MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2

137 posts, 45132 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 reiny2000

Oare nu era mai bine dacă toate panourile aveau doar informații scrise? Luând în considerare fauna locală și cheful de muncă de la Metrorex (vezi scările rulante de la Eroilor), nu cred că aceste dispozitive vor avea viață lungă sau că vor fi reparate/înlocuite dacă se vor strica.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 sab

Contează? Important este ca am bifat si aceasta acțiune.
Eu nu am văzut pe afara asemenea panouri si nici atâtea marcaje ca la noi. Dar trebuia sa câștige cineva din aceasta afacere...

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 Luca M.

La Victoriei 2 (M1) cineva a scris cu markerul numele statiilor care nu se mai vedeau. 😂
IMG_7545.jpeg (1.63 MB; downloaded 1884 times)

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 shoppy

Poate corecteaza si restul schemei sa vada si capsomanii cum s-o faca pe cea noua.

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 survola

Se lucrează la pereții de la ieșirea C.
Interesant, în spatele ușii roșii este un spațiul tehnic destul de mare.
20231101_114752.jpg (1.66 MB; downloaded 1544 times)

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 ByOnu

Dau jos si aici mozaicul?!

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 subway guru

La un moment dat se intenționase amenajarea unei parcări subterane în acel spațiu.
Am pierdut inutil o groază de timp cu evaluarea valorii acelui spațiu pentru a putea fi transferat la guvern…

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 orex

Asa, si de unde se intra si unde se iese in/din faimoasa parcare de la PV? :think:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 sab

Asta sa fie problema...Construiau niste rampe.
Acum nu se intra si nu se iese decât pe ușa aceea probabil, fiind un spațiu tehnic situat deasupra galeriei de ieșire din stație, către Aviatorilor.

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 subway guru

Exista un buzunar mic în dreptul garajelor ce a foat utilizat la construcție și apoi umplut cu pământ, pe acolo ar putea fi amenajată o intrare…
Actualul spațiu tehnic de deasupra galeriei e ventilat natural nu forțat prin câteva goluri în planșeul intermediar.
Centrala de ventilație de interstație e în PLS-ul din dreptul institutului N. Iorga.

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 sorin.niculescu_

În ultima vreme mă îngrozește tare rău gândul să mai trec pe la Victoriei cu metroul, în special în stația Piața Victoriei 2, de pe M1. Trenurile de pe M2 care trec pe deasupra fac un zgomot atât de lugubru… dacă trec oameni prin stația aia care nu frecventează zona în general, o să creadă că e cutremur (așa a crezut maică-mea :))

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 ByOnu

Pai, acum ca esti la curent cu faptul ca sunetul si vibratiile sunt de la M2, nu mai ai motiv de ingrozeala.

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 shoppy

Vezi ca si la Basarab se aude cand trece trenul pe deasupra.

 


Re: Stațiile Piața Victoriei 1 și 2 cris_m

Si la apendicele Nicolae Grigorescu cand trece 27-le...

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421262 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use