Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93-PPC-PAFS

88 posts, 17198 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Costin

Problema e daca STB are un flux tehnologic dezvoltat pentru reparatia rapida a elementelor de fibra de sticla. Pana acum era simplu, indrepat la ciocan, chit cu lopata, merge 3 saptamani cu chitul la vedere ca oricum nu conteaza, se vopseste in depou la spray si e "ca nou".

Acum cu fibra de sticla, o sa circule cu gaura la vedere? O sa il retraga pana la reparatia care dureaza 2 luni?

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor shoppy

Săracu ce față de fund i-au făcut. Oribil.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Luca M.

Botul arata ca o constructie facuta dupa ce deja era reparat, peste botul original…

 



Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Vasile52

Costin wrote here:
Problema e daca STB are un flux tehnologic dezvoltat pentru reparatia rapida a elementelor de fibra de sticla. Pana acum era simplu, indrepat la ciocan, chit cu lopata, merge 3 saptamani cu chitul la vedere ca oricum nu conteaza, se vopseste in depou la spray si e "ca nou".

Acum cu fibra de sticla, o sa circule cu gaura la vedere? O sa il retraga pana la reparatia care dureaza 2 luni?


Idea era sa se inlocuiasca panourile deteriorate, operatiune simpla si rapida care cred eu ca poate fi facuta si in depou. Se poate, ulterior inlocuiri, repararea panourilor pentru reutilizare (ceea ce nu prea e posibil). Problema este daca au suficiente panouri PAFS in stoc pentru reparati. Stiu ca s-au cumparat fix 50 de seturi pentru fix 50 de tramvaie fara stoc pentru reparati.

Cat despre design... ce sa spun... Asa greu era de facut rost de consultanta in design industrial? Sau macar o colaborare cu iarasi UPB?

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor FabiM

Noul design aduce foarte mult spre designul tramvaielor V3A 93 modernizate pentru 41, mai precis spre 008/164.
Au fost aruncate ca din avion ledurile alea, dar cum zicea și colegul, sa vedeți spatele. :lol:

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor valy

Cât de rău e spatele?  Dacă se poate și mai rău ca fața atunci am nevoie de pregătire să-l văd.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor SirVlady

Să zicem stopuri dispuse ca la CH-PPC-urile fără RK.  :popa:

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Luca M.

Ca tot vor cu design mai modern pe tramvaie vechi, de ce nu au acoperit rotile?

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor MateiTramspotter

Tramvaiul V3A-93 309 circulă pe linia 45

 


V3A-93-PPC-PAFS pops21po

Cam asa arată spatele
F8F2ADCC-FF49-4835-97E8-3A705AE6FBA1.jpeg (1.67 MB; downloaded 1754 times)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor ADK

Doar mie mi se pare că arată cam... retro, ceva vagon de locomotivă cu aburi?

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Luca M.

Saracul, 091 arata mult mai ok… Doar verde, lasat cu deisgn vechi.

 


Re: Defecte, imobilizări și reparații ale tramvaielor Cezar210

Doamne ferește, as fi și eu curios cine sunt acei designeri ce au realizat aceasta opera de arta... Ce "evoluție", cu ghilimelele de rigoare, de la 091...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421262 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use