De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4351 posts, 886905 views
 
Go to page:  1  ... 245 246 247 248 249 250 251  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Cristi N

Esti inscris in momentul in care iti faci RCA-ul obligatoriu. Un procent de vreo 2-5% din fiecare polita se duce la fondul asta, nu stiu exact valoarea. Pe pagina ASF nu se intra in foarte multe detalii legate de functionare dar iti poti face o idee: link

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

@Andrei
A fost tata despagubit de acest fond, deci merge sa primesti banii si daca celalalt nu are RCA. Dar a durat un an de zile dupa ce l-am ajutat si am facut ceva scandal, spuneau ba ca are ala RCA, ba ca nu are etc. Era un capsunar din Spania cu un RCA fals, cu acest RCA fals nerecunoscut de Mutua Madrilena a venit din Spania, asta mi s-a parut si mai incredibil.
Dar evident ca trebuie pe cat posibil sa eviti accidentul...

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Ce fac unii cand nu au ce face...
Puteau sa ne intrebe pe noi... si fara studii stiam asta

BMW and Audi drivers more selfish than others, study finds

https://yle.fi/uutiset/osasto/news/bmw_ ... s/11183125

 


Scandal, scandal - intretinerea si trezirea constiintei Goldmund

M-am gandit ca totul e politica, ca totul apartine indivizilor dintr-o societate care sunt la curent cu influenta uriasa a politicii asupra siesi si a societatii, dar exista domenii de activitate care ne intereseaza pe toti si care au de-a face cu politicul intr-o masura mai mica decat am crede la prima vedere. Desigur ca e vorba de educatia micilor oameni, din gradinita pana la maturitate si totul depinde de cati bani aloca politicienii educatiei, instruirii cetatenilor, dar cred ca si intr-o comunitate mica daca traim toata viata acolo, nu uitam sa fim oameni, sa avem si sa dezvoltam o constiinta, chiar daca nu suntem instruiti pe cat am merita, de ex. pe cat am fi primit daca ne-am fi nascut in Olada sau Japonia....dar fara o canstiinta treaza, umana, cum putem comenta un eventual scandal de orice natura care ne-ar aduce prejudicii majoritatii? Scandalul este urmarit si comentat si eventual indreptat doar de homo sapiens sapiens cu o treaza constiinta, sau cu o constiinta trezita...
si atunci am zis ca daca ne scandalizeaza ceva ce ar pune in pericol chiar si existenta noastra in comunitate, ar trebui sa postam aici. Asadar, scandal, scandal!

https://www.youtube.com/watch?v=iLOOR4EbH08

 


Re: Scandal, scandal - intretinerea si trezirea constiintei Goldmund

Si inca un scandal:
https://www.youtube.com/watch?v=CRBddrW7TFg

poate si asta:
https://www.youtube.com/watch?v=th7vBjbknKY

Comentariile sunt binevenite de fiecare data, mai ales ca traim cu totii in democratie. Democratia(repet ceea ce stim cu totii!) nu inseamna ca trebuie(sau nu) doar sa votez(asta e asa, de onoare, "sa-mi fac datoria fata de patrie, fata de viitorul familiei mele..."), democratia este ceva fragil, democratia se afla oricand in pericol daca nu luam atitudine corecta, indiferent cine e la putere, si trebuie sa luam atiutudine  pentru a apara democratia indiferent de preferintele noastre ideologice.

Urarea de aici ar trebui sa fie
la cat mai putine scandaluri!

 


Re: Scandal, scandal - intretinerea si trezirea constiintei Goldmund

Daca apa potabila din mai multe localitati ale tarii ar fi infestata( prin bacterii coliforme!) din cauza coruptiei, nu ne-ar revolta?!...

https://www.youtube.com/watch?v=sRThyn-Cw9U

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" messe

@orex, daca vrei, te invit la o intalnire in primavara cand se incalzeste alaturi de Gabi23 si nenea_titi,(desigur daca sunt de acord), eu fiind pe post de ghid, si-ti fac o prezentare cu istoric a celor 2 cartiere Crangasi si Regie mai ales despre traseele de transport in comun, iar unde gresesc sa ma corecteze ei, tinand cont ca sunt locuitori ai zonei. Daca vor si alti colegi de forum sa vina sunt bineveniti, avem dupa aceea unde sa bem si o bere ca o sa avem si terase deschise, ce zici?  Accepti?

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Mă bag și eu ! ( Și NU ca moderator !!!!!! )

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

No problems! Atat timp cat esti contemporan cu vremurile, recte cu spatiu...adiacent ”ecluzei” de la ”Dambu Morii” poti sa te bazezi si pe mine! O stiu de cand ”da apa” ! ;)
PS
Sa aud ceva nou, despre care nu ma pot exprima si pe urma mai vorbim, tete-a-tete!
@messe
Crezi ca am evocat aiurea cpt. Zaganescu? Nu stiu ce era acolo? În zona in care am vazut singurele tramvaie bidirectionale, imediat dupa 1990, aveam....rude!  Era linia 32... si am retinut-o ca si traseu de capat intrucat era ceva INEDIT ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Daca tot suntem in campanii electorale desantate va propun una pe bune:
Votati bradul!
https://www.treeoftheyear.org/vote

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

Votat deja, de cand a aparut pe ziare! Atunci rusii aveau vreo 500 voturi avans.
Cum sa fie un plop obosit, al carui lemn poti sa il rupi si intre degete, mai votat decat un brad multisecular? Acum ne intrec croatii, vad..

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" messe

andrei11 wrote:
Mă bag și eu ! ( Și NU ca moderator !!!!!! )

Cu placere,te astept!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Azi...despre nesimtirea ce poarta numele Giurgiu.
Nu e de mirare ca Giurgiu este poarta principala catre orientul si catre sisteme politice pe baza de trib.
Acolo, un trib local, pe numele lui Primarir sau Politia locala isi bat joc de toti turistii, punand stapanire pe o bucata de drum, fortand masinile sa ocoleasca 1.6 km pt ca ei sunt burtosii locali.
Au plantat o barieră si gara, feuda lor si pe restul muritorilor ii pun sa ocolească pe un drum mai lung si distrus(nu cred ca drumul ala a fost practicabil vreodată).
O singura data am avut norocul sa o iau prin "politia locala" si nu inteleg de unde atata nesimțire si atata delasare din partea autoritatilor, altele decat locale, de permit mentinerea închisă a acestei variante de drum mult mai rapida...

Dar.. specific local...
Doar ei erau aia ce taxau "centura"...ca asa dicta musculara lor..

 


Re: Metrou File de Poveste shoppy

Sa lasam presedinții ca nu am auzit sa fie pe undeva scoala de presedinti, inginer ori esti ori nu esti, si daca esti atunci doar cimitirul te mai face fost.

 


Go to page:  1  ... 245 246 247 248 249 250 251  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use