Fotografii de topConcursul foto lunarEdițiile anilor trecuțiConcursurile anului 2023

 

Topic: 152. Noiembrie 2023

17 posts, 2900 views

 

Chestionar: Fotografia lunii noiembrie 2023

Chestionarul a fost închis:
1. "În slujba poporului" - valy 2 voturi (3.7%)
2. "Noaptea prin cartier spre Stirom" - Axel 0 voturi (0%)
3. "Pregătit pentru condiții de iarnă" - MateiTramspotter 0 voturi (0%)
4. "Toamna lor, a Ikarusurilor" - Rathgeber2523 4 voturi (7.41%)
5. "Cea mai frumoasă locomotivă din România" - mindmasster 4 voturi (7.41%)
6. "At rush hour" - 19jimmy84 3 voturi (5.56%)
7. "Încă un verde prin Titan" - Luca M. 0 voturi (0%)
8. "Un tramvai nou într-o lume veche" - TPB 1 vot (1.85%)
9. "Fulga tomnatică" - Victor92 17 voturi (31.48%)
10. "Fever dream" - WT_fan06 2 voturi (3.7%)
11. "Freezing cold" - virgil23 5 voturi (9.26%)
12. "Finding other autumn paths..." - Alex21 4 voturi (7.41%)
13. "Towards the rainy shift" - Dragos31 12 voturi (22.22%)

 

 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: 152. Noiembrie 2023 PTMZ

Start vot! Fie ca cea mai bună fotografie să câștige! :yes:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: 152. Noiembrie 2023 ADK

Ca niște scurte comentarii, pe baza cărora decid încotro să acord votul, care în același timp trebuie să fie o fotografie artistică, plăcută personal și cumva unică în felul ei, plus că nu multe sunt la actualele standarde, de wallpaper. Iarăși, ce-i nou nu mă dă pe spate, însă reprezintă prezentul și cu siguranță viitorul.

Personal nu-mi prea plac trenurile, singura plăcându-mi ce-a cu trenul prin oraș, ca cadru reușit pe timp nocturn și cumva rară. Tramvaiele, iarăși, nu prea sunt pe placul meu (ceea ce mă pasionează mai mult, e infrastructura lor), un cadru plăcut mie find T4R-urile de la Carol (cred că a trebuit să știi exact unde se întâlnesc), V3A-ul verde de la STB Titan ar fi fost un cadru mai reușit din față, fără maldărul de gunoi, Rathgeberul nu-i prins dpmdv într-un loc asortabil, DAC-ul 444t de la MAR mi-e un camion plăcut, însă nu prea i se potrivește actuala descriere (ar fi fost mai bun un cadru cu mai multe camioane, sau cu curtea în general), Ikarusurile 415T sunt troleibuzele preferate, find ultimele vehicule pe pneuri clasice în București, și cam cu siguranță ultima toamnă a lor, însă cadrul la fel ca ce-a a Rath-ului, mi se pare neasortabilă din mai multe puncte de vedere, în final Citaro-ul hybrid cu superbul peisaj de toamnă corespunde cel mai bine.

 


Re: 152. Noiembrie 2023 Gabi23

Fotografia câștigătoare este "Fulga tomnatica" a lui @Victor92 . Felicitări! :applause:

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Concursurile anului 2023  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422004 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use