Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1464 posts, 404120 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 105
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 Andrei98

Pai daca s-au defectat si sunt in garantie, cine se ocupa de repararea lor? la Mercedes era la Evobus, Otokar insa?

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Otokar face garantia, service-ul parca se numea Happy Garage sau ceva de genul.

 


Re: Otokar Kent C - 12 alexxd_31

Mi-se pare ciudat sa le tracteze STB-ul. Autobuzele astea nu se receptioneaza cumva de catre STB cu un proces verbal la unul din garaje? Daca in timpul tractarii este deteriorat unul din cauza STB-ului cine plateste?
Eu cred ca este banc pana nu vad un filmulet sau cateva poze?

 


Re: Otokar Kent C - 12 dany

Primele Otokar receptionate la Titan.
Sursa: Pagina de facebook a Primariei Municipiului Bucuresti
https://www.facebook.com/75034989843639 ... 526320489/

 


Re: Otokar Kent C - 12 Puss in Boots

Poate aflam de curiozitate ce au patit alea doua autobuze picate pe centura. Primesc numere vad de la 6300?

 


Re: Otokar Kent C - 12 Daddy

Sincer, nu cred in varianta ca doua autobuze noi se defecteaza amandoua, in acelasi timp, tocmai pe Soseaua de Centura. Asta numai daca nu au ramas cumva in "pana prostului".

Altfel, sa le vedem cat mai repede pe strazile capitalei. Cati bani dai, atata face..

 


Re: Otokar Kent C - 12 dany

Astazi am fost pe acolo si am aflat despre cele doua autobuze de la soferii din garaj care le-au vazut tractate.

 


Re: Otokar Kent C - 12 Der Hofmeister

Mizerii ordinare...

Nu pot sa cred ca la 12 ani de cand intram in lumea buna a capitalelor europene cu o flota premium de autobuze Mercedes-Benz, involuam tragic cu aceste nenorociri pe roti. E ca si cum ai trece, in mod real, la Trabant dupa ce ai condus BMW/MB/Audi. Nu pot sa cred cum o intreaga familie acapareaza tot cu interesele lor obscure. Normal, daca la Musiu Pandele in ograda circula cotete Otokar, Toapa de Voluntari de ce s-ar lasa mai prejos?

Nu o sa circul niciodata cu asemenea mizerii pe roti. Ori Citaro, ori cu masina personala, ori pe jos, dar niciodata cu albastrelele astea vestejite.

P.S.: Fanii Kenturilor lungi, scurte si semilungi sa se abtina. Chiar nu am de gand sa tin cont de nici o parere pro (de parca ai putea avea o parere pro fata de asemenea esecuri cu iz penal).

 


Re: Otokar Kent C - 12 Robert24

Parerea mea, daca intr-adevar erau tractate probabil ca inca nu aveau numere provizorii, si fireste nu puteau circula pe un drum public. Imi vine greu sa cred, chiar daca sunt produse inferioare, ca s-ar strica doua in acelasi timp...

Din imaginile de pe FB, cele de 10m au numere cu 63xx si cele de 12m au numere cu 64xx.

 


Re: Otokar Kent C - 12 spikebrain

Ai o poza ceva? Sau de la radio șant ca e de actualitate sa injurăm tot...

 


Re: Otokar Kent C - 12 andrei11

1) Cine a înjurat ?
2) La ce-ți trebuie poze ?
3) Dacă chiar vrei poze, FB - ul are fără număr.
4) Expresia "Radio Șanț" n-are nicio noimă în actualul context...
Din imaginile de pe FB, cele de 10m au numere cu 63xx si cele de 12m au numere cu 64xx.

viewtopic.php?f=12&t=4443&p=287467#p287448
Știu colega, câteodată e greu să frunzărești netul...

 


Re: Otokar Kent C - 12 ByOnu

Robert, doar ca 6400 este articulat, asta daca nu s-au razgandit intre timp.

 


Re: Otokar Kent C - 12 andrei11

Văd că articulatele sunt cu 68...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 Utilizator anonim

Cele tractate nu aveau motorina.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 105
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420978 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use