Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăTransport rutierAutobuze, autocare, microbuze

 

Topic: Sileo (Bozankaya)

27 posts, 10337 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Sileo (Bozankaya) punmeister

Sileo S12:






Sileo S18:





 


Re: Sileo (Bozankaya) Vatmanul constanțean

Pana la urma, unde sunt fabricate aceste autobuze? In Turcia sau in Germania?

 


Re: Sileo (Bozankaya) punmeister

Cele vandute de Sileo sunt fabricate in Germania la Salzgitter. Cele vandute de Bozankaya sunt fabricate in Turcia la Bursa.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Sileo (Bozankaya) anndrei

Sa nu mai aud de Turcia!

 


Re: Sileo (Bozankaya) cris_m

Muta-te mai la vest si scapi de ea. Scapi de Turcia si dai de Africa  :mrgreen:

 


Re: Sileo (Bozankaya) orex

Asa pentru delectare, ca pe urma sa nu spuneti ca paraie/scartie/se dezintegreaza componentele interioare si repede sa fie ”stampilate” ca sunt de slaba calitate  :lol:

 


Re: Sileo (Bozankaya) PTMZ

Link-ul se inserează între cele două etichete cu YouTube.

 


Re: Sileo (Bozankaya) orex

Asta am facut dar din pacate nu apare ca in mesajele anterioare :oops: Ce am gresit?

 


Re: Sileo (Bozankaya) PTMZ

De obicei, se copiază doar codul, pe acela îl inserezi în etichete, deși am înțeles că merge și cu link-ul. Manevra merge doar pe calculator.
L.E: Acum, că mă uit mai bine, mi se pare că ai lăsat spațiu între prima etichetă și link, s-ar putea să fie un motiv.

 


Re: Sileo (Bozankaya) orex

Am anulat spatiul de inceput si cel de sfarsit. E interval inchis :roll:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sileo (Bozankaya) Utilizator anonim

Pui doar codul asta intre codul youtube - irAWLArud-M

 


Re: Sileo (Bozankaya) orex

Multumesc de sfat! Se dovedeste ca a functionat ca uns! :applause:
Ca urmare sa nu va aud ca vi se clatina cafeluza in mana si va cad castile din urechiuse mergand cu acest ”bolid” ca nu este cazul. Cert este urmatorul aspect. Cat dureaza filmuletul sper ca sesizati ca mijlocul de transport nu se impiedica de semafoare, respectiv ambuteiaje ca la noi si totusi suntem intr-un oras cu o populatie doar cu 25% mai mica ca a Bucurestiului si sa nu mai punem la socoteala faptul ca lipseste ”aglomeratia” de nedescris in statii si lumea nu sta ciorchine in autobuz :lol:
Care-o fi secretul? Cred ca lumea munceste, in aceasta perioada si nu se perinda, in degringolada de colo colo! :yes:

 


Re: Sileo (Bozankaya) punmeister

@orex
Ce ai pus tu acolo este ce avea Sileo din prima generatie, care oricum nu erau cine stie ce (a se citi slabe/proaste).
In schimb, cele din noua generatie (vezi videourile de mai sus) sunt complet diferite, de la design pana la calitate. Iti recomand articolul din Sustainable Bus cand a fost testat alaturi de VDL Citea SLFA-181 Electric si Solaris Urbino 18 IV Electric.
https://www.sustainable-bus.com/news/eb ... ctric-bus/

 


Re: Sileo (Bozankaya) orex

Si nu merg de zbarnaie de cand sunt in exploatare? (peste 2 ani si jumatate de la filmulet). Ce ai exemplifiacat e ceva de ”showroom”. In afara de un design in trend, care-ti iau ochii...nimic altceva. De la bun inceput am vrut sa sesizam cu totii ca sunt zgomote in salon si nu deranjeaza pe nimeni. Crezi ca unii nu vor gasi ”nod in papura” si la generatia actuala? Nu stiu care e rata de innoire a modelelor unor astfel de autobuze dar nu cred ca, in asa putin timp , ar putea fi ceva radical in dezvoltarea lor, astfel incat sa fie o generatie cu totul noua, fara ancore/legaturi in trecutul apropiat! Parerea mea!
PS
Ma rezum la cele doua firme care au licitat, in cadrul atribuirii contractului de furnizare, pentru Bucuresti, nu la ce ar fi fost daca... Asa ALSTOM, din cate am sondat netul a ”nascut” un eBus care are multe atuuri si care cine stie cand si daca-l vom vedea la marginea bordurii uneia dintre statiile din apropierea noastra! Poate sunt subiectiv, fara putere de tagada, dar acum, pentru primele 100 de bucati trebuie sa facem alegerea dintre cele turcesti si cele chinezesti. Avand in vedere informatiile pe care le detii care dintre cele doua ar fi pretabile/preferabile sa le detina STB-ul? ;)  :)

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze, autocare, microbuze  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use