Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

783 posts, 166675 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Nu sunt 100% compatibile - linkurile de baza, catre forumuri si topice merg (pe baza de redirecturi), insa daca te uiti la linkurile noi, vei vedea ca ce e dupa ".com" e in alt format pe cea noua. Si pentru compatibilitate cu toate locurile unde exista linkuri in formatul vechi, cea noua stie sa le traduca, insa asta e o functionalitate limitata la forumuri si subiecte.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Cristi N

Eu stiu sa imi schimb bookmark-ul, sugestia era in ideea de a forta oarecum utilizarea forumului nou.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii ticker

Adica un redirect fortat pe cel nou si optiune de "mergi pe forumul vechi" pentru cei care nu vor pe cel nou...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Nu mai insistați cu forumul vechi, acesta va dispărea total și definitiv.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Pai nu noua trebuie sa ne spui asta :) tocmai ce discutam modalitati de a convinge oamenii sa se mute. Insa cea cu redirectul e si ea mai putin triviala decat pare (trebuie evitate bucle infinite de redirecturi etc). Oricum, ceva mai convingator decat mesajul ala mic de sus, va fi cu siguranta.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii ticker

Se poate rezolva si cu redirectul (depinde ce increngaturi sunt in spate) daca forumul vechi se muta pe old.forum.metrouusor.ro, iar forum.metrouusor.ro sa redirecteze direct pe beta.forum.metrouusor.ro // stii tu mai bine Costin ce e acolo  :lol:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Fata de hostul vechi, aici am control total si absolut tot ce propui este realizabil. Insa nu cred ca merita efortul... e mai simplu sa fac un pop-up la fiecare 30 de minute pe aia veche ;)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii ticker

Evident, scopul e sa migreze toata lumea la forumul nou. Tu esti cel care poate propune solutia optima :D (always trust Dev).

Parerea mea e ca forumul nou e destul de "stabil" si are cam tot ce trebuie (nu stiu cat de lung mai este backlog-ul). Daca decomisionarea platformei vechi e la orizont, atunci nu mai merita timp investit in redirects sau altel artificii.

Apropos de redirects, m-am lovit si eu azi de un redirect nefunctional - cel din al doilea post de pe pagina asta: https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?T ... geNum=74

Url: http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar. ... d_inst=2 (paradoxal aici functioneaza)  :lol:
on click ma duce aici: https://forum.metrouusor.com/http&#5 ... d_inst=2

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Este aceeasi problema cu cea semnalata de PTMZ mai sus. Pentru o zi (sau doua?) am introdus un 'bug' in platforma noua care strica linkurile postate asa
link
Problema a fost rezolvata, insa rezolvarea nu se aplica retroactiv, trebuie actualizate 'de mana' mesajele afectate.

In acest moment nu cred ca mai am nimic in backlog si experimentez cu interfata (UI / UX) din nou. Insa colegul @WT_fan06 ma ameninta cu o lista noua de sugestii de imbunatatiri, deci na, backlogul nu e niciodata gol  :D

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Inca mai rad de la pop-up :D Fain.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Ultimele mesaje ( noi sau nu ) sunt albastre ? Până acum mesajele necitite erau un fel de cărămiziu. După ce erau deschise << se albeau >>
Mesaj nou.jpg (64.92 KB; downloaded 2492 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

.....
Mesaj nou.jpg (138.45 KB; downloaded 2483 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Cand te duci la un mesaj anume, de exemplu atunci cand folosești linkul "ultimul mesaj..." din lista de forumuri sau subievte, te duce la acel mesaj si il scoate in evidenta prin fundalul albastru.

Daca te duci la niste mesaje necitite, acelea vor fi afisate pe fundal galben cu rama portocalie. Ce vad in screenshot-urile tale este un amestec intre cele doua, cauzat de cache-ul browserului. In cateva ore o sa arate ok.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Albert

Pe tableta mea, in modul portret nu îmi apar toate opțiunile de pe prima pagina. Atașez print-screen cu opțiunile care îmi apar, doar doua din mai multe care ar trebui sa apăra.
5974BE56-70A3-4C2C-B89C-DDE80A54D40C.png (1004.41 KB; downloaded 2411 times)

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430476 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use