Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Solaris Trollino 12M

654 posts, 175079 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 47
 
 

📖 Pagination options
Re: Solaris Trollino 12M mn_photography

Neexistenta cuvântului "comercial" a fost și pe vremea liniei 336 încă de când au început sa circule otokarele pe 336.

 


Re: Solaris Trollino 12M Aron

Ziceti de dnumire dar ati ratat aspectul cel mai important, faptul ca fontul este mai mare la capatul DE LA CARE VINE nu la care se duce troleibuzul. Pe cine ajuta asta?

 


Re: Solaris Trollino 12M mn_photography

Răspuns scurt: NIMENI!

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

Poate este o eroare de soft, în sensul că în soft apărea că vehiculul este cu câteva stații înainte? Întreb pentru că aveam impresia că schimbarea destinațiilor se face automat la vehiculele noi.

Altfel e greu de explicat o asemenea tâmpenie...

 


Re: Solaris Trollino 12M Cezar210

Aron wrote here:
[...] faptul ca fontul este mai mare la capatul DE LA CARE VINE nu la care se duce troleibuzul. [...]


Probabil au încercat să reproducă aspectul de pe firmele Hanonver de la tramvaie de acum mulți ani, cu destinația spre care se merge mare și cea dinspre care se vine mică. Dar le-a ieșit fix pe dos.

 


Re: Solaris Trollino 12M Vasile52

Sau poate ca nu s-a schimbat automat afisajul cand a ajuns la capat.

 


Re: Solaris Trollino 12M vale

Dar am si eu o intrebare chiar daca nu are legatura cu subiectul
La ce viteza sunt limitate troleele de Bucuresti?
La mine in oras sunt limitate la 60 sau 65km/h (Ploiesti)

 


Re: Solaris Trollino 12M BGP2597

BGP2597 wrote here:
E plauzibil ca șoferii să fie instruiți să nu folosească autonomia în cazuri de genul și să mute captatorii manual tocmai pentru a nu face cicluri scurte?


Am aflat și răspunsul, aseară după ora 20:00 un Solaris de pe Linia 93 a coborât captatorii la semafor la AFI pentru a depăși un Ikarus pe care l-a prins din urmă la semafor la Apaca și a mers pe baterii până la stația Bd. 1 Mai. Deci probabil faptul că șoferul care a coborât să mute captatorii manual de pe 69 pe 93 zilele trecute la Orizont a decis asta pe moment și nu avea neaapărat vreo legătură cu evitarea ciclurilor scurte de încărcare - descărcare.

 


Re: Solaris Trollino 12M WT_fan06

Păi nu mi se pare că ai aflat ceva concludent. Trebuie aflat care este instructajul, nu ce a făcut un singur șofer sau care a fost raționamentul "probabil"... Abia circulă cu ele de câteva zile, deci nu știm care sunt procedurile de fapt...

 


Re: Solaris Trollino 12M Vasile52

vale wrote here:
Dar am si eu o intrebare chiar daca nu are legatura cu subiectul
La ce viteza sunt limitate troleele de Bucuresti?
La mine in oras sunt limitate la 60 sau 65km/h (Ploiesti)


Solaris au venit limitate la 50 km/h.

 


Re: Solaris Trollino 12M ByOnu

50km/h doar? Aiurea.

 


Re: Solaris Trollino 12M ikarus13

Pare putin,dar cauta sa vezi care este viteza legala de circulatie a unui vehicul de transport public de persoane.

 


Re: Solaris Trollino 12M PTSRomania

Troleibuzul Solaris Trollino 5402, pe linia 93 (Valea Argeșului - Gara de Nord) în terminalul Valea Argeșului.


 


Re: Solaris Trollino 12M Vasile52

ByOnu wrote here:
50km/h doar? Aiurea.


Nu sunt sigur, dar din ce știam pentru viteze mai mari de 50 se cer ca si scaunele pasagerilor sa aiba centuri de siguranță.

Poate ne lămurește un coleg.

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24  ... 47
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428487 posts in 5313 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use