Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăTransport rutierTramvaie

 

Topic: CKD/Tatra

49 posts, 27954 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Tatra T4R 1689

Puss in Boots wrote:
Botosaniul are in primul rand grija refacerii caii de rulare. Era proiect, nu stiu ce s-a mai ales.


Nu cred ca - daca Praga vrea intr-adevar sa scape de ele - vor costa o avere...
Cu atit mai mult, daca se incearca refacerea caii de rulare, ar fi si mai bine daca ar putea pune pe ea niste tramvaie moderne (chiar comparat cu ceea ce au)...

Ultima data cind le-am vazut, acum citiva ani, T3-urile din Praga aratau ca proaspat iesite din fabrica...

 


Re: Tatra T4R Nenea_titi

În Praga T3 și T4 sunt emblematice.

 


Re: Tatra T4R shoppy

Aspectul nu este un criteriu de cat mai este pana la casare ca la noi, acolo nu o sa vezi sa circule ciuruit de rugina, cu balans in toate partile si cu un zgomot de zici ca a scapat scularia la vale, daca nu e impecabil atunci nu circula, chit ca maine il caseaza sau il vinde pe nimic la republica bananiera.

 


Re: Tatra T4R BGP2597

De T3-uri nu cred că vor scăpa prea curând, în schimb până la finalul anului vor fi retrase toate T6A5-urile, deși au fost fabricate în 1995. Multe au ajuns deja în Sofia sau în Kiev, altele au fost casate, iar din totalul de 150 mai au undeva în jur de 35 din ce știu, care vor fi retrase pe rând pe măsură ce își ating numărul de kilometri.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Tatra T4R Tom

Ca idee, la cehi, T3R actuale nu au legătură cu T3R clasic de la Galați. La ei,"R" vine de la "reconstruit". Dar sunt T3R, nu T4R.
http://prag-straba.de/01_fahrzeuge_stra ... to-t3.html
Dar este o idioțenie că nu au adus la București Tatre de la Praga sau Berlin (modernizate). Polonezii, bulgarii, ucrainenii și chiar nord-coreenii au făcut-o. Numai alții stau cu nasul pe sus și așteaptă naveta Enterprise de la URAC sau Imperiul Autentic de la Blidar.

 


Re: Tatra T4R bercenicity

Tatrele de Praga ca de altfel si restul de T3-uri si T6A5-uri sunt prea late pentru Bucuresti (2.5m).

 


Re: CKD/Tatra Puss in Boots

Ipotetic (si doar ipotetic), s-ar putea "lua la pila" la Urac?

 


Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use