Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1831 posts, 503475 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio 36m gexge

Pai nici vechiului Bucuresti nu ii plăceau. :yes:

 


Re: Astra Imperio 36m Stefan28

Si cine a spus ca "noului București" nu i-ar placea? In acest moment alte sunt prioritățile, va fi semnat si acel contract la momentul lui, cat mai curând... E definitiva decizia cu Astra. Cred ca semnează pana in primavara, cand se va axa pe transportul in comun in principal.

 


Re: Astra Imperio 36m Linia 43

Nu stiu daca este prea sanatos sa tot se amane semnarea contractului . Chiar daca Astra are destul front de lucru acum trebuie sa-si comande  din timp piesele de la furnizori .Ori,in lipsa unui contract ferm...

 


Re: Astra Imperio 36m LucaTB

Să fiu sincer, render-ul nu arată rău, dar sper ca să aibă o schemă specială pentru acest model. Verde, portocaliu, mov, orice.

 


Re: Astra Imperio 36m rosetti61

Imagineaza-ti-l in schema din render cu culorile STB. Negru/gri la geamuri, griul de pe laterale rosu iar botul nu stiu, o combinatie de negru/gri cu rosu pe margini.

 


Re: Astra Imperio 36m Robert

Ce frumos, o să aveți tramvai cu față și spate. Noi la Cluj-Napoca avem tramvai cu 2 fețe, parcă e bidirecțional :)

 


Re: Astra Imperio 36m gexge

Apropo, Astra nu s-a putut abține sa nu ii pună clasicul tampon in fata (probabil și in spate).

 


Re: Astra Imperio 36m ticker

esti sigur ca nu este cerut in CS?

 


Re: Astra Imperio 36m Andrei98

La cum au obiceiul angajații STB să lovească vehiculele prin depouri unul de altul și chiar și pe stradă sunt mai mult decât bine venite.

 


Re: Astra Imperio 36m Puss in Boots

N-ar trebui lasat topicul asta pt ceva concret legat de Imperii? Ca vad ca de 2 pagini se discuta deja despre ceva ce nici nu exista mai mult decat o poza si aia orientativa. Cum o iesi pana la urma om vedea.
Cred ca tuturor mesajelor astora le corespunde topicul existent cu achizitia. Si pe aici trebuie dat cand vorbim strict de tramvaiul in sine (de la productie incolo).
Altfel umplem pagini aiurea si ne trezim ca la M6 unde e un pomelnic de pagini si nu s-a dat nici macar o sapa.

 


Re: Astra Imperio 36m ByOnu

Daca va avea, sau nu, "tampon" pare destul de focusat pe vehicul. De asemenea, opiniile despre design, personal, mi se par ok aici. :think:

 


Re: Astra Imperio 36m mindmasster

Nu avem deja contractul semnat cu Astra?

In alta ordine de idei, imi plac randarile. Propunerea imi place. Singurul lucru care nu mi place sunt usile albastre. Sa raman tot gri inchis cu putin alb si e perfect.

 


Re: Astra Imperio 36m WT_fan06

Mă gândeam ca ușile să fi fost chiar galbene (eventual acompaniate de o dungă galbenă în loc de gri sub geamuri), ca să fie totuși în ton cu schema STB (cea care se respecta odinioară...).

E doar o idee, dar oricum, este imperios necesar ca autoritățile să se pună odată de acord asupra unei scheme unitare pentru București - Ilfov! :mad:

 


Re: Astra Imperio 36m andrei11

De ce unitare ?  Mai multe variante ar fi mai bine.  Ce-ar fi să vezi toate blocurile colorate la fel, idem toate mașinile  ? Fiecare marcă de mașină cu culoarea ei, Skoda cu verde, BMW cu  albastru, etc.
Important este să vedem tramvaiele în București, asta e important. Și să fie fiabile.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420739 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use