Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la autostrăzi și drumuri expresA0 (Noua centură a Bucureștiului)Tronson SUD: A2 (Manolache) - DN6 (Bragadiru) - DJ601 (Bâcu)

 

Topic: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru)

8 posts, 1302 views
⚠  Forum Rules

Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) mindmasster

Alarko a atacat aproximativ 95% din suprafata lotul 2. Vedem in curand si primele grinzi turnate. Lucrarile merg bine. Ce facem cu balastul?De unde il aducem?

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) abc_XC

Balastul o sa fie o problema si mai mare cand vor incepe lucrarile si la celelalte loturi. 10 milioane de metri cubi inseamna 500000 de basculante 8X4, chiar si cu autorizatie de exploatare pe Arges, nu sunt convins ca vor avea de unde sa scoata aceasta cantitate.
La orizont vad doua variante, Alarko face toate structurile pana anul viitor si daca nu rezolva problema balastului rezilierea contractului devine cea mai buna optiune financiara pentru ei, sau CNAIR modifica contractul si scoate obligativitatea balastului (total improbabil sa se intample).
Posibilitatea ca in 2025 sa nu ajungem de la A1 la A2 pe autostrada creste semnificativ.

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) punmeister

Se poate modifica contactul fiind pe FIDIC galben.

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) abc_XC

S-au relocat si ultimii stalpi care blocau lucrarile (cred ca apartineau ENEL, ei se misca de obicei incet si foarte incet), acum asteptam balast, iar de la vara poate si niste asfalt. Cred ca ministrul transporturilor e singurul care crede ca anul acesta se poate finaliza ceva pe A0 sud.

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) Andrei98

Azi a trecut un transport de grinzi prin Jilava de pe centura pe DN5 spre nodul DN5 cu A0. Oare incepe acum montarea de grinzi si aici?

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) DocOctavius

Sâmbătă 26 Februarie in jur de ora 15 am văzut in trecere prima grindă ridicată la poziție. Ca șofer nu am apucat sa fac poze.

 


Re: DISCUȚII Lucrări A0 SUD LOT 2: CF902 (Jilava) - DN6 (Bragadiru) Bogdan Ciorascu

Si la nodul cu A2 era sambata o prima grinda montata...de asemenea eram la volan si nu am putut face o poza.

 


Home page  • 
Parent forum: Tronson SUD: A2 (Manolache) - DN6 (Bragadiru) - DJ601 (Bâcu)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420995 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use