Clubul modeliștilorSimulatoareOMSI (2) The Omnibus Simulator

 

Topic: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie

39 posts, 20090 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie Adrian.B

Felicitari pentru efort!  :yes:

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

A apărut un teaser-trailer înainte de lansarea oficială a autobuzului de pe 31 iulie 2021. Va urma și un full-trailer. De asemenea, numele paginii de Facebook s-a schimbat în „RomanianWorks”.



 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

Avem și trailer-ul final, precum și ora lansării - ora 22:00 RO, 31 iulie 2021! Autobuzul va fi disponibil la download gratuit, iar linkul va fi pus pe pagina de Facebook RomanianWorks.



 



Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

RomanianWorks

Suntem în sezonul listelor și a goanei după cadouri de sărbători, așa că am venit și noi cu o listă! Nu e o listă de cadouri, ci una cu o parte din zecile de retușări pe care le-am făcut la Rocar De Simon în decursul anului 2021 și de care vă veți bucura în versiunea V2.0 a acestui autobuz. Și nici măcar nu am menționat funcționalitățile în plus pe care le pregătim. Despre acelea veți afla mai multe în 2022.

Listă:
✅ [bug]: reparate validatoarele care nu mai îngheață data și ora după ce se închide bateria
✅ [bug]: reparată claviatura CV care cupla D și R simultan în anumite situații
✅ [bug]: reparată iluminarea deficitară a butoanelor ușilor 1 și 2 pe timp de noapte
✅ [camera]: optimizarea ordinii unghiurilor de la camerele șoferului
✅ [script]: schimbat rapoarte CV
✅ [script]: reparată termica în salonul pasagerilor
✅ [script]: nu se mai aude fluieratul retarder-ului când autobuzul frânează în viteza N
✅ [sound]: schimbat sunetul claxonului
✅ [text]: tradusă descrierea RDS din meniul OMSI 2 în engleză
rds_16_12_2021.jpg (243.08 KB; downloaded 3220 times)

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

https://www.facebook.com/roworksomsi/pos ... 73270567
RomanianWorks wrote:
[NEW BUS]: Proiectul Rocar De Simon merge înainte, iar astăzi anunțăm noul autobuz ce se va alătura pachetului RDS V2.0:

🎉 Rocar De Simon UL70!

Mai sunt multe de "povestit" despre viitorul conținut al RDS 2.0, la care lucrăm deja. Pentru modelul RDS deja lansat (U412-260, disponibil aici: https://reboot.omsi-webdisk.de/file/6969 ... 60-pack/ ), pregătim sunete noi, funcții noi și geometrii rafinate. Despre toate acestea veți afla mai multe curând.

Până atunci vă așteptăm pe pagina noastră de Facebook, pentru a fi la curent cu toate proiectele noastre: https://www.facebook.com/roworksomsi
274891910_483304806627297_8851717019493936604_n.jpg (566.71 KB; downloaded 2912 times)

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

https://www.facebook.com/roworksomsi/pos ... 21890512
RomanianWorks wrote:
După lansarea Rocar De Simon U412-260, am anunțat recent continuarea proiectului prin reproducerea în OMSI 2 a Rocar De Simon UL70.

📈 În acest moment, UL70 este într-un stadiu avansat de execuție, din punct de vedere al geometriei: la exterior au fost operate toate modificările necesare (bara frontală, gemulețul frontal, ușile, capota motorului, eliminarea trapelor de pe acoperiș, etc.). Interiorul a fost și el adus la configurația potrivită, așteptând ultimele finisaje (având mai multe elemente diferite față de U412-260).

💭 Avem, de asemenea, în plan reproducerea modelului U412-230. Acesta împrumută multe caracteristici atât de la UL70 cât și de la U412-260, fiind în fapt veriga lipsă dintre cele două tipuri.

⚠️ Avem însă nevoie de ajutorul comunității de pasionați, pentru că nu avem nicio poză cu cabina și postul de conducere al modelelor UL70 și U412-230. Așadar, dacă aveți vreo poză, sau dacă aveți informații despre modul de așezare al componentelor de pe bord (ceasuri, lămpi martor, butoane etc), vă rugăm să ne ajutați! Ne puteți contacta în privat pe Facebook, sau aici, pe forum.

Vă mulțumim! 😊

rds_ul70_1.png (462.7 KB; downloaded 2711 times)

rds_230_1.jpg (179.16 KB; downloaded 2711 times)

rds_230_2.png (1020.9 KB; downloaded 2711 times)

rds_ul70_2.png (908.23 KB; downloaded 2711 times)

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie Dristorul Nr.3

M-am jucat si eu cu el. Foarte fain! Si mai ales, ca e gratuit!!! Nu multa lume mai realizeaza add-onuri/moduri pe gratis, in ultima perioada.
Mai este un tip pe Facebook, care lucreaza pe Roblox, si care a realizat 3D pentru Rocar Montana si autobuzele Roman din anii 70'....

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie PaulIP

[Before / After]: Continuăm îmbunătățirile geometrice la Rocar De Simon.

Versiunea 2.0 va oferi șoferilor din OMSI 2 o cabină reparată capital. Butoanele, ceasurile și martorii luminoși au fost în totalitate redimensionați, după dimensiunile originale, mulțumită prietenilor ce ne-au trimis poze și măsurători. Am făcut și câteva retexturări ale componentelor, pentru a reprezenta și mai fidel realitatea.

Cu atâtea schimbări substanțiale, sigur că nu ne-am putut abține din a face un before / after.
rds_b&a_cockpit.png (1.69 MB; downloaded 2411 times)

 


Re: Proiect OMSI "Rocar De Simon" - jurnal de constructie WT_fan06

RDS U412-260 V2 beta va fi arătat public într-un special de Halloween, pe data de 30 octombrie.

RomanianWorks
[RO] [TRAILER]: Pregătim ceva special pentru acest #Halloween! 🎃

Okay, da, știm că e vorba de un „Special de Halloween”, dar e ceva special la acest „special”. 👻 Va fi arătată versiunea V2 beta a #RocarDeSimon U412-260. 💀 Cu noi sunete, noi geometrii, noi texturi, noi scripturi, aceasta nu mai e chiar mașina pe care o cunoașteți. 👽 Într-un sens cât se poate de bun, sperăm noi! 🤠

Vizionați trailer-ul de mai jos și vă așteptăm pe data de 30 octombrie să redescoperim #RDS - versiunea V2 beta, unde altundeva decât pe canalul de youtube al lui IoRo. 🥸

Ne revedem foarte curând, pentru că am muncit din greu și avem multe materiale speciale pregătite pentru voi. 🤖



 



Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: OMSI (2) The Omnibus Simulator  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use