Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady (FINALIZAT iunie 2023)

114 posts, 28024 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady URANUS

ByOnu wrote:
Nu-i inaugurata dar e 90% gata, despre ce vorbesti, Andrei? Deja nu mai este doar o promisiune.

Cat despre acest pasaj, a pus pe undeva imagini cu grinzile deja realizate pentru el. Deci e mai mult decat o simpla intentie.

Problema mea este lipsa consultarii publice. Nu este un moft, ci o obligatie legala. Ei pur si simplu asteapta avize. I don't get it. <Tace si face> e bine zis, dar nu-i ok sa taca total si doar sa ne trezim cu utilajele.


Nu ca ma laud, dar eu am semnalat pentru prima data prezenta acelor grinzi depozitate pe Lunca Cetatii :)

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady shoppy

Se poate si o poza cu grinzile acelea?

Am spus partid nu adunatura de corupti in razboi cu ea insasi unde toata lumea tipa la toata lumea sa isi dea demisia din partid, in special Firea si Betonel.

Primarul actual are ceva la cap, probabil un complex de inferioritate, sau mai multe: dupa ce s-a luat de Clotilde ca nu a platit facturile ilegale de la Romprest acum a dat din nou cu muci-n fasole, a auzit el ca nu sunt platiti banii pentru spitalele din S1 asa ca a sarit repede sa se bata cu caramida-n piept ca "daca Clotilde nu are bani pentru spitalele din S1 atunci o sa platesc eu din banii PMB", sunt doar 2 probleme:
- spitalele de la S1 au fost trecute la PMB de Firea, deci daca cineva nu a avut bani pentru ele, atunci acel cineva este fix tot el
- parca PMB avea conturile blocate, deci cand are chef sa se ia de Clotilde sunt bani si cand are chef sa se razbune neterminand proeictele lui Firea atunci are conturile blocate

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady URANUS

Am pus o poza cu grinzile in topicul Sectorul 3 (pagina 76, mesajul 3 - in optiunea de afișare cu 14 mesaje/pagina).

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady shoppy

Nu prea se depoziteaza grinzile asa, pe maidan, fara paza, sa vina pasarile daunatoare sa barbiereasca mustatile, posibil sa fie grinzile nefolosite de la pasajul  Doamna Ghica CF.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady URANUS

A confirmat Negoita intr-o postare pe pagina personala de fb ca alea sunt grinzile ce vor fi folosite. Si mie mi s-a parut dubios.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andreiiul

Asta inseamna sa planifici lucrarea. Sa cumperi grinzile inainte sa te apuci si poate chiar sa ai si un proiect 100% avizat. Asta inseamna ca esti 100% sigur ca nimeni nu e mai bun ca al tau proiectant si nu iti modifica solutia.
Bani cheltuiti cine stim cum de Algorithm. Ca cine verifica la ce preturi si de unde fac achizitii aceste firme de sector.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

lasă că și Rădoi și-a construit ditamai depoul la Străulești în avans față de liniile 4 / 6  !

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady subway guru

N-a construit radoiul nimic, doar a supt ca lipitoarea...

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady orex

Primăria Sectorului 3 a început lucrările pentru pasajul de la Pallady, la intrarea pe Autostrada Soarelui/Primarul Robert Negoiță îl acuză pe Nicușor Dan că blochează alte două pasaje
Primăria Sectorului 3 a început lucrările pentru construirea unui pasaj suprateran la ieșirea din București și intrarea pe Autostrada Soarelui din bulevardul Pallady. Pasajul cu o lungime de aprox. 350 de metri pe direcția Pallady-Autostrada Soarelui va fi ridicat cu firma proprie a Primăriei Algorithm, durata de execuție este de 12 luni cu o valoare a contractului de 38 de milioane de lei din care 17 milioane cerere de finanțare prin Programul de Investiții Anghel Saligny, potrivit comunicatului Primăriei.

„Este un moment foarte important. Astăzi am demarat lucrările de  construire a podului situat la intersecția bulevardului Theodor Pallady cu Autostrada A2 și  Drumul între Tarlale.  De mai bine de doi ani încercăm să obținem avizele necesare demarării acestui proiect care va fluidiza circulația dinspre oraș către Constanța. Totodată, Drumul între Tarlale va avea patru benzi astfel încât din partea de nord a Bucureștiului se va putea ajunge foarte ușor la Autostrada A2”, a explicat Primarul Negoiță. Alte două poduri ar urma să fie construite peste calea ferată, la Cățelu și la intersecția cu strada Teclu.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andrei11

Brrre Primare, Drumul Între Tarlale nu s-a intersectat niciodată cu A 2.  Să-i spună cineva primarului că A 2 se termină la  Centură !
Numai 1 an de zile construcţia pasajului ?

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady zapacitu

Las ca unii se cred pe A2 pana se "infig" in semaforul de la Ikea, cui ii pasa de intersectii?

Dupa marcajele de pe anumite harti sau de la "diversi", A3 incepe de la Petricani, dar... nici 1km mai incolo are un giratoriu.

Ai si tu mila de el, e doar un Sectorist, nu are suficient par in cap sa fie Capitalist :D

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady danutzu_2910

^ Unii se infig chiar in intersectie, pe culoarea rosie... de parca n-ar fi semafor.... Si dau dauna totala...

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady andreiiul

Lucrarea avanseaza destul de bine, parerea mea. In acest moment cred ca sunt ridicate toate pilele pasajului si probabil in curand vor incepe sa puna grinzile.
Nu am vazut insa sa se lucreze la rampele pasajului.

 


Re: Pasaj suprateran Drumul Între Tarlale / Uzinei / Pallady omirica

Dacă vă referiți la culee, nu cred că e o problemă, rampele nu par să aibă un unghi semnificativ. Cred că le fac ultimele.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420986 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use