Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Repartizarea autobuzelor

1209 posts, 342729 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea autobuzelor STB Stefan28

Astăzi 6659 pe 668. Nu sunt sigur, sunt rar trimise autobuze C12 pe aceasta linie?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB barbuandrei

Doar in week-end se intampla acest lucru. Au fost cateva sfarsituri de saptamana full Otokar pe 668.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

Azi am vazut pe InfoSTB 7 articulate pe 335, deci nu cred ca au disparut cum se zvonea zilele trecute. Ce ma intriga e ca din cele 30 de articulate am identificat pe traseu doar 21 de autobuze. Restul sa inteleg ca sunt defecte?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Stefan28

La Titan e cel putin 6801 defect.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Laurenţiu

Astăzi repartizate în 137 le-am văzut pe 4425, 4548 și 6201 foste titulare pe 178.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB barbuandrei

Incepand de ieri, autobaza Militari are 12 ture in 137 si 14 in linia 300.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

Da, s-au redistribuit pe mai multe linii, Militariul pare sa fi devenit majoritar si pe 300 unde avem parc mixt.
Totodata, Giurgiului a preluat mai multe ture in 253, acum fiind undeva 50-50 cu Floreasca. In weekend am zarit din nou Otokare pe aceasta linie, am impresia ca si astazi au fost vreo doua.
Sunt curios sincer ce se va intampla cu masinile din 123 si 133 odata cu introducerea hibridelor. Sper sa se mai regleze putin parcul anumitor linii, mai ales centrale, unde frecvent apar cu inversunare autobuze Euro 3 fara aer conditionat! E inadmisibil ca pe linii periferice, de cartier sa ai parc full Euro 4 cu AC functional, iar pe linie lunga, centrala, sa fie concurs de trimis masinile cele mai proaste din garaj.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Stefan28

Cele de pe 123 redistribuite pe 313 si 381, iar cele de pe 133 cel mai probabil vor fi împărțite între 116 si 323...

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

Mda deci cum se poate mai prost.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Stefan28

Bine, 123 primește 17 Hibride si linia in sine are 21 de ture, 18 de la Obregia si 3 de la Titan. Titan sigur ramane cu cele 3 ture, iar Obregia va mai avea numai un tur.
Iar 133 are 23 de ture, si primesc 19 Hibride. Desigur, cele 4 ture rămân la Ferentari!  ;)

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB punmeister

Numai ca o chestie, 605 o sa dispara. Treaba e cum o sa distribuie cele 17 ture care ii erau alocate.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB stefan_br

Ar trebui completat parcul lui 131 unde avem un parc pestrit. Ma mai gandeam si la 601 ca tot este linie centrala si nu este foarte departe de Bujoreni.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB CiprianTRB

Dacă 601 va primi autobuze electrice de ce ai mai pune și hibride? E atât de necesar sa schimbi parcul liniei odată la 1-2 ani?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB PTMZ

punmeister wrote:
Numai ca o chestie, 605 o sa dispara. Treaba e cum o sa distribuie cele 17 ture care ii erau alocate.

Păi stați puțin: hibridele sunt luate pe fonduri europene. Eu știam ca regulă pentru fondurile europene că pe o perioadă de 5 ani nu pot fi aduse modificări proiectului. Cum o să dispară 605, astfel încât să se încadreze în această regulă? Sau există și niște excepții sau alte clauze?

 


Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430476 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use