Transportul feroviar în RomâniaPrezentări și discuții - material rulantRame electrice și automotoare

 

Topic: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream)

98 posts, 22269 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) AndreyCFR

Un mic tribut adus primei rame Coradia Stream din Romania  :D
(Modelul este cel al Nederlandse Spoorwegen. Eu doar am aplicat un reskin si am incercat sa reproduc cat s-a putut de mult in limita modelului 3D)
20231211223019_1.jpg (931.21 KB; downloaded 3232 times)

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) punmeister

Ar fi frumos un model RE-IC al Coradia Stream 😀

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) orex

INSPECȚIE TEHNICĂ ARF-EGIS RAIL LA TRENUL RE-IR1
Ieri, 14 decembrie 2023, echipa de proiect RE-IR1 ARF și echipa supervizorului Egis Rail, au efectuat inspecția trenului adus de Alstom Ferroviaria în România pentru a fi livrat către ARF. Inspecția a avut loc în urma notificării transmise de furnizor pentru această zi și face parte din procedurile oficiale de livrare, punere în circulație cu călători și, ulterior, recepție a vehiculului feroviar. În cadrul inspecției nu au fost identificate defecte majore.

Alstom urmează să finalizeze în perioada următoare remedierea punctelor identificate, inclusiv să facă demonstrații în regim dinamic al trenului.

La finalizarea întregului proces, în baza notificării Alstom, ARF va putea prezenta trenul public, înainte de punerea în circulație cu călători. Această etapă implică și obținerea autorizațiilor necesare din partea autorităților de siguranța circulației din domeniul feroviar. Totodată, ARF se coordonează cu operatorul desemnat să opereze aceste trenuri, CFR Călători, pentru a asigura punerea în circulație în condiții de calitate în termenul cel mai scurt după obținerea autorizațiilor de către furnizorul trenului.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) shoppy

Poate in drum spre Faurei?



 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Andrei98

La Făurei a ajuns acum 5 zile.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Bogdan Ciorascu

Se intorcea de la Faurei!

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) MateiTramspotter

S-a întors la București Călători.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Robert

A făcut bubu la Făurei. Din ce am citit s-a dus o bobină.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) punmeister

Deci a bubuit trafoul?

 



Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Robert

Am citit pe forumul Trenuletz. Din acest motiv am și scris din ce am citit, fiindcă sursa nu poate fi verificată.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) ByOnu

Pai pe viitor scrie, te rugam, de la bun inceput si sursa informatiilor. Este de bun simț atât față de noi, cât și de cei de la care preiei informațiile. :)

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Robert

Asa voi face. Mi-a scapat de data asta, imi cer scuze.

 


Re: Rame electrice clasa 101 (Alstom Coradia Stream) Robert

Se confirmă că au fost ceva probleme tehnice. Mai jos un link mai decent în exprimare, sunt vreo 10 articole pe Google, dar unele nu pot fi nici măcar citate datorită limbajului jurnalistic. :)

https://www.euronews.ro/articole/trenul-electric-cumparat-din-polonia-a-facut-scurt-circuit-la-probele-de-la-faure

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Rame electrice și automotoare  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421301 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use