De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Echipamente foto/video

42 posts, 20841 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Echipamente foto/video Utilizator anonim

Pentru poze folosesc de cateva saptamani un Canon EOS1000D, este destul de bun, rezonabil la poze de noapte. Am achizitionat pentru el si 2 carduri SDHC de 4GB.
DSC01506.JPG (138.41 KB; downloaded 6170 times)
DSC01507.JPG (149.22 KB; downloaded 6164 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video Utilizator anonim

Am achizitionat si un trepied destul de mare.
DSC01497.JPG (126.25 KB; downloaded 6164 times)
DSC01500.JPG (118.59 KB; downloaded 6181 times)
DSC01501.JPG (84.69 KB; downloaded 6163 times)
DSC01502.JPG (94.19 KB; downloaded 6144 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video Utilizator anonim

De asemenea din 2005 pana acum o luna aparatul meu principal era Sony DSC P200, un aparat foarte bun, am realizat cu el peste 100.000 poze si filme si suprinzator rezista bine, il tin pentru filmari deoarece DSLRul nu filmeaza.
IMG_3229.JPG (136.78 KB; downloaded 6168 times)
IMG_3230.JPG (141.12 KB; downloaded 6144 times)

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video freyutz

Eu in principal folosesc un aparat Panasonic Lumix DMC-LZ6. Cel mai bine ma descurc cu aparatul pentru metrou si in general pentru spatii slab luminate intrucat am optiunea de a fotografia cu o durata de expunere de pana la 60 de secunde. La acesta folosesc si un trepied identic cu cel al lui Andrei.
lumix.jpg (366.29 KB; downloaded 6157 times)

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video freyutz

Pentru poze high quality folosesc un corp DSLR Canon D20 de 8,3MP adus din Japonia. Am facut cu el pana acum peste 10,000 poze.
Atasat la el am un obiectiv TAMRON AF28-80mm F/3.5-5.6 Aspherical.
20dbody1024.jpg (127.35 KB; downloaded 6149 times)
tamron.jpg (65.33 KB; downloaded 6147 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video Utilizator anonim

Azi jucandu-ma mai mult cu trepiedul meu am descoperit ca i se mai ridica si partea de sus, ajungand la 5 nivele adica masurand, aparatul se ridica pana la 1,40m.
DSC01516.JPG (76.9 KB; downloaded 6146 times)

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Echipamente foto/video freyutz

Este identic cu trepiedul meu :D

 


Re: Echipamente foto/video KingDesign

Eu momentan folosesc un Fujifilm F50FD dar intentionez sa-l schimb cu DSLR (Polonia). Acasa am un DSLR Nikon D50 cu 30000 cadre facute.

 


Re: Echipamente foto/video Onofrei Sergiu-Gabriel

Salut baieti.
Eu folosesc Canon EOS-350 D si trepied identic ca al lui Utilizator anonim. Ca echipament complet folosesc:
Camera Sony dsc H-9, pentru filmari si ca rezerva
-dslr Canon EOS-350D+ 18-55mm
-grip baterry
-4 acumulatori
-declansator/telecomanda
-filtru ,,Hoya" polarizare
-trepied
-laptop ,,ASUS"
-blitz Canon Speedlite 430

 


Re: Echipamente foto/video ByOnu

Eu detin:
* HP Photosmart 945 -- FOTO: 5.3MP
Sincer nu l-am folosit mai deloc, cauza este ca spre deosebire de DSLR-urile de azi, acesta necesita 4xbaterii standard reincarcabile ci n-are o baterie speciala, si la cat de mult ma tin bateriile rencarcabile pe mine, nu se dovedeste a fi prea fiabil. Are insa un zoom extraordinar.

* HP Photosmart M22 -- FOTO: 4.0MP
Micutul asta a fost aparatul meu de baza pana de curand, preabine, ori pe unde merg il iau ca aparat de rezerva. Calitatea pozelor e buna, insa cea a filmelor lasa de dorit. Un aparat destul de fiabil care nu m-a dezamagit... nu prea mult.

* Canon MV88 -- VIDEO
Calitatea de inregistrare e buna. Totusi bateria principala a inceput sa faca fitze, si cel mai deranjant este ca inregistreaza pe caseta MiniDv, apoi prin intermediul DVD-Recorder-ului de la TV trebuie sa trag inregistrarea pe un DVD. Deci consum casete, DVD-uri, timp, si mai pierd si din calitate trecand prin atatea aparate. O caseta e in jur de ~10 lei si daca tot re-inregistrezi peste ea isi pierde din calitate. Adunand toate acestea rezulta ca nu se prea merita sa o mai folosesc.

Si, cea mai noua piesa, Canon PhotoShot A495 -- FOTO: 10.0MP
Acesta a devenit brust aparatul meu de baza, fotografiaza perfect si filmeaza cu aceeasi calitate ca si camera video mentionata mai sus, poate chiar mai bine. Este de culoare albastra, foarte elegant si modern in acelasi timp.

Ca elementa extra detin:
* Un trepied Hama Star 05 asemanator cu cel al lui Utilizator anonim, daca nu chiar acelasi model
* Incarcator pentru 4 baterii
* Geantuta speciala

 


Re: Echipamente foto/video KingDesign

HP Photosmart 945 -- FOTO: 5.3MP

De acord cu tine. Si eu am folosit acest aparat dar de cand am luat DSLRul a stat si a adunat praf. Acum sta pentru piese de schimb.

 


Re: Echipamente foto/video adrian buda

Eu din data de 17 Iulie 2011 detin un Nikon Coolpix L120. Se descurca foarte bine la capturile de zi. Cat de curand il voi incerca si noaptea.

 


Re: Echipamente foto/video Andrei Irimescu

Nikon D90
Nikon L110(pentru filmari)
55-200mm VR
18-55mm VR
50mm 1.8
+diverse accesorii
:)

 


Re: Echipamente foto/video Onofrei Sergiu-Gabriel

Pentru fotografii: Canon EOS-350D si 18-55mm.
Iar pentru filmari Full-HD, 3D si fotografii 3D:  Sony, DSC HX-200V.

 


 
Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use