De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4352 posts, 892123 views
 
Go to page:  1  ... 235 236 237 238 239 240 241  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Performanta notabila a lui ”THOR” bestia derivata din Bugatti Chiron!
Si GATA!
”Preşedintele Bugatti, Stephan Winkelmann, a spus după stabilirea recordului: "Scopul nostru era să fim primul constructor care să atingă limita de 300 de mile pe oră (482,8 km/h). Am reuşit asta acum, fiind incredibil de mândri. Am arătat în mai multe rânduri că noi construim cele mai rapide maşini din lume. În viitor, ne vom concentra pe alte domenii".” (sursa https://www.digisport.ro/auto/moment-is ... lan-717976).
Se gandesc la un joint venture cu Elan Musk? :think:

 


Re: Dialog cu administratia Dragos31

Discuții diverse[/i:2k333tnq]":2k333tnq]Dragoș și Alex, bezelele pe e mail / sms, nu aici pe forum. Merci !
Sau la Club.


@andrei11, de curiozitate - ce era în neregulă cu mesajul de la Discuții diverse? Pur și simplu am felicitat un coleg de forum(al cărui e-mail și număr de telefon nu le dețin :!: ) pentru o captură foarte rară de la 01 Decembrie 2018 încoace.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Stimate coleg,
Mesajele de tip << felicitare >> deși NU încalcă explicit niciun punct din regulament nu sunt deloc constructive, ce ar fi ca după majoritatea mesajelor să apară felicitări de genul ? De fapt contrarul felicitărilor / deci criticile negative de genul da naspa arata”, „urat”, „ce gainarie” etc sunt interzise de regulament ( pct 6 ).
Putem  considera din alt punct de vedere felicitările ca fiind mesaje off topic.
Foarte mulți colegi care activați aici vă cunoașteți între voi, am presupus că îl cunoști pe Alex.
______________
Postarea ta trebuia de fapt scrisă la << Dialog cu administrația >> și nu aici. Când aveți nelămuriri ( mesaje șterse / editate / etc ) scrieți acolo, la Dialog, vi se va răspunde cu siguranță și nimeni nu va fi tras la răspundere că a întrebat ceva care nu i s-a părut în neregulă. Sau că a făcut o propunere oarecare. :bere:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dragos31

Acum am înțeles la ce te refereai, multumesc de lămuriri. :bere:

Separat, referitor la topic-ul în care trebuia încadrat mesajul, se poate vedea că a fost postat inițial la Dialog cu administratia - vezi link-ul de deasupra acestuia.

În această dimineață m-am "trezit" cu el aici. Nu am idee cine(evident, doar un moderator sau administrator poate face asta) l-a mutat sau de ce a procedat în acest fel.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Da, așa e, ai dreptate, cineva l-a mutat aici. Nu eu. Ar fi trebuit să-mi sară în ochi.  Oricum aspectul e minor.  :bere:

 


Re: Diverse (transporturi, infrastructura, urbanism etc) andrei11

DESCRIERE
Cioara grivă este o rudă apropiată a ciorii negre, cele două subspecii având teritorii separate în Europa, prima ocupând jumătatea estică a Europei, inclusiv vestul Rusiei, pe când cioara neagră ocupă jumătatea de vest a Europei. În România, cioara grivă este prezentă în toate tipurile de habitate, dar preferă zonele din afara regiunilor urbane, cu precădere cele aglomerate, însă poate fi observată în zonele rurale.

O cioară studioasă, a intrat la examenul de admitere de la Academia Militară ( foto 1 ) și a ieșit după trei ore.( foto 2 )
3a.jpg (138.96 KB; downloaded 3280 times)
3b.jpg (125.38 KB; downloaded 3278 times)

 


Re: Diverse (transporturi, infrastructura, urbanism etc) orex

inteligenta, pe doua picioruse! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

De pe Facebook, de la un  prieten

Conform unei legende din secolul 19, Adevărul și Minciuna se întâlnesc într-o zi. Minciuna îi spune Adevărului: "Astăzi este o zi minunată!", Adevărul se uită pe cer și constată că ziua chiar era minunată. Ei petrec ceva timp împreună, ca mai apoi să ajungă la o fântână. Minciuna îi spune adevărului: "Apa este foarte bună, hai să facem o baie împreună". Adevărul, din nou suspect, verifică apa și descoperă întradevăr că aceasta este foarte bună. Se dezbracă amândoi și încep să facă baie.
Deodată, Minciuna iese afară din apă, se îmbracă cu hainele Adevărului și fuge. Furios, Adevărul iese afară din fântână și merge să caute Minciuna pentru a-și recupera hainele. Lumea, văzând Adevărul gol-goluț, își mută privirea cu ură și dispreț. După un timp, bietul Adevăr se întoarce în fântână și dispare pe vecie, ascunzându-și rușinea.
De atunci, Minciuna face încojurul lumii, îmbrăcat ca Adevărul, satisfăcând nevoia societății, pentru că, Lumea, în orice caz, nu are nicio dorință să vadă Adevărul gol-goluț.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" misterr

andrei11 wrote:
Orice neghiob poate să-și facă la ora actuală pagină de Facebook.
Da, dar degeaba îți faci cont dacă nu îl poți folosi. Ca să îl folosești, trebuie să îl activezi. Ca să îl activezi, trebuie să le dai un număr de telefon mobil. Deci nu e accesibil, m-am interesat. Dacă nu am telefon mobil, nu îl pot folosi.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Afirmația mea NU s-a referit la tine !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Cristi N

Poti sa iti faci cont atat fara mobil cat si fara e-mail dar e putin mai complicat. Cauta pe google: "creating facebook account without phone number" si ai sa gasesti o multime de variante.
In principiu sunt site-uri care ofera adrese de mail si/sau numere de telefon de unica folosinta.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" misterr

Știu, am zis că m-am interesat.
Sînt saituri care oferă un număr de mobil la grămadă, declari acel număr (care nu e doar al tău) și pe acel număr vor veni SMS-urile de la Facebook cu codurile de confirmare pentru toți cei care au declarat acel număr. Trebuie să intri pe acel sait, pe numărul respectiv, și să cauți în lista de SMS-uri sosite pe acel număr să identifici cumva care este SMS-ul destinat contului tău de Facebook.
De asta zic că accesul la acest Facebook nu e chiar atît de simplu, sînt multe piedici. Oricum ei urmăresc să facă legătura între contul de Facebook, adresa de e-mail și numărul de telefon mobil, ceea ce e clar suspect din start.
andrei11 wrote:
Afirmația mea NU s-a referit la tine !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Evident că nu, pentru că eu nu îmi dau așa ușor datele personale ca să îmi fac cont pe orice sait dubios, cum e acest „Facebook”.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

@Andrei 11
CI...OARA ai identificat-o la Academia Militara... Carol I, nu la aceeasi autoritate, Ferdinand I. ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

orex, e prea subtil pentru mine. Te rog tradu !

 


Go to page:  1  ... 235 236 237 238 239 240 241  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421010 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use