Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: Diverse achiziții de autobuze second hand

99 posts, 13709 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

Cele 36 de autobuze cumparate in martie teoretic sunt deja livrate, au trecut cele 45 de zile de la semnarea contractului (chiar pe pagina licitatiei apare anuntul in care castigatorul e invitat la sediu pentru semnarea contractului de furnizare). Si daca au ajuns, nu inteleg de ce nu sunt in circulatie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Serviciul de Transport Voluntari Utilizator anonim

alexandru_gr wrote:
Vorbim de operatorii regionali sau și de operatorii privați?


Ambii, nu cunosc criteriile de impartire.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Costin

alexandru_gr wrote:
Vorbim de operatorii regionali sau și de operatorii privați?

Nu are importanta, depinde de cum sunt castigate licitatiile. Toti vor fi operatori ADTPBI, atat conteaza.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Daniel2000

Si autobuzele acestea noi vor avea o singură usa pentru calatori, fara geamuri glisante, fara spatiu suficient pentru bagaje,fara AC functional si fara ecran in autobuz pentru informarea clientului despre trasee?

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Costin

Vor avea fix ceea ce va cere ADTPBI in licitatiile pentru trasee. Pana acum se pare ca cerintele lor sunt rezonabile si nu permit dube (ca asta ai descris).

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

Problema e ca majoritatea șoferilor STV fie spun ca prima ușa e defecta, fie nu o deschid deloc. Deci pentru călători ramane doar ușa de la mijloc.
Autobuzele STV nu au sisteme de informare în interior, majoritea nu au freon deci nu funcționează AC-ul, și nu au deloc geamuri glisante sau măcar rabatabile, iar ADTPBI vad ca nu se autosesizează.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Daniel2000

Costin wrote:
Vor avea fix ceea ce va cere ADTPBI in licitatiile pentru trasee. Pana acum se pare ca cerintele lor sunt rezonabile si nu permit dube (ca asta ai descris).

Nu am descris dubele, eu am descris fix conditile de transport ale STV-ului. :)

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Costin

Cel putin problemele cu aerul conditionat si usile sunt strict vina STV prin felul in care le exploateaza, nu vina ADI. Informarea da, putea fi ceruta, asa cum ar fi putut si cere autobuze noi. Exista fonduri eurpene pentru CNG si electrice, de ce sa nu le folosim...

 


Serviciul de Transport Voluntari Andrei Andraș

Din CS extras:
Autobuzele trebuie să aibă minim anul de fabricație 2007, normă de poluare Euro 5/6/EEV, minim 2 uși de acces, dintre care ușa 1 dublă.
Până în septembrie 50 de bucăți, iar restul de 50 până în noiemebrie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Serviciul de Transport Voluntari Utilizator anonim

Da, iar STB nu poate participa ca au doar Euro 3 pentru regionale.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

La ce sa participe STB?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Serviciul de Transport Voluntari Utilizator anonim

La licitatii pentru regionale.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

Pai ce? STV a participat la licitații pentru regionale? Eu nu vad ca au participat pe undeva.
De exemplu lotul 3 de la licitația pentru 20 de trasee regionale organizata de ADTPBI a fost împărțit la începutul anului la STB și STV fără ca aceștia sa participe la licitație.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari alexandru_gr

Acele loturi au fost împărțite în regim de urgență din câte îmi amintesc eu.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use