Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

547 posts, 166834 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 40
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) catalinm

Dominatrix wrote:
De pe Hotnews:
Sorin Oprescu [hotnews.ro] i-a raspuns lui Wlad
Doi ani si jumatate au durat incercarile juridice de a descalci problema juridica a acestui pasaj Eroii Revolutiei - mai lipsesc doua scari rulante, un lift si o marire a pasajului cu sase metri ca sa iasa in fata la Belu. Pe cuvantul meu ca pana la sfarsitul anului o fac.

ceva noutati??

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Dominatrix

:twisted:  :twisted:
pieptanari.jpg (137.67 KB; downloaded 6763 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Dr2005

Din actul ăsta rezultă că nici pentru Basarab nu sunt suficienţi bani... scrie că mai trebuie 491.313.000 RON, dar se asigură numai 188.000.000 RON.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) catalinm

o trecem si p-asta la capitolul: "Oprescu - pacaleli 2011, proiecte 2012"

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Dominatrix

Dr2005 wrote:
Din actul ăsta rezultă că nici pentru Basarab nu sunt suficienţi bani... scrie că mai trebuie 491.313.000 RON, dar se asigură numai 188.000.000 RON.
Cea mai probabila explicatie e ca s-a folosit un deviz mai vechi la calcularea acelor valori pentru Basarab. Revenind la Pasajul Eroii Revolutiei, e destul de limpede ca  nu va putea fi finalizat anul acesta din alocatia bugetara de numai 100.000 RON.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) danielstan

Fiecare vede ce vrea.
Iata ce vad eu in imaginea de mai sus:



Cred ca pasajul Basarab e cel mai mare 'tun' de dupa revolutie tras pe banii bugetului (adica ai contribuabililor).

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Nightwolf

Bai nene, de ce nu candidati d`alde VOI atunci la primarie, sa ajungeti primari si sa nu mai dati tunuri? Cu siguranta, demascarea tuturor acestor tunuri in campania electorala va va ajuta si asigura locul ca prim-ales al natiunii Bucuresti ...

Pana atunci, mucles! Suntem un popor jalnic, caruia ii place sa se planga pe forum, nici macar in strada nu stie sa iasa decat la comanda sindicatelor si ca primeste 50 de lei si nu ca il doare stomacu de foame si ca nu poate sa puna pe masa decat mamaliga cu sare ...

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) fider

Oamenii politici trebuie sa nu inteleaga nimic pentru a fi buni de manipulare si pentru a mentine pe pozitii consilierii personali care trebuie si ei sa incaseze un salariu serios plus diverse "beneficii", asa ca nu are rostul atacul virulent. Pe de alta parte fix atitudinea asta, de ce nu iese X in fata ca sa pot sa dau vina si sa arunc cu rosii in el perpetueaza starea jalnica in care ne aflam. Daca am avea un strop de coloana vertebrala am aprecia efortul gratuit al celor care stau si se uita in documente, facand pana la urma de zeci de ori mai bine datoria decat nesimtitii platiti din banul public. Oricum, multi dintre cei care activeaza pe forum au si facut destule reclamatii, sesizari pe la diferite institutii publice asa ca e cam dispretuitoare, ca sa nu zic altfel, opinia exprimata de dumneavoastra Nightwolf.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) shoppy

Si daca am iesii in strada ai zice ca dam de lucru degeaba politiei, ca tot nu rezolvam nimic.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) danielstan

Eu nu ies in strada, nu ies nici la vot de vreo 10 ani, pentru ca:

Un politician ales intr-o functie are de platit 'cuiva' banii investiti in campania electorala in care a castigat alegerile,
deci e condamnat de a doua zi dupa intrarea in atributii sa sifoneze banii publici pentru el si ceilalti.
Acel 'cineva' sunt, de obicei, oamenii care s-au imbogatit furand si care investesc bani (prin 'donatii' facute partidelor) in campanii electorale pentru:
- a se proteja de organele statului
- a castiga si mai mult

Democratia este acel sistem politic in care poporul are dreptul si poate schimba un politician cu altul.
Doar ca, in realitate, schimbam un politician care fura cu alt politician care va fura si el.

Din aceasta dilema nu puteti iesi.
Am zis!

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Nightwolf

danielstan wrote:
Eu nu ies in strada, nu ies nici la vot de vreo 10 ani, pentru ca:

Un politician ales intr-o functie are de platit 'cuiva' banii investiti in campania electorala in care a castigat alegerile,
deci e condamnat de a doua zi dupa intrarea in atributii sa sifoneze banii publici pentru el si ceilalti.
Acel 'cineva' sunt, de obicei, oamenii care s-au imbogatit furand si care investesc bani (prin 'donatii' facute partidelor) in campanii electorale pentru:
- a se proteja de organele statului
- a castiga si mai mult

Democratia este acel sistem politic in care poporul are dreptul si poate schimba un politician cu altul.
Doar ca, in realitate, schimbam un politician care fura cu alt politician care va fura si el.

Din aceasta dilema nu puteti iesi.
Am zis!


E cea mai proasta conceptie posibila a poporului roman. Prin neiesirea la vot, creezi astfel posibilitatea fraudarii alegerilor libere. Cine te opreste sa te duci sa votezi 2 candidati pe un buletin? Sau sa pui 100 de stampile pe buletin? Sau sa faci orice altceva sa ti se anuleze votul? Prin absenteismul voluntar de la vot, dam nas prostilor astora sa fure cum vor ei... dar voi continuati sa nu mergeti la vot ...

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) iliutu

... si asa avem conducatorii pe care ii meritam!

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Dominatrix

Nightwolf wrote:
Prin absenteismul voluntar de la vot, dam nas prostilor astora sa fure cum vor ei... dar voi continuati sa nu mergeti la vot ...
"Nu conteaza cine voteaza conteaza cine numara voturile!". De la taticu' Stalin citire.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) shoppy

Cine nu a fost sa ia acei 300ron adica sa fie observator de la nustiuce partid la alegeri sa nu-si faca iluzii, toata lumea stie ce trebuie sa iasa, in caz ca nu iese ce trebuie atunci oamenii mai au ei o stampila si toate buletinele care dau peste sunt stampilate inca odata ca sa fie declarate invalide, si asa se aduce rezultatul la ce trebuie.

Singurul lucru responsabil pe care il putem face e sa mergem la vot ca sa se faca 50% si sa nu se mai piarda banii si pe al doilea tur de scrutin, desi sigur o sa se gaseasca o solutie si la asta.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 40
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420979 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use