Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1478 posts, 428684 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 106
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Anndrei, avertisment pentru trolling. Al doilea avertisment nu va mai exista pentru ca ai mai fost suspedat in ultimele 6 luni ;)

 


Re: Otokar Kent C - 12 andrei11

Din partea moderatorului :
S-au îndepărtat toate postările off topic, în special ale lui anndrei, dar au dispărut postări și ale altor colegi ( inclusiv de-ale mele )
Alte postări au fost ușor modificate ca să aibă  un sens logic discuția. În orice caz nu le-au fost modificate înțelesul.
Sper să depășim momentul și cred că problema ștergătoarelor  a fost lămurită.
Dacă totuși vreți să continuați, deschideți topic nou dar vreau postări documentate, începând cu tipuri de ploaie, tipuri de parbrize ( adică componența chimică a lor ), forma parbrizului ( dar nu așa, ca amatorii, puneți o formulă - sau mai multe - matematice ), explicați de ce are această formă parbrizul, cum cade picătura de ploaie pe parbriz, tipuri de lame, forme, etc.
Treaba asta se învață la Politehnică, cine cunoaște problema cât de cât rog să facă o expunere, dacă nu abțineți-vă să deschideți topic sau să mai discutați despre ștergătoare.
A, dacă aveți ceva noutăți cu cea mai mare plăcere, dar să nu înceapă iar discuții că-s prea mici, că-s prea mari, că nu curăță tot parbrizul, etc, etc.
Mulțumesc !

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 V2A

Tocmai a trecut pe la Universitate un Otokar C-12 în 122. Nu am văzut numărul de parc.
L.E. : se pare că 122-ul a primit autobuze Otokar. Am mai văzut unul, 657x.

 


Re: Otokar Kent C - 12 SirVlady

Il avem de asemenea si pe 6589 in 104.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

6587 in 105. Au fost puse in circulatie ceva masini de azi. :)

 


Re: Otokar Kent C - 12 barbuandrei

6583 in 168.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Daniel2000

Pe ce linie e 6550?

 


Re: Otokar Kent C - 12 adrian buda

6427 este repartizat astazi pe linia 133. A preluat Militari ture de azi?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

E masina de Ferentari 6427.

 


Re: Otokar Kent C - 12 adrian buda

Multumesc mult! In tabelul Excel in care se tine evidenta Otokarelor aparea ca fiind la Militari, dar am modificat acum.
Dragoscat4609 wrote:
Pe ce linie e 6550?

Astazi este pe 381.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

6634 a fost fotografiat in apropiere de Bucuresti in curs de livrare. Zilele astea vom avea in mare parte introduse in circulatie pe cele sosite pana la 6599, deci ne mai raman 120 de bijuterii noi de intrat in traseu, din care 50 sunt sosite/in curs de livrare pana pe 1 mai.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 V2A

Două dintre autobuzele introduse în circulație zilele trecute: 6547 în 226, respectiv 6570 în 168:





 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

De 6502 se stie ceva? Sau e cumva Tatra 3339 a flotei de  Otokar?

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Tom

Ce s'a întâmplat cu el, e întrebarea. Dacă e sau nu ca 3339, asta putem spune doar după ce s'au livrat toate.

 


Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 106
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426205 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use