Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: ZTE Granton 12m

391 posts, 96975 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 28
 
 

📖 Pagination options
Re: ZTE Granton 12m mineagu

Primele zece e-busuri au ajuns și în Depoul Bujoreni

Sursahttps://www.facebook.com/SocietateaDeTransportBucuresti
Screenshot_2023-10-27-16-46-34-032_com.android.chrome.jpg (728.14 KB; downloaded 2434 times)

 


Re: ZTE Granton 12m idk_vlad

Au fost montate măcar o parte din stațiile de încărcare?

 


Re: ZTE Granton 12m mineagu

Urmează să vină până în decembrie, stațiile de încărcare. Din ce știu eu până acum, nu a fost montata vreo statie.

 


Re: ZTE Granton 12m shoppy

Pana la sfarsitul anului inseamna ca o sa fie de craciun.
Vad ca la lucrurile cu potential de criticat nu mai posteaza primarul, posteaza viceprimarul, alt habarnist, macar sa invete ce autobuze au cumparat, sau poate BMC scrie in hartii, sa creada lumea ca nu este chinezesc.

 


Re: ZTE Granton 12m Nenea_titi

Am mai spus, le e rușine cu ce au luat... dacă era un Mercedes sau Solaris, marca era titrată. Așa cu niște xangpangphongdeng luate prin ticaret îi e rușine...acum stau și mă gândesc... dacă Firea lua aceste xangpangphongdeng era critică cât lumea. Dacă lua nicușor otokar, era slăvit de toți...mai mult, se promovează ideea că sunt românești, și mulți cred...

Acum stau și mă gândesc la calitate...dar din poze, seamănă cum a spus @shoppy  cu lucrătură "a la URAC"...la otokar dacă se strica ceva, scria în toată presa...la astea dacă se strică ceva sau mai rău ia foc... câți vor scrie, sau, vor scrie ? Sunt doar curios...acum cine știe? Poate vor fi bune...poate nu... timpul le va spune pe toate.
De curiozitate, în ce țări europene mai circulă ZTE? Byd am văzut dar ZTE...

 


Re: ZTE Granton 12m Cezar210

Primele 10, în Depoul Bujoreni:
20231027165504_IMG_0467.jpg (1.92 MB; downloaded 2277 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: ZTE Granton 12m V2A

În ședința CGMB din 31.10.2023 va fi votat proiectul privind punerea la dispoziția TPBI a celor 100 de autobuze + infrastructura de încărcare.
11751.pdf
11751.pdf (869.02 KB; downloaded 69 times)

https://doc.pmb.ro/consiliu/sedinte/512/oz/11751.pdf

 


Re: ZTE Granton 12m mineagu

Eu propun sa mai asteptam nitel, sa isi faca probele de rodaj, sa intre in circulatie si mai apoi peste 3-4 luni sa ne facem o parere despre aceste autobuze electrice.

 


ZTE Granton 12m Andrei Andraș

Nenea_titi wrote:
De curiozitate, în ce țări europene mai circulă ZTE?
În Italia.
Foto: Autobus Web
0.jpg (133.02 KB; downloaded 2160 times)

 


Re: ZTE Granton 12m Robert

Stim exact cum vor functiona, exact ca orice produs chinezesc. Vor merge, unele se vor mai strica si probabil o sa vedem si ceva flacari.

Idea este ca s-au cumparat 100 de autobuze electrice, cu bani de la UE pentru bucurestenii care aveau mare nevoie de ele. Acum ca puteau fi articulate, Mercedes si asa mai departe…asta e alta poveste. Atat s-a putut…si e bine momentan; fiindca este o evolutie de la 1000 de autobuze cumparate, finantate si refinantate pentru a fi achitate…

 


Re: ZTE Granton 12m mineagu

Scuzați de off topic dar legat de expresia "știm cum va fi, că e un produs chinezesc" , am fost cu aceste autobuze la Suceava, unde cred că au fost primele ZTEuri in Romania. Ele se comporta destul de bine. Eu am fost mulțumit.

 


Re: ZTE Granton 12m Costin

Treaba asta cu drobul de sare pe care unii o tot fac aici e contraproductiva. Sa intre in traseu si apoi vedem. La ce bun sa ne plangem in avans? Singurul lucru concret pana acum e calitatea slaba a materialelor de pe acoperis, e naspa, e criticabil, dar atat stim pana acum.

Ca reamintire, chinezarii, bijuterii si alte apelative, pozitive sau negative, sunt interzise prin regulament.

 


Re: ZTE Granton 12m mineagu

Asta zic și eu

 


Re: Achiziții de autobuze electrice în perioada 2018-2023 orex

Asa arata ele... ;)
index (1).webp (198.13 KB; downloaded 1773 times)
BMC El 2.jpg (450.06 KB; downloaded 1759 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 28
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421244 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use