De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4352 posts, 887747 views
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 311
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

La irealitatea se face plangerea lunara de mila puscariasilor. Nasol... treaba asta se consemneaza la dosar. Ca astea ce s-au dat la marea criminalitate organizata care cumpara astfel de schiaunaturi scarboase pe la tembelizor nu-s pedepse, sunt un fel de gluma proasta. Deci i-am soma... s-o lase moarta.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie subway guru

Care amorsa la Unirii 2  ??????

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie alexxd_31

Exista o amorsa intre Unirii 2 si Tineretului. (Dupa parerea mea In dreptul Bulevardului Marasesti). Se vede daca stai si te iti in sens opus directiei de mers.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

wut?

Nu am vazut nimic de asta azi...

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie TibiV

alexxd_31 wrote:
(Dupa parerea mea In dreptul Bulevardului Marasesti). Se vede daca stai si te iti in sens opus directiei de mers.

Mers in ce directie ?
Spre Unirii sau spre Tineretului ?

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie zapacitu

S-a discutat recent... exista un CIOT de racord intre M1 si M2 pe sensul Izvor -> Timpuri noi, pe dreapta cum iesi din statia Unirii 1. E un CIOT intrucat nu s-a executat decat partial (~30m daca retin) - din cauza unui sir nefericit de incidente.

Iata poza, postata de un coleg pe aici pe forum in alta parte. Scuze, dar nu stiu cine si unde a postat-o initial. Eu mi-am salvat-o pentru ca e ceva ce cautam de mult :) Incercuit cu rosu e bucata neterminata de racord.
subteran_unirii_339.jpg (56 KB; downloaded 2417 times)


PS - caz ca nu e clar, zona cu verde din subteran nu este executata ;)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie alexxd_31

De la Unirii spre Tineretului. E in zona macazurilor la 20 de secunde la plecarea din Unirii 2. Am incercat sa caut un cabview din ultimul vagon pe aceasta interstatie dar fara succes.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie 133 313

Nu-i and who cares. Aia csvd este doar o mica evazare, s-a mers cu peretele stramb cine stie din ce considerent, nu-i amorsa. Back to M5 please.

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie zapacitu

Zi-le asta muncitorilor, ca noi am luat-o pe aratura din lipsa de material de dezbatere...

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie TibiV

Bravo domnilor !
Ca la TV-uri...
Nu avem ce dezzzzzzbate, inventam !
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Interstatia Eroilor 1 - Eroilor 2 - PSS Elefterie zapacitu

subway guru wrote:
Care amorsa la Unirii 2  ??????


Ciotul. Tunelul ala abandonat.

Hai ca am gasit mesajul de unde am preluat informatia.

Mesaj datat 6 august 2010 pe un alt forum similar:
subway guru wrote:
Trei. PIATA UNIRII 1
Executia tunelului de legatura cu M2 s-a inceput ditr-un PLS situat in capatul liniei 3 din Unirii (spre dispecerat).
S-au executat cca 30-40m.
Dupa care au intervenit doua 'evenimente'.
Primul: incidentul de la Sf. Spiridon Nou din ziua de Pasti de Cernobil (acolo unde trebuia sa ajunga tunelul);
Al doilea: anuntata vizita a lui Gorbaciov & consoarta.
Ceausescu, enervat peste masura, a decretat scurt:
se intrerupe executia, se scoate scutul si totul se umple cu nisip (tunelul deja executat).
S-a facut intocmai.
De asta am spus si repetat mereu aici pe forum ca este singurul exemplu de 'tunel abandonat' din toata istoria metroului.
Motivatia timpului a fost 'lasa ca va puteti descurca doar cu legatura M2-M3 de la Victoriei'.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Sa concretizam ca se spun pareri false pe aici
1) Iata linia de legatura Unirii 1 / Unirii 2.  Din aceasta linie de legatura a fost executata numai linia 3 din statia Unirii 1 si o bucata de 30 m de tunel in continuare spre Unirii 2. O fi in panta  linia respectiva sau nu ?  Ne poate spune cineva ?
1B.png (191.13 KB; downloaded 2358 times)

2) Pe linia Unirii 2 - Tineretului in zona diagonalei exista asa :
a) Diagonala ( "contra naturii " )
b) O linie de utilaje
c) Amorsa care ar fi urmat sa faca legatura Unirii 1 - Unirii 2.
1A.png (56.29 KB; downloaded 2350 times)

S-a inteles ?
133 313 wrote:
Nu-i and who cares. Aia csvd este doar o mica evazare, s-a mers cu peretele stramb cine stie din ce considerent, nu-i amorsa. Back to M5 please.

Ba e amorsa. Si chiar una evidenta.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" zapacitu

andrei11 wrote:
Sa concretizam ca se spun pareri false pe aici
1) Iata linia de legatura Unirii 1 / Unirii 2.  Din aceasta linie de legatura a fost executata numai linia 3 din statia Unirii 1 si o bucata de 30 m de tunel in continuare spre Unirii 2. O fi in panta  linia respectiva sau nu ?  Ne poate spune cineva ?

Linia 3 de la Unirii 1 e in planul statiei, cu siguranta. Amorsa planificata de acolo ar fi plecat la nivel, apoi in panta pana in Magistrala 2. Aia 30m executati probabil nu erau in panta.

Aporpo, ce faci cu motoru ala de LDH pe plansa? :)

 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use