Infrastructura feroviară din RomâniaComplexul Feroviar București

 

Topic: Liniile industriale din cartierul Aviației

32 posts, 4137 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Liniile industriale din cartierul Aviației BMihai

Ah ce mă bucur că a mai scris încă cineva care știe despre zonă. Dacă e LDE1300 se poate să fi fost chiar cea care e acum la garajul de utilaje de la Ramificația Pajura, care are numărul 003, având în vedere că e cred singura din zona Bucureștiului, pe care am văzut-o și în realitate și pe internet. Prima oară am văzut-o prin 2008, când era cu un tren de lucru pe lângă Gara Băneasa, cred că pe la Podul Miorița și era un tren de lucru pentru linie cred că sudură, în orice caz nu catenară, pe urmă am văzut-o pe Youtube apărând des în jurul lui 2011, ba pe la Buftea cu trenuri de lucru, ba cu pluguri prin Chitila, ba pe la Basarab.
Locomotivele acestea au fost pentru export, cred că betoniera în sine nu avea o locomotivă din modelul acesta. Dar de ce o locomotivă așa mare la un tren destul de mic ?

 


Re: Liniile industriale din cartierul Aviației shoppy

003 este a CFR Infrastructura de aceea este pe trenurile de lucru.
Eficienta nu este un criteriu de performanta la noi, important este doar sa mearga trenul, deci decat sa ai apta o locomotiva mica care nu poate trage trenuri grele mai bine sa ai apta una mare care sa traga orice, deci am ajuns sa avem numai locomotive mari.

 


Re: Liniile industriale din cartierul Aviației BMihai

Mă gândeam să întreb dacă totuși nu putea să fie o locomotivă LH80 fiindcă au fost unele utilizate în industrii, din ce apare prin poze. Dar pe un forum am găsit o altă stație de betoane care avea LDE 1300:

https://forum.lokomotiv.ro/threads/locom ... 00.9945/

 


Re: Liniile industriale din cartierul Aviației BMihai

LH80 seamănă cu LDE 1300.

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Complexul Feroviar București  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421195 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use