De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 91698 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 23
 
 

📖 Pagination options
  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

INTERNET mobil vodafone ce parere aveti despre el eu il am de 2 luni nu imi place deloc  :roll:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Razvan Mihai

INTERNET mobil vodafone ce parere aveti despre el eu il am de 2 luni nu imi place deloc :roll:


O PARERE FOARTE PROASTA. am fost asta seara la cineva care are net de la vodafone si mergea sub orice critica, eu personal am net de la Orange si sunt multumit de el ca viteza
la Vadofone am reusit sa le cresc viteza de la 1kb la 20kb
la Orange am viteza de la 150Kb in zilele proaste si 300-800kb in zilele buna cu soare.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

gabynet wrote:
INTERNET mobil vodafone ce parere aveti despre el eu il am de 2 luni nu imi place deloc  :roll:


O părere: _|_
Singurul avantaj e că are semnal (chiar dacă e varză) aproape peste tot.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre KingDesign

Vodafone nu mai e ce a fost odata. Au servicii din ce in ce mai proaste.

Va spun si eu povestea.

A inceput atunci cand am intarziat o luna csi ceva cu plata abonamentului, desigur din motive financiare, nu dezvalui mai multe doar ca aceste motive financiare au fost tot din cauza lor.

Dupa ce am platit 2 ani la rand abonamentul la zi fara nici o intarziere, in luna respectiva, imi trimit somatie ca daca nu platesc ma trec in Preventel, ce o fi asta nu stiu. A doua luna tot asa intarzii cateva zile, somatie. A treia luna tot asa.

De ce  :twisted:ului nu s-au uitat in trecut, ar fi vazut ca am platit in fiecare luna, si cand omul are probleme financiare ei deja sar pe capul tau... Sunt persoane care de ani de zile nu au platit facturi de mii de lei.

Sugestia mea: daca nu va place operatorul fie el de fix sau de mobil schimbati-l linistit mai ales ca acum puteti lua si numarul de telefon cu voi.

Pacat ca nu putem face acest lucru si cu ceilalti furnizori...

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

KingDesign wrote:
Pacat ca nu putem face acest lucru si cu ceilalti furnizori...
Nici daca s'ar putea sa le iau cu mine ca pe numarul de telefon, n'as vrea sa iau cu mine сur-entul care se intrerupe la 3 zile si nici gazul cu sulf care indoaie bujia dela centrala si fierbe ceaiul in 30 minute.
Cred ca asta o putem trece la bancurile cu portabilitatea: pacat ca nu-ti poti porta casa in alta tara, ca numarul de telefon in alta retea.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Apropo de gaze... a venit astăzi controlul obligatoriu, făcut de un SRL cică agreat de gă(o)zari... au venit, au încasat 30 RON, după aia au spus că e fisurat nu-ştiu-ce cot (e drept, de vreo 3 ani miroase a gaze acolo, dar toate controalele făcute de găzari în ultimii 3 ani ai zis că e OK) şi că ei îl pot repara pentru ,,numai" 180 RON (deci... un cot de ţeavă + robinet), dar doar după ora 15. E 17, n-a mai venit nimeni.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

KingDesign wrote:
Localitate: Brasov/Varsovia
N'ai incercat Vodafone Polska? Iei o cartela reincarcabila si o trimiti acasa la parinti sau la cineva cu care vorbesti mult si vorbesti acasa la tariful local.
Stiu pe cineva care face asa cu orangele, dar nici macar dintr'o tara UE sau cu Orange. Are o cartela reincarcabila de acolo si este sunat la tarif local (de acolo). Dar partea frumoasa este ca pe orice orange este sunat si-i apare numar de Orange, pentru ca legatura pana in Romania se face prin Internet. Problema e invers, dar de aia s'au inventat beep-urile, nu-i asa? :twisted:
De Vodafone, ca si de Orange, nu stiu ce sa zic, mi se par OK, altfel ii puneam la stalpul infamiei pana acum, iar la Orange sunt de 12 ani.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

Singura problema e ca in strainatate cea mai ieftina cartela Orange este 10euro si expira dupa 15 zile.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre KingDesign

Trix wrote:
KingDesign wrote:
Localitate: Brasov/Varsovia
N'ai incercat Vodafone Polska? Iei o cartela reincarcabila si o trimiti acasa la parinti sau la cineva cu care vorbesti mult si vorbesti acasa la tariful local.
Stiu pe cineva care face asa cu orangele, dar nici macar dintr'o tara UE sau cu Orange. Are o cartela reincarcabila de acolo si este sunat la tarif local (de acolo). Dar partea frumoasa este ca pe orice orange este sunat si-i apare numar de Orange, pentru ca legatura pana in Romania se face prin Internet. Problema e invers, dar de aia s'au inventat beep-urile, nu-i asa? :twisted:
De Vodafone, ca si de Orange, nu stiu ce sa zic, mi se par OK, altfel ii puneam la stalpul infamiei pana acum, iar la Orange sunt de 12 ani.


Sincer nu am incercat. Dar voi face acest lucru. Mersi de pont. Vodafone nu este in Polonia asa ca trebuie sa ma orientez catre o alta companie.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dominatrix

Anul trecut m-a pus  :evil: -ul sa ma duc la un strand in Bucuresti cu niste prieteni. Ca sa nu stam cu fundul pe iarba, si sa prindem loc "la sezlong" ne-am sculat devreme si pe la 9 dimineata am fost acolo. Bine am facut, fiindca deja pe la 10 nu mai aveai loc sa arunci un ac din cauza prosoapelor intinse peste tot. Despre sezlonguri libere, nici vorba.
Nu despre asta vreau sa vorbesc, ci despre conditiile ieuropene din aceste focare de infectie,  cunoscute si sub numele de stranduri, si de curatenia din ele, facuta cel mult de ochii soacrei.

Iata cateva amintiri de neuitat:

1.Am vazut pe iarba mucuri de tigara si coji de seminte, si dopuri de la sticle de suc sau sticle de bere. Am vazut si cetateni care, precum pisica, isi ascundeau discret gunoiele sub prosop, crezand ca nimeni nu ii vede. Intru in vorba cu un tip bine facut, care isi etala muschii lucrati la sala, si tatuajul de pe umar de genul "Ion+Maria=♥", care imi spune ca ii e lene sa se duca pana la cos, dar "toate gunoaiele pe care le facem in jurul nostru le vom aduna intr-o punga si le vom pune in cos la plecare". Sper ca a putut face asta, fiindca mai toate cosurile de gunoi – putine la numar – erau destul de pline.

2.Am vazut in bazine coji de seminte, muci si fire de par. Am vazut si domni care isi luau avant  si sareau in bazin udand duduile aflate pe margine sau in bazin. Am vazut ca la barbati sunt la moda burticile revarsate peste slip si chilotii tanga (din aceia cu ata in c**), iar la femei toplessul si celulita. Am crezut ca sunt la o parada BDSM, dar mi-am amintit repede ca nu se face asa ceva in Romania.  Numai acolo am vazut atatea funduri semi-goale si busturi descoperite.

3. Am vazut cate un cuplu care se saruta pasional, atingand-si zonele intime ale corpului, bineinteles in vazul copiilor din jur.

4. Am vazut copiii cum stateau in niste pozitii "compromitatoare". Nu va ganditi la prostii. "Mami sa iti fie rusine. Nu e frumos. Exista bai si acolo trebuie sa facem pipi, nu in apa", zice o mamica suparata si jenata (sper).

5.Am vazut si "baieti de baieti" care plonjau in cap pentru a-si impresiona prietenii. Dupa ce ieseau cu capul deasupra apei, incepeau sa scuipe de mama focului si, pentru ca tacamul sa fie complet, isi mai suflau si nasul, tot in bazin.

6.M-am putut  bucura si de o apa plina de nisip si de uleiul de plaja lasat de poporul intrat in bazin. Sau mai bine spus, m-as fi putut bucura de aceasta apa, pentru ca eu nu am intrat in ea, dar asa mi-au spus cei cu care eram. Eu m-am marginit la a ma "bucura" de nisipul amestecat cu tigari, dopuri de metal si frunze cazute din copaci.

Cam atat pentru azi.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Ai fost la o parada BDSM, dar dominatorul era plecat cu treburi la palat (Victoria sau Cotroceni). Dar ai vazut ce bine se simteau dominatii, cat de extaziati erau balacindu-se si tavalindu-se in propria mizerie, pentru care au si platit probabil?. Banuiesc ca ti-a placut spectacolul. Acum incep sa inteleg si eu pentru ce sunt costumele acelea de piele: sa acopere celulita, tatuajele cu "Ion+Maria=♥", fundurile semi-goale si busturile descoperite. Sau poate tocmai de aceea musulmanii le acopera bine, pentru a evita tentatia explicabila pentru dominatori/~trixe sa dea cu biciul in ele.
N'am mai fost la strand in Romania din 1995. Nu cred ca am ce regreta. Poate doar strandul de pe vremea cand stateam in fund si priveam palatul (dela Iasi), nisipul era curat, apa mirosea a clor dar era destul de curata, iar singurele probleme erau cand ma mai trezeam cu cate o minge dela cate unii care se jucau pe acolo. Dar asta nu era in 1995, ci mai devreme, cand pe plaja mai rasuna inca Boney M, ABBA si Dscghingis Khan, plus Angela Similea :lol:

P.S. Nu-ti face probleme pentru copiii de acolo. Ei cunosc deja bine zonele intime, deci nu trebuiau sa se jeneze. Astazi, copiii se joaca de-a doctorul, iar pacienta spune doctorului, care isi pune manusile chirurgicale: "doctore, nu uita sa-ti pui si a 3'a manusa" :lol:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

M-am trezit deunazi ca factura de curent pentru noul domiciliu a fost trimisa in Dr. Taberei la fostul domiciliu, c-asa s-au gandit ei ca ajunge mai repede in posesia mea. Sun la hotline-ul Enel - nu se poate modifica telefonic, mergeti in Petre Inspirescu cu bolintinu' in mana! Azi ma trezesc mai devreme, ma duc pana in coltul ala de oras si ma trezesc in fata gardului cu lacat pus la vedere: e sfantu' ILIE domne si nu se lucreaza! Desi sfantul cu pricina e pe 20, nu pe 19, da' ce nu face omul pentru un weekend prelungit.... (isi asuma riscu' de a fi traznit  :lol:  ca injuraturile clientilor vin by default)

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Gabi23

Poşta Română, aproape de faliment. Pierderi de 250 milioane de euro numai în 2010

Un sfert de miliard de euro - sunt pierderile estimate pentru acest an, în cazul Poştei Române, care se apropie cu paşi repezi de faliment. Ar fi al treilea an consecutiv de funcţionare în pagubă. Iar de vină este actuala putere - scrie Financiarul în ediţia de luni.
Guvernul a lansat recent strategia de restructurare şi modernizare a Companiei Naţionale Poşta Română, însă nimic n-o mai poate salva de la faliment - sunt de părere jurnaliştii de la Financiarul. Şi asta pentru că planurile Executivului ar putea fi puse în practică, doar dacă se vor face împrumuturi în valoare de peste 113 milioane de euro.
Banii ar urma să fie folosiţi pentru softuri şi echipament de ultimă generaţie, însă nimeni nu se încumetă să acorde colosala sumă, având în vedere situaţia dezastruoasă în care se află în prezent Poşta Română.
Oficialii Companiei spun că s-a ajuns aici, din cauza unor contracte de achiziţii, de acum 2 ani, în valoare de peste 300 de milioane de euro. La acestea se adaugă costurile determinate de creşterea numărului de personal şi implementarea necorespunzătoare a unor măsuri din strategia de privatizare.
Finaniciarul scrie că vina o poartă şi directorii care s-au tot perindat pe la conducerea companiei. Special pentru aceştia s-au cumpărat sute de maşini de lux, a căror valoare totală se ridică la aproape 1.800.000 de euro, fără TVA.
Potrivit strategiei guvernului, compania e obligată să facă disponibilizări. Financiarul scrie însă că nu directorii îşi vor pierde locul de muncă, ci muncitorii.
Poşta Română are, în prezent, o armată de directori: 37 numai în sediul central, cărora li se adaugă cei din filialele judeţene.

Antena 3

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre DanCld

Posta a fost in ultimii ani o vaca numai buna de muls - si va fi si in continuare  :lol:  Sa facem o lista scurta cu ce e si ce nu e acolo:

- avem cozi mari la ghisee; sa nu ne miram, calculatoarele sunt de generatie veche, imprimantele sunt matriceale. Ideea e ca orice operatiune la ghiseu trebuie sa se finalizeze cu tiparirea unui document, o chestiune extrem de "costisitoare" dpdv al timpului.

- de ce s-au lungit cozile fata, sa zicem, acum 5 ani? Pai acum la Posta se pot plati facturi sau cumpara cartele prepay. In curand vor ajunge sa vanda si tampoane, evident tiparind pentru fiecare client o foaie A5 in 2 minute.

- foarte multe operatiuni se fac manual; pachetele sunt cautate manual in depozit, semnaturile de primire se dau in tot felul de dosare si de caiete. Ma gandesc ce cosmar birocratic trebuie sa fie sa reunesti date din caiete cu date din diverse sisteme de calcul care mai de care mai eterogene.

- toate posturile care incep cu "director" sunt ocupate prin numiri politice - toate, fara exceptie; posturile care incep cu "sef de..." sunt ocupate in 90% din cazuri prin pile si interventii. Lucruri foarte vizibile, nimeni nu ascunde nimic, toti stiu care a cui "pila" este sau din ce partid face parte. E la fel de natural ca si consumul meu de pepsi. Restul de posturi au salariile in zona 1000-2000ron, cu exceptia celor angajati "cu referat" care ajung sa castige chiar si de 2x mai mult decat colegii de birou. C-asa-i frumos si asa e bine.

- desele schimbari politice au dus si la schimbari de organigrama; problema e ca baiatu' lu tata isi poate pierde functia de director insa nu si statutul de angajat si nici... salariul  :lol:  Economist cu salariu de director? Se poate!

Fun, heh?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use