Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)

 

Topic: Discuţii după finalizarea lucrărilor

36 posts, 5430 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor andrei11

S-a umplut parcarea ? Mai e vreun loc liber ?

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor omirica

E plin primul nivel. Al doilea și al treilea foarte aerisite. În tot cazul, mulți își lasă mașina și în parcarea Cora. Zona e foarte generoasă din punctul de vedere al locurilor de parcare.

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor andrei11

E moka sau se plăteşte 5 lei / ora ? Dacă e moka mai discutăm după ce nu mai e...La Cora parcarea e moka. Încă nu s-au prins respectivii să monteze bariere...

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor omirica

E moka și asta. Ce pot să spun e că dacă vrei să pleci pieton nu ai decât o trecere pe partea spre Dobroiești. Cine vrea să meargă la Cora trebuie să facă un ocol considerabil. Valabil și pentru cei care coboară din tramvai. Foarte prost sistematizată zona, pe principiul totul pentru mașină.

La Cora e puțin probabil să pună bariere cât timp întorc autobuzele acolo. Știu că la un moment dat încuiau porțile dinspre capătul lui 14 după ce trecea ultimul autobuz seara, dar rămâneau deschise întrările dinspre Dudești-Pantelimon, care nu sunt echipate cu astfel de dezvoltări.

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor andrei11

Oricum dacă vrei să mergi la Cora nu parchezi maşina în terminal, te duci cu ea în parcarea de la Cora. Am impresia că acum este  traversare din terminal spre Cora. Cu semafor.
2022-08-06_00-13-40.jpg (335.27 KB; downloaded 1175 times)

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor omirica

Nu e trecere acolo. E semafor, dar nu e zebră. Problema nu e neapărat la cei care vin cu mașina, ci la cei care vin cu tramvaiul.

Semaforul e pentru cei care ies cu mașina din Cora să meargă spre centru, evitând ocolul pe care îl făceau prin Dudești-Pantelimon/ Gării Cățelu.

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor andrei11

Mulţumesc,  :bere: ,  eu am fost numai cu maşina pe acolo şi am avut impresia că e şi trecere. Pot să o facă, ar fi logic.

 


Re: Discuţii după finalizarea lucrărilor cris_m

Daca te uiti la pozele facute de mine si postate aici o sa vezi exact situatia...

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421228 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use