti pierdute, frig, dormit prin dormitoare, nu sti cand ajungi acasa si altele care le stiti si voi. Oricum este o meserie frumoasa.
Daca sunt intrebari le astept .

 


  • DeC
  • Posted:
  •  

Re: Sa ne cunoastem mai bine DeC

Salut. Ma numesc Dumitra Edi , presupun ca multa lume ma cunoasteti de pe alte forumuri. Am ales acest forum deoarece la momentul de fata este cel mai ”calm” forum din domeniu spre deosebire de celelalte unde ,,se freacă menta”. O zi placuta !  :D

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine vlaicuandrei

Bine v-am gasit!
Unii de pe forum ma cunosc deja cat de cat, din vedere sau de pe peroanele garii, altii chiar din foste "colaborari" si intalniri.
Pentru restul, ma numesc Vlaicu Andrei, 21 de ani, student in Bucuresti la Politehnica. Pasionat de trenuri de cand ma stiu si tind pe cat posibil sa nu imi schimb optiunile. Restul transportului in comun reprezinta si el o anumita "atractie" dar nu sunt la fel de bine documentat.

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Rathgeber2523

Salut, ma numesc Tudor, am 13 ani si sunt pasionat de RATB, CFR si Metrorex.De mentionat ca am plecat eu de buna voie de pe forumul concurent deoarece "Presedintele" se purta cu mine ca si un comunist.

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine tyco

Haide să mă prezint și eu... deși sunt nou aici, activez de peste 6 ani în domeniul feroviar. Mă numesc Octavian, majoritatea mă știu ca și TYCO pe alte forumuri, sunt pasionat mai mult de Modelism Feroviar și Săgeata Verde, primul tren electrificat din estul europei și al 8lea din lume! Ca o scurtă descriere, sunt membru fondator și vicepreședinte a clubului de modelism feroviar din Arad, AR-Rail Club, susținător a popularizării săgeții verzi în lume și modelist înfocat...
Până acum cu clubul am participat la multe expozitii naționale și internaționale, am realizat module și o expoziție chiar in Arad. Fiind în primul rînd pasionat de modelism, nu mă prea interesează ce număr de parc a avut trenul/tramvaiul respectiv, la ce ore a circulat și pe ce linie, fiind mai mult interesat de istorie...ce a fost... locomotive cu aburi, tramvaie din Arad casate, în general anii 50-90 la CFR, săgeata verde și doar tramvaie din Arad...
Toate cele bune!

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine ikarus13

Ok...deci hai sa ma cunoasteti si voi pe mine. Numele meu real este Mihai si sunt nebun dupa autobuze de la 4-5 ani. Sunt elev al  "Colegiului Natioanal Octav Onicescu"( din Bucuresti desigur) si as dori ca dupa liceu sa ma duc la Politehnica la sectia "Ingineria transporturilor". In final dorinta mea de viata este sa devin o functie imporatanta in regie.Si...acum 2 poze ca poate ma recunoasteti pe strada :)
seara la ferentari
Autobaza Ferentari-13.04.2012 026.JPG (298.56 KB; downloaded 7112 times)
seara la ferentari
Autobaza Ferentari-13.04.2012 028.JPG (325.1 KB; downloaded 7109 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Axel

E imposibil sa nu ma vedeti in 335. ;)  :lol: 8-)
533005_240533209390224_1680999924_n.jpg (46.78 KB; downloaded 7389 times)
301752_241703539273191_1042212546_n.jpg (35.94 KB; downloaded 7393 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Alex Avram

Ma numesc Alex Avram sunt din Fetesti locuiesc exact langa gara mai exact peste drum de revizia tehnica de vagoane si sunt pasionat de trenuri  de cand ma stiu si acum mai nou sunt si de Mijloace de transport in comun cum ar fi RATB RATC metrorex etc! :)
DACA doreste careva sa vorbim pe mess mai intai contactati-ma pe PM sa va dau id-ul.........sau daca e afisat la setari sunteti bine veniti! ;)

Si sa ma cunoasteti si mai bine va pun o poza cu mine! :)


 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Rathgeber2523

Cine vrea sa il plimb cu #359?
546592_270730349703856_1134388907_n.jpg (46.94 KB; downloaded 7321 times)

#359.jpg (66.47 KB; downloaded 7324 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Andrei Irimescu

Salutare!
Ma numesc Andrei Irimescu,locuiesc in Bucuresti si studiez la Colegiul National de Informatica Tudor Vianu.



 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sa ne cunoastem mai bine Mircea G

Pentru a iesi din anonimat ....
O poza prin coclaurile tarii si una " lucrind " la drumuri ! :D Inspectam un podet sa vad daca pot trece ...
..............
In viata de zi cu zi ma ocup cu tot ce curge , fisiie sau pica ....
Instalatii gaze de la proiectare la executie , verificari si revizii , sanitare , termice ...chestii de genul acesta .
EU.jpg (145.23 KB; downloaded 7072 times)
Subsemnatul.jpg (215.67 KB; downloaded 7075 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine MariusCFRBucuresti

Salut,ma numesc Soimu Marius(MariusCFRBucuresti),locuiesc in Bucuresti,am 16 si sunt pasionat de orice insemana transport.. :lol:

Pun o poza cu mine alaturi de 387.. :)

283 064.jpg (360.83 KB; downloaded 7020 times)

Si la OE :)
1(1).jpg (356.83 KB; downloaded 7017 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Rathgeber2523

Sef de GARA
1544306_1452068951679996_134889632_n.jpg (60.69 KB; downloaded 6970 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine darius 23

Salut! Ma numesc Moldovan Darius, sunt din Cluj-Napoca si am 16 ani. Sunt membru al acestui forum de ceva timp, insa abia acum am descoperit acest topic. Pasiunea pentru transportul in comun o am de cativa ani.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use