Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

555 posts, 167686 views
 
Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) ByOnu

Niste fotografii pe lumina zilei.

Mie nu-mi displace, mi se pare decent sa uniformizeze estetic toate punctele de acces si copertinele din intersectie.
WhatsApp Image 2024-03-02 at 15.16.05.jpeg (443.49 KB; downloaded 2587 times)
WhatsApp Image 2024-03-02 at 15.16.06.jpeg (473.53 KB; downloaded 2587 times)
WhatsApp Image 2024-03-02 at 15.16.04.jpeg (406.88 KB; downloaded 2587 times)

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) andreiiul

Sa fie totul uniform nu e o idee rea. Pacat ca transparenta PS4 privind acest proiect si nu numai este . Nimeni nu spune clar "domne, terminam in x luni/ani sau in data de ....". Probabil ca pana pe 9 iunie va fi gata.

In schimb, cineva a proiectat un pic cu fundul structura de acoperire a gurii de acces. In poze de vede ca structura este mai lunga(si automat ofera o protectie mai buna) pe spatele gurii de acces si intrarea nu are pic de acoperire. Parerea mea e ca trebuia invers montat.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) punmeister

Un mod normal un asemenea proiect trebuia sa fie in parohia PMB cum era la bun inceput. Faptul ca actualul PG a ales sa dea cat mai multe proiecte la sectoristi este altceva.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

La celalalt acces existent se misca ceva? Ultima data cand am trecut pe acolo, nici fundatiile nu erau facute.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) ByOnu

Da, in weekend erau sapate fundatiile noii structuri.

andreiiul wrote here:
In schimb, cineva a proiectat un pic cu fundul structura de acoperire a gurii de acces. In poze de vede ca structura este mai lunga(si automat ofera o protectie mai buna) pe spatele gurii de acces si intrarea nu are pic de acoperire. Parerea mea e ca trebuia invers montat.



Ai perfecta dreptate. :(

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

Fata de randari, structura e montata exact invers, asa ca nu m-ar mira sa o fi incurcat cu cea de la celalalt acces. Se pare ca nici Bog'Art-ul nu mai e ce-a fost  :mrgreen:

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) ByOnu

Nu prea cred ca au incurcat ceva. Fundatiile noii structuri sunt efectiv trase spre Str. Pieptanari - inexplicabil pentru mine, inca. (mov vs. galben)

Structura noua este, insa, unitara, pur si simplu mai are un semicerc in plus (albastru). Daca il elimini din structura, ramai cu una perfect simetrica.
copertina metrou.png (526.58 KB; downloaded 2057 times)

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) Adrian Rosca

Conform prezentarii proiectelor de investitii ale Metrorex la Conferința de Infrastructură a Club Feroviar, termenul estimat pentru finalizarea lucrarilor este trimestrul IV 2024. In prezentare sunt incluse si 2 sectiuni ale pasajului, din pacate la o rezolutie mica:







 



Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) ByOnu

La celalalt acces (inca?) nu s-a pus structura metalica. A aparut insa chestia asta pe structura veche - logic left the room.
IMG_5602.jpeg (1.68 MB; downloaded 865 times)
IMG_5600.jpeg (1.61 MB; downloaded 865 times)
IMG_5601.jpeg (1.64 MB; downloaded 865 times)

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) shoppy

De la bordura peste bordura, structura peste structura, aici sunt banii dumneavoastra.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) ByOnu

Eu credeam ca structurile actualelor copertine vor disparea dupa ce se vor monta noile structuri futuriste. Acum insa pare ca monteaza zorzoane pe cele vechi. Chiar nu inteleg ce va urma aici.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) orex

Si cu valoarea de inventar a constructiilor Metrorex ce faceai? Diminuai patrimoniul tam-nesam? ;)
PS
Poate vechile ”coviltire” isi vor gasi sfarsitul atunci cand se va edifica M4 prin zona, pana atunci nu cred ca baga nimeni flexul in ele.

 


Re: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x) shoppy

Pe langa mentalitatea la loc de cinste si in STB ca lucrurile nu se predau/preiau intre parteneri ci se pierd/castiga intre fraieri si smecheri, Metrorex justifica inspe mii de lei si inspe rude angajate anual ca sa faca mentenanta la acele structuri, imposibil sa le piarda, acolo vor ramane.

 


Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2287 forum members have written 421216 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use