Regiunile RomânieiOlteniaJudețul Dolj

 

Topic: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi

38 posts, 15001 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi George_F1

Am si eu o intrebare... De ce in caietul de sarcini este specificat la cutia de viteze 6+ trepte... Tinand cont de faptul ca se doreste SORT 2, de ce nu s-a mers de la 4+. Astfel erau mai multe variante de cutii, mai multe variante de posibili ofertanti (sau tot aia, dar cu cutii de 4+)... Intreb, nu dau cu paru'! :)

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi andreir14

Din primele informații, se pare că la această licitație au ofertat Anadolu Automobil Rom cu Isuzu Citiport, și BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. cu BMC Procity. În următoarele săptămâni sperăm să putem afla câștigătorul.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi punmeister

Daca s-a bagat BMC cel mai probabil vor veni cu Euro Bus Diamond.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi andreir14

Dacă s-ar fi băgat cu Euro Bus Diamond, atunci ar fi participat direct BMC România și nu fabrica turcească. Din ce știu, din cauza neîndeplinirii unor condiții cum ar fi cifra de afaceri solicitată sau experiența similară suficientă în domeniu față de celelalte companii, BMC România nu poate să participe la licitațiile BERD, pentru că ar fi descalificați din start.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi micutzu

Pana la urma cine a castigat licitatia?

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi andreir14

Momentan nu a anunțat nimeni nimic, deși în mod normal, licitația ar fi trebuit să se încheie de ceva timp. Până și data estimată de BERD în ceea ce privește semnarea acordului cadru a fost depășită.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi andreir14

Revin cu actualizări. Primarul Genoiu a declarat pentru Gazeta de Sud astfel:

Licitaţia ar fi deja adjudecată, spune edilul. „La autobuzele Euro 6 care sunt pe contractul cu BERD a fost adjudecată licitaţia. Nu se poate face însă public câștigătorul, până nu va fi validat şi de către echipa BERD. În curând, o să aflăm cine este câștigătorul și o să dăm drumul la derularea contractului“, a precizat Mihail Genoiu.

https://www.gds.ro/Local/Dolj/2019-07-3 ... pe-hartie/

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi micutzu

Pana la urma sunt 35 sau 40?In acel articol se mentioneaza de 40.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi andreir14

Sunt 35. Până și pe pagina licitației de pe site-ul BERD se precizează asta.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi micutzu

Speram la mai multe,dar sunt bune si astea decat deloc.E totusi trist sa remarc ca orase precum Brasov sau Constanta au achizitionat 105 autobuze noi,pe cand la Craiova abia se cumpara 35, un numar insuficient tinand cont de vechimea parcului.Da,stiu ca mai sunt si cele electrice,dar va dura mult timp pana vor sosi acelea,din ce am vazut sunt ceva probleme cu fondurile UE.

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi Linia 43

Deci totusi Euro Diamond?

Mihail Genoiu a dezvăluit şi cine este câştigătorul licitaţiei: „BMC, o firmă turco-română, care produce autobuzele la noi în ţară“



https://www.gds.ro/Local/Dolj/2019-08-0 ... din-banie/

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi Puss in Boots

A ajuns BMC turco-romana :)

 


Re: Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi ticker

Mai bine EBC Diamond decat BMC Procity 12...

 


Licitatie BERD pentru 35 de autobuze noi Andrei Andraș

A câștigat BMC, firma mamă, ce va livra BMC Procity.

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Dolj  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use