De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Muzica preferata

132 posts, 49252 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Muzica preferata TibiV

Bine ca am peste 18 si am avut voie sa ma uit la video... :D

 


Re: Muzica preferata punmeister

De curand a reaparut Atomic TV  :!:
http://atomictv.ro/

 


Re: Muzica preferata Goldmund

misterr.
tu chiar ai vazut Calea Victoriei?

 


Re: Muzica preferata misterr

Doar sîntem pe un forum de infrastructură, nu ne lăsăm derutați așa ușor...

 


Re: Muzica preferata PaulIP

Un radio axat numai pe muzica anilor '80 (de toate genurile): Radio Fresh 80s, prezent de altfel si in simulatorul OMSI 2, in autobuzele care dispun de radiocasetofon.
http://www.fresh80s.de/modules/info/ind...at=3&id=16

Cat despre preferintele mele muzicale, acestea sunt foarte variate. Merg pe principiul "Imi place? Adaug in playlist!", motiv pentru care am fel de fel de melodii de la fel de fel de artisti si genuri. De manele sa nu aud, iar muzica populara nici atat (cu exceptia Mariei Tanase).
Mai jos cateva dintre melodiile mele preferate:































 


Re: Muzica preferata misterr

Ce autobuz o fi ăsta și unde o fi?




 


Re: Muzica preferata punmeister

Eu din ce vad ala e un DAC de Ploiesti  :?:

 


Re: Muzica preferata Goldmund

Ce-mi place cum canta tipul asta...
www.youtube.com/watch?v=wqRuvmFfyag

 



Re: Muzica preferata WT_fan06

Mie imi place symphonic metal-ul, Within Temptation (wow, surpriza) fiind trupa mea de suflet. Este una dintre foarte putinele formatii care suna mai bine LIVE decat inregistrat. Eu unul nu am mai pomenit asa ceva. Bine, nu am mai pomenit nici ca solista sa sara, sa dea din cap, maini, sa nu stea locului pe scena, in timp ce atinge note foarte inalte, dar priviti ca Sharon den Adel poate. Oricum, in zilele noastre, sa ai un artist care chiar sa poate sa cante live e o raritate. Va las sa va delectati.



Within Temptation - Ice queen
"On cold wings She's coming
You'd better keep moving
For warmth you'll be longing
Come on, you feel it? Don't you see it?
You'd better believe!

Whenever she is raging
Taking life away
Haven't you seen
The ruins of our world

 


Re: Muzica preferata punmeister

Oldies but goldies


 


Re: Muzica preferata Goldmund

Clasic, clasic...jazz


 


Re: Muzica preferata Goldmund

In Karsruhe am avut ocazia sa aud live un concert al unei orchestre de camera, printre care si aceasta minunata lucrare :

https://www.youtube.com/watch?v=V_8Ye0DgyRo

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Muzica preferata ADK

Personal îmi place muzica veche, datorită că e mai calitativă și te ”apăsa” pe suflet. :) Tatăl meu avea casete la Ikarus numai cu ABBA, Bad Boys Blue, CC Catch, Modern Talking (în principiu, străine), dar și ceva românești ca Autentic, Generic, Tomis Junior etc melodii ce mi-au intrat în ”sânge” odată cu autobuzul. :P Între timp am mai ”descoperit” ceva trupe și piese, care nu trece zi să nu le ascult precum Patty Ryan, New Baccara, Sandra etc (inclusiv în momentul ăsta le ascult ;)). În Buzău există un post Focus FM 93.8 (dar se poate prinde și prin apropriere) care dă muzică populară în special destul de frumoasă precum Cumetrii - Iară Vine Weekendu'. :D

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420653 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use