Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-2010-CA

1306 posts, 392692 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 94
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati ByOnu

Utilizator anonim wrote:
Pe 2011 nu se mai produce nici-un vagon de acest tip...


Pai nu era vorba ca RATB primeste o parte din banii de la constructiile de infrastructura alaturi de RADET? Pai si tot oprim proiecte?! Chiar si unde vin bani?? :shock:  :?:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

076 a intrat astazi in vopsitorie unde va sta aproximativ 10 zile. Acesta trebuia inca din toamna sa fie vopsit dar nu s-a putut din cauza lipsei elementelor de fibra de sticla.

 


Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Cristy

Ce se mai aude de 204 si 076? Vor fi gata pana de Paste?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

Vor fi gata cam amandoua odata pentru ca 076 iese din vopsitorie si va fi echipat. Mai asteapta cablajele si montarea boghiurilor dar la boghiuri inca nu au venit pompele H&K.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

Le vin si lor ferestrele in scurt timp. Am primit o reconfirmare - acestea vor fi predate la Alexandria si vor circula pe linia 41, regim identic cu 205.

 


  • marian
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati marian

Care este regimul special al lui 205,ca circula numai pe 41?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

Fiabilitatea sistemului de tractiune. Cel mai probabil tot ce va iesi din uzina in CA va merge numai pe 41, nu numai 204, 205, 076.

 


Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati adn2377

Eu nu inteleg de ce nu se leaga naibii de celelalte doua Holecuri care stau degeaba... in loc sa modifice in CA alte V3A-uri.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

192 si 361 momentan stau, nu se poate umbla la ele pana nu mai trece ceva timp. Probabil cand vor necesita reparatii boghiurile lor (puse acum pe vagoane de Colentina) se va lua din nou in calcul refacerea celor doua vagoane.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Dr2005

adn2377 wrote:
Eu nu inteleg de ce nu se leaga naibii de celelalte doua Holecuri care stau degeaba... in loc sa modifice in CA alte V3A-uri.


S-a făcut RK la ele şi s-au pompat ceva bani. Evident, scadenţa la următoarea reparaţie majoră nu a venit (se cam apropie, totuşi, un RR de 4 ani, dacă ţinem contstrict de timpul scurs de la RK, că kilometri parcurşi...), iar RKul oricum nu s-a amortizat (şi nici nu are cum, că vagoanele nu merg). E delicată rău treaba,că RATB e regie de stat, iar dacă se apucă de alt RK o să bată la ochi că nu-s în stare de nimic şi fituiesc banul public. Bine... puteau să le treacă ca şi ,,reparaţii accidentale", dar şi aici trebuia venit cu justificări de genu,,s-au stricat echipamentele din cauză că...", în niciun caz ,,noi nu am fost în stare să le reparăm dar am încasat banii ca şi cum am fi făcut-o".

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Tom

Si nu pot sa ia un V3A-93M-EPC si sa-l renumeroteze in 192 sau 361, daca tot seamana intre ele, ca sa faca niste kilometri?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

La 204 nu s-au mai schimbat multe, doar ca i-au fost finalizate boghiurile motoare. 076 iese la sfarsitul saptamanii din vopsitorie. Acum mai trebuie sa le vina geamurile ca sa poata fi finalizate si sa faca probe, daca vin in timp util putem avea ambele vagoane in parcul liniei 41 din luna mai.

 


Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Gabi

Ce se mai aude de 204 si 076, si cand vor fi gata :?:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2010-CA - Evolutie, istorie, noutati Utilizator anonim

Cand va fi ceva nou cu ele si vom avea o data exacta a iesirii acestora cu siguranta vom anunta aici.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 94
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use