Regiunile RomânieiInițiative și proiecte inter-regionale sau inter-județene

 

Topic: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes

81 posts, 18819 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes Alex Mariciuc

Licitația pentru 9 autobuze electrice pentru orașul Ploiești ce se va mai știe despre ea?

 


Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes PTMZ

Din presă sau alte informații, nimic nou față de ce a fost deja relatat aici. Câștigătorul e SOR, ar trebui să apară și aici autobuzele destul de curând.

 



Re: Știri, noutăți, perspective PTMZ

Îți pun aici mesajul care arată că DA, există contract semnat, dar pe viitor îți sugerez să mai răsfoiești paginile din urmă ale subiectelor, de obicei răspunsurile sunt pe acolo:
PTMZ wrote here:
Astăzi au fost atribuite toate loturile licitației (BYD pentru Buzău și Constanța, SOR pentru Ploiești și Alba Iulia). Data semnării contractului figurată pentru Ploiești e 4 septembrie.

 


Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes Andrei Andraș

La Ploiești se va livra după Alba Iulia și Slatina. Cu data semnării contractului de 4 septembrie și un termen de livrare a primei unități probabil de 9 luni (cum au fost și la restul licitațiilor), rezultă că primul autobuz ar putea sosi la începutul lunii martie 2022.

 


Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes PTMZ

Martie 2022... Târzior, 18 luni pentru un autobuz e destul de mult. Ca fapt divers, Slatina a semnat contractul la aproape un an după Ploiești (din datele din sistem), deci nu prea văd logica de a livra întâi autobuzele de Slatina.

 


Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes Andrei Andraș

Este vorba de 4 septembrie 2020? Am crezut că vorbim de 2021. Atunci da, ar fi trebuit să sosească autobuzele.

 



Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes Adrian.B

Alex Mariciuc wrote here:
Licitația pentru 9 autobuze electrice pentru orașul Ploiești ce se va mai știe despre ea?

Am trimis impreuna cu @BogdanPetrini o cerere de informatii catre Primaria Ploiesti. Revenim cu detalii imediat ce primim un raspuns.

 


Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes PTMZ

Andrei Andraș wrote here:
Este vorba de 4 septembrie 2020? Am crezut că vorbim de 2021. Atunci da, ar fi trebuit să sosească autobuzele.

Vin cu o completare, deoarece fie am trecut eu greșit datele din sistem, fie au fost rectificate datele din platformă. Data semnării contractului pentru Ploiești e 4 februarie 2021, nu 4 septembrie 2020.
Ciudat, însă, e că data semnării e valabilă atât pentru Ploiești, cât și pentru Alba Iulia. Or contractul pentru Alba Iulia a fost semnat pe 1 februarie. Deci data din sistem e, probabil, cea la care a semnat ministerul (ceea ce e ciudat, deoarece alte licitații ale ministerului au trecute datele la care au semnat primăriile).

 


Re: Ministerul Dezvoltării - achiziție 51 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de șes PTMZ

Adrian.B wrote here:
Alex Mariciuc wrote here:
Licitația pentru 9 autobuze electrice pentru orașul Ploiești ce se va mai știe despre ea?

Am trimis impreuna cu @BogdanPetrini o cerere de informatii catre Primaria Ploiesti. Revenim cu detalii imediat ce primim un raspuns.

Am trimis și eu o solicitare către primărie și am primit deja răspunsul. Am deschis un topic dedicat aici, unde găsiți mai multe detalii.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Inițiative și proiecte inter-regionale sau inter-județene  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use