Sa ne cunoastem mai bine

Discuții pe teme diverse, masa rotundă și întâlniri

Re: Sa ne cunoastem mai bine

Mesajde cris_m » Vin, 22 Ian 2016, 19:45

Hai sa-mi dezvalui si eu identitatea, odata pentru totdeauna :)
Numele meu este Cristi, am 16 ani, sunt elev la Colegiul National "Mihai Viteazul" din Bucuresti si de cand ma stiu locuiesc in Titan.

De cand am intrat la liceu, am inceput sa folosesc foarte des transportul in comun, de aceea pasiunea pentru acesta a devenit mai puternica fata de cum era in scoala generala.

In restul timpului liber, cand nu fac reportaje pentru forum, imi place sa fac machete (cumparate deocamdata, dar e timp pentru mai mult) pe care le colectionez, astfel ca am reusit sa-mi fac propriul meu oras in camera mea (pe sus, pe jos, nu e coltisor unde sa nu am o macheta de ceva :) )

In viitor, as vrea sa profesez in IT, de ce nu, ceva combinat si cu transport, feroviar sau terestru in special.

In rest nu stiu ce sa va mai spun despre mine... Sunt simpatic, in general, amuzant, destul de timid, dificil in unele cazuri si foarte vorbaret in mare majoritatea a timpului :lol: De aceea, am ales sa-mi descarc excesul de "limbariță acută incurabilă" (asa am numit "boala" de care sufar eu si cu cativa prieteni de-ai mei) intr-un mod constructiv, pe acest forum.

Mi-ar face placere sa va cunosc candva, pe cat mai multi dintre voi si in viata reala si, de ce nu sa realizam niste proiecte frumoase impreuna pentru asociatie, proiecte care sa aduca o contributie pozitiva transportului din Bucuresti, dar si din tara.

P.S: Poze nu va pun, ca nu vreau sa-mi stric identitatea secreta pentru reportaje :cool:
In schimb, va dau un indiciu, ma puteti vedea cu siguranta, in timpul saptamanii, prin 311.
Semnează și tu petiția pentru Muzeul Transportului Bucureștean!
cris_m
Moderator forum

Mesajde BodoMinea » Vin, 18 Mar 2016, 23:39

Nu pot edita postarea deci o să actualizez așa informațiile care nu mai sunt valabile... Mai nou sunt la „Liceul Internațional de Informatică” - ICHB. Pe lângă faptul că este un liceu bun, acum fac fie că vreau sau nu două ture complete de M3 zilnic și am ce studia. :lol: Între timp am realizat și două aplicații mobile (Android) pe care le-am mai pus într-un topic pe forum, le găsiți aici -> UnoRail, aplicație de transport feroviar și „Mersul Trenurilor CFR” care se înțelege ce este.
TREN km 2018: ☆8700, 2017: 5800, 2016: 3500, 2015: 1200 | AUTO km 2018: 1890, 2017: 4700, 2016: 5400, 2015: 5100, 2014: 2800
✈ km 2018: 5400, 2017: 19800, 2016: 6900 | Video & Foto Transport: Canal Youtube | Galerie Imgur
BodoMinea
Membru Silver

Mesajde GPS » Sâm, 19 Mar 2016, 20:47

Le poți face si pentru APP Store sau alte magazine online? :?
P.S.: Felicitări sa speram ca in curând vei avea din ce in ce mai multe aplicații! :) :bere: :bere: :bere:
GPS
Membru Silver

Mesajde andrei11 » Dum, 20 Mar 2016, 08:31

Stimati colegi,
Acest topic il pastram pentru prezentarea voluntara si pentru unele mici observatii.
Erau pe cale sa se dezvolte discutii in doua directii, RATB si CFR.
Le gasiti la topicele dedicate, respectiv
Discutii diverse despre transportul in comun din Bucuresti si Discutii diverse ( CFR )
Va multumesc.
andrei11
Moderator forum

Mesajde ADK » Sâm, 15 Dec 2018, 22:20

Probabil câțiva dintre voi mă cunoașteți deja, dar nu strică să mă cunoască și ceilalți membrii. :)
Numele meu real este Adrian Kaba, am 21 de ani, sunt născut și crescut în București până în anul 2016 când din niște probleme familiale am ajuns la Buzău, unde aici am și rămas. :roll:
Sunt cond. auto (privat), dar am lucrat și o perioadă pe un Iveco de 3,5t în țară. Sunt înnebunit de autobuze de când m-am născut, am și de unde. :) Tatăl meu a fost cond. autobuz la autob. Ferentari, din 1978 până în 2011 când a ieșit la pensie și numai. 8-) Pe de altăparte, mă pasionează întreținerea mașinilor (domeniul auto), electricitatea și tot ce are legătură cu autobuzele. :D Una dintre dorințele mele, este de a lucra pe un autobuz cât mai repede. ;)

Nu mă ascund, în real-life, nu sunt prea extraordinar fizic. La un botez din iulie 2017, eu fiind cel din stânga, în cămașă albă alături de verii mei. :bere:
eu.jpg
1 Iulie 2017, eu alături de verii mei mai mari ca mine.
eu.jpg (125.88 KiB) Vizualizat de 604 ori

Și de când lucram pe 3,5t. Garajul, Bacăul la ora 7 dimineața (mă duceam spre jud. Neamț) și după ce am terminat 2 curse, de Pitești și Bacău. :roll:
collage.jpg
Câteva secunde din viața unui șofer profesionist cat. B
collage.jpg (98.44 KiB) Vizualizat de 604 ori

În rest, sper să ne înțelegem bine și cei care doresc să ia legătura cu mine, mă pot contacta cu numele real pe Facebook. :P
R.I.P. B42FER/175 (1991-2007), B09LGS/746 (1994-2010), B08NJL/735 (1994-2011) :-(
Mi-e dor de Bucureștiul de altădată!
ADK

Mesajde Andrei4509 » Lun, 07 Ian 2019, 09:38

Bună dimineața, am cautat mai bine in aceasta dimineata acest topic, si doresc sa ma prezint si eu. Numele eu este Stancea Ion Andrei, am varsta de 21 de ani. Am mai fost pe forum in anii trecuti (cand ceream poze cu 864 :)) ). Din punct punct de vedere, nu mai sunt asa "nebun" după fostul DAF Castrosua, cum nici de Mercedes-ul #4509 pe care tata lucreaza (cat va mai lucra pentru ca va trece pe un Euro 4, neștiind inca indicativul). În rest, sper sa ne intelegem si sa comunicăm între noi ca si colegi in aceasta pasiune a Transportului. Va doresc toate cele bune, si un sincer La Multi Ani colegilor cu numele de Ion, Ionel si derivatele acestora.
Andrei4509

Mesajde ByOnu » Mar, 08 Ian 2019, 02:36

andrei11 scrie:E cazul sa ma "incarnez" si eu.
Poza facuta acum vreo 2 - 3 ani, cand s-au ciocnit cele 2 tramvaie in Rahova.

Rasfoiam prin paginile astea si ma gandeam. Well, ce alt moment mai ok de facut o poza? :lol:

:bere: :bere: :bere:
Semnează pentru inființarea Muzeului Transporturilor din București! Click AICI!
ByOnu
Membru Gold

Anterior

Înapoi la Comunitatea MetrouUsor