Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Repartizarea autobuzelor

1161 posts, 323947 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 83
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea autobuzelor STB Nenea_titi

Ce te miră? Ferentari dă C12 pe 139, 141, 220 și 323, iar Militari pe 162 și 163. Am văzut și pe 117 unul, dar nu știu de unde era.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Dragos31

Linia 117 este deservită exclusiv de către Autobaza Alexandria. De acolo era.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB Utilizator anonim

Pe 205 si 304 au mai fost acum vreo doua luni o perioada, si de 12 si de 10. Acum ca Nordului a inceput sa scoata din ultima serie de 12m, in mare sunt in 131 si 331, nu mai este de mirare ca apar si pe alte linii. Iar pe 641/2 au fost in general masini din rezerva in ultimele zile, fiind mai racoare, au scapat si multe euro 3, deci Kenturile au stat in liniile lor.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Mihai01

Am si eu o intrebare: stiu ca este vara (zilele astea nu a fost chiar asa de cald), dar parca liniile modernizate au prioritate in a primi Otokare. Spre exemplu, liniile 131 si 331 nu au parcul full de Otokare, in ideea in care pe 182 si 282 sunt repartizate Otokare, nefiind parcul liniilor modernizate plin de "autobuze noi". Repet, stiu ca este vara si ar trebui sa iasa cat mai multe autobuze cu aer conditionat pe trasee, dar de ce sunt trimise pe unele linii care nu ar trebui sa aiba Otokare (puteau sa trimita Mercedes Euro 4, care si ele au aer conditionat)? Revenind la 131 si 331, astazi sunt insumate in ambele linii cel putin 8 autobuze Mercedes Euro 3 si Euro 4. Nu stiu exact cate ture are fiecare linie in parte (poate ma lamuriti voi), dar Autobaza Nordului are in total 32 de Otokare Kent C12, suficiente sa ajunga sa deserveasca liniile 131, 331 si 601, iar mai apoi, surplusul de masini sa ajunga pe alte linii, precum 182, 205 sau 282, plus ca sigur in autobaze stau cel putin 3-4 autobuze Otokar in fiecare zi. Aceasta repartizare prin care se trimit masini noi in linii care nu trebuiau sa fie modernizate nu am vazut-o doar la Nordului, ci si la Alexandria, Obregia, etc.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Alex21

Sau surplusul de Otokare Kent C 12 sa le rezerve special pentru liniile de noapte.La Autobaza Militari 3 autobuze sunt rezervate pentru liniile noptii. Acum 2 saptamani 6439 era in N115.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Costin

Treaba asta cu "liniile modernizate" e o idee dubioasa a STB care s-a aplicat in primele luni (pentru ca STB are careva linii "de protocol" pe care au vrut sa vada cu prioritate autobuze noi), dar acum ca au venit toate autobuzele si le-a vazut tot orasul, nu prea se mai aplica. Si asa este si normal, orice autobuz ar trebui sa circule pe orice linie, cu prioritate cele cu AC. Ca unele stau, e si din cauza politicii paguboase a STB de a avea titulari, care face practic ca autobuzul sa intre in concediu o data cu soferii, desi masinile trebuie sa mearga cat mai mult...


Alex21, nu se citeaza mesajul imediat de deasupra, este evident ca aceluia ii raspunzi!

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB dany

Si surpriza, azi pe 125 avem masini de Obregia... Nu mai inteleg nimic din linia asta...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB GPS

Astăzi, conform infostb, avem pe linia 125 numai mașini de la Obregia: 4269, 4800 și 4957.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB bobby

Să se hotărască odată la ce autobază e linia asta.... :headbash:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Gabi23

Atâtea discuții și frământări, sincer, ce importanță are garajul, pentru un simplu călător?  :|  Afectează graficul de circulație sau condițiile? Pe 99% din călători nu-i interesează de la ce garaj e autobuzul  :yes:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB dany

Pe calatorii de rand nu ii intereseaza, insa pe pasionatii ca noi ii intereseaza pentru ca e o chestie ciudata sa ai o zi linia la o autobaza si o zi pa alta...

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Alex21

Are cineva o poza cu 6528?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Dragos31

@Alex21, uite o fotografie cu 6528 de ieri de la Gara Basarab(linia 196).  ;)  



 



Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 83
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426241 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use